Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon hiányzik neki.

Mit tegyek? Nagyon hiányzik neki.

Figyelt kérdés

A férjem katona és már 3. napja csak kb 2 percig láttam a sok víz miatt. Most valahol Geszthely környékén vannak és mondta, hogy nem tudja mikor jönnek haza de már ott nincs víz és már a boltokból is elfogyott ezért vigyek neki meg valami kaját. De szegénynek tiszta vörös már a szeme, csodálom, hogy még nem aludt el, már 3 napja csak 4 órát tudott aludni. De van egy 4 éves lányunk és neki nagyon hiányzik. Majdnem 5 percenként kérdezi, hogy "apa mikor jön?" mondom neki, hogy nem tudom és utána elkezd sírni. Csak addig nem sír ameddig nem gondol rá. Nagyon hiányzik neki de nincs mit tenni, nekem is hiányzik. Mit tegyek, hogy ne sírjon egész nap miatta?

26/L


2010. jún. 5. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ilyen a katonák élete. Még szerencse, hogy nem Afganisztánba vitték ki.

Mit tudsz csinálni? Játssz vele vmit amitől nem jut eszébe az apja. Pár nap és biztos hazamegy, és örülj neki hogy olyan korban vagy katonafeleség amikor csak a gátakra viszik a katonákat.

2010. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! A párom is odavan. Szegényke nem szól semmi rosszat, de hidegkaján ellenni egész nap??? Vitt magával pénzt s a boltból vett magának valamit. Annyira rossz, hogy nem lehet tudni mikor jön haza.
2010. jún. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Amikor viszel neki valami kaját, akkor gondolom tudtok egy kicsit együtt lenni, főleg ha ott már nincs víz, ahol vannak. A kislányodat is vidd magaddal, mert ha otthon hagyod pl. a nagyszülőkkel, akkor csak rosszabb lesz neki.

Amúgy próbálj vele minél többet együtt lenni, mesélj neki, játszatok...bármi amihez kedve van, csak tereld el a figyelmét, már amennyire lehet, mást sajnos nem tudsz tenni. Bízzunk benne, hogy minél hamarabb levonul az ár és ti is ill. a többi család is újra együtt lehet, és élhet boldogan.

Esetleg meséld el neki, hogy apa most sok emberen segít, olyan kislányok és kisfiúk családján, mint ő. Akiknek most nagyon nagy szüksége van a segítségre, de neki is hiányoztok, és amint tud haza fog jönni, de ezt sajnos még nem tudja senki mikor lesz. Lehet, hogy még nem fogja megérteni, de valamit hátha mégis megért belőle, és talán könnyebb lesz neki elfogadnia, hogy az apukájamost távol van, de onnan is sokat gondol rá, rád.

Kitartás!

2010. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A kislánynak szépen türelmesen magyarázd el, hogy hol van és mit csinál az édesapja. Nézzétek együtt a híradót, mondd el neki, hogy apuka ott van és segít. Az ő nyelvén ennyi idősen megérti.

Ha teheted vidd magaddal őt is, mikor élelmet viszel a férjednek!


Kitartást kívánok!

2010. jún. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

3 nap igazán nem sok, főleg egy katonánál... Az én férjem tanár, de a múltkor 2 hetes továbbképzésre kellett mennie az ország másik végébe, csak hétvégére tudott hazajönni.


A kislány most legalább megszokja, hogy bizony vannak időszakok, mikor nem tud együtt lenni a család. De milyen nagy öröm lesz neki, mikor visszajön! Majd biztos játszanak egy nagyot, mesél neki...


Megértem, hogy hiányzik, de ha néhány nap miatt kétségbeestek, mi lesz később, ha hosszabb időre marad távol valaki a családból?

2010. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
De tudod miért olyan a kislány, mert látja rajtad az aggódást, és a gyerek megérzi ha baj van a környezetében. Biztosan találékony vagy tereld a gyermek figyelmét bármivel. És ne stresszelj!
2010. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mond el a kislányodnak, hogy apukája segít sok embernek, stb :) Biztos jobban érezné magát egy kicsit...
2010. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
próbáld lefooglalni és játsz vele minnél többbet!
2010. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"3 nap igazán nem sok, főleg egy katonánál..." A katona is ember, ugyanúgy mint a tanár.

A párom is katona, s ő is oda van. Mikor jön haza? Fogalmam sincs.

Valaki írta, hogy nézzétek együtt a híradót ahol meg tudod mutatni merre van. Csodaklassz ötlet! Gondolom Te is hiányolod, ami kihat a gyerekre is. Légy erősebb! Görcsöléssel eltöltött idő nem csak neked rossz, hanem a kicsinek is. Fel a fejjel! Rajzoljatok együtt, vagy sétáljatok nagyot. ;)

2010. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát azért 68 órát talpon lenni és pakolni (gondolom homokzsákokat pakolnak és embereket mentenek) még egy katonának is sok főleg ilyen időben.


Szerintem menjetek ki sétálni, játsszatok vagy foglald el:D

2010. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!