Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szóljak apának, hogy jó...

Hogy szóljak apának, hogy jó lenne, ha adna zsebpénzt?

Figyelt kérdés

Sose kaptam még :S...

Amúgy sok mindent megkapok, de mindig hallgatnom kell érte veszekedést, szinte mindenért.

Szeretném befestetni a hajam, de kiborulna, ha hajfestékért kérnék pénzt:P és hát ugye később is újra kell majd festeni...

És szerintetek hetente kb mennyit adjon? Nem csak hajfestékre kéne pénz...


15/L


2010. jún. 5. 17:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%

sztem 15 évesen hetente 1500

én 11 vok és hetente 500-at kapok

2010. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%
én már 9 éves korom óta kapok persze minden évben növelve lett,de csak egy kicsivel :P :D
2010. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Hát jó nektek..

Szerintem nekik sose jutott eszükbe, hogy kéne adni :D

Először 1000 Ft-ot kérek hetente... Mármint annyit javaslok neki :P

Elmennék diákmelóra is szívesen, de nyáron nyelvtanfolyamon leszek...

2010. jún. 5. 17:20
 4/24 anonim ***** válasza:
szerintem havi 4-5ezeret kérj. én annyit kaptam kb.(nem rendszeresen, de azért ha valamire kellett mindig megkaptam)és elég volt.
2010. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
hát megkéred őt h adjon neked zsebpénzt... szépen kérj! én is azt teszem és 1000 ftot kapok naponta... plusz dolgozok diákmunkán is mindennap éjszaka kivétel a hétvége...
2010. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Havi 4-5 az pont kijön heti 1-re. :)

Napi 1000ret nem szeretnék, elvégre ő fizeti a ruháimat, mindent, de azért 1-2 pluszra is jól jönne a pénz...

2010. jún. 5. 17:23
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan mondom,hogy az,ha valaki gyerekkorban zsebpénzt kap,az nagyon jó dolog nevelés szempontjából is. Habár lehet hogy korábban kellett volna ezt elkezdeni,de jobb később mint soha. Ha nekem lesz gyerekem,biztos,hogy ugyan ugy fogom csinálni,mint az én szüleim,hogy havi fix összeget adtak,amit be kellett osztanom. Így megtanulod,hogyan gazdálkodj a pénzzel. Ezt nyugodtan elmondhatod apukádnak. Én nagyon jól bánok a pénzzel,pont ezért,mert belémneveltetett ezáltal.
2010. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 19 leszek és soha nem kaptam zsebpénzt... Elvégre is,ha valami kellett pl ruha, megvették. Ha mentem fel, kaptam pénzt. Néha persze jól jött volna, mert nem akartam őket lehúzni, ha vettem valamit, de a zsebpénzzel szintén csak tőlük veszem el. Na mindegy.
2010. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ja de nálunk emelett nem volt az,hogy ruhát vegyenek vagy bármi. "Ami van azt oszd be afölött egy forintot se!" Szóval ha kellett valami,akkor összespóroltam, félreraktam. Mintha fizetés lenne érted? Én ezt tartom jó megoldásnak. 17:26
2010. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ha rá tudod venni, hogy adjon zsebpénzt, eszedbe ne jusson befesteni a hajad. Garantáltan soha többet nem kapsz.
2010. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!