Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok kit illetne ez...

Mit gondoltok kit illetne ez a kis kevés pénz is?

Figyelt kérdés

Anyukám házában lakunk lassan 3éve,ő meg egy másik házban az élettárásával.

Lakásfenntartási pénzt kapunk erre a házra minden hónapban. Anyám kikötötte,hogy a fele az övé ebből a pénzből.

Kérdem én:mégis miért? Az egy dolog,hogy ő itt élt évekig(akkor nem vette fel),most meg már kell neki a fele,pedig mi lakunk benne.

SZERINTETEK KIT ILLET EZ A PÉNZ?


2010. jún. 4. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tehát az ő nevén van a ház ugye?
2010. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Fizettek bérleti díjat a házért? Ha igen akkor titeket. Ha nem akkor anyukád az egészet is elvehetné, hiszen ingyen laktok ott, a ház az övé.

Ha már jogról beszélünk.

2010. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha az anyukád nevén van , őt, ez nem kérdés...:-S
2010. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
az anyukádé a ház- ő ad pénzt a fenntartásra egyértelmű, h a 100százaléka az övé...
2010. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki nevére megy a pénz, ha ti kértétek, akkor csak titeket illet meg, és nem az anyukádat. Vagy úgy gondolta valamennyi bérleti díjként a fele őt illeti?
2010. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azt illeti ez az összeg aki a csekket fizeti,aki a lakás fenntartója...ezért is hívják lakás fentartási támogatásnak!Anyukádék felvehetnek ilyen támogatást arra a lakásra amiben ők laknak!Persze csak akkor ha a jövedelmük ezt megengedi,hiyz jövedelemhez kötött ez az önkormányzati támogatás.egyébként édemes lenne íratnotok anyukáddal egy lakásfentartási szerződést!

Sajnos ma Magyarosrzságon azok atöbbsége akikalbérletben laknak és súlyos összegeket fizet havonta azért ,hogy lakjon valahol,azok sem tudják felvenni ezt a támogatástr,ha a tulajdonos nem fizet a bérleti díjj után adót...álalában ezt az összeget is benyeleik ugyan úgy mint ahyogy a bérleti dííjjat és ahogy elsikkasszák az ezután fizetendő adót...boccs az OFF-olásért,de úgy gondoltam ez még idetartozik...bár az albérlők és tulajdonosok közötti kapcsolat nem ugyan az mint anya-gyermeke közötti,de azért gondoltam leírom.

egyébként a lakásfenntartási támogatásnál figyelembe veszik a fenntartandó lakás átlag rezsiköltségét is és eszerint állapítják meg,hogy egy bizonyos összegen belül mekkora lehet ez a juttatás!

2010. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha az a pénz kevés, mondj le róla becsülettel..
2010. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

végülis igen...igaza van az előttem írónak!hisz anyukád nevelt fel...neki köszönheted az életed és végülis tőletek egy forintot sem kér azért,hogy ott laktok!Én két gyereket nevelek egyedül albérletben 653 rezsit fizetek minden hónapban...ösülnk,ha lenne hasonló lehetőségem4Nem szólnék anyukámnak egy rossz szót sem,hoisz végülis ki is adhatná valakinek a házat,hogy bevételhez jusson!!hisz az övé,de mégis inkább a gyerekének adja oda és lemond arról a bevételről ami minden hónapban bejönne neki ebből a házból!!!

hogy kit mi illet törvényileg az egy dolog!

De mit illik és milyen a becsületes gyerek az megint más!nektek támogati kéne anyukátokat és hálásnbak lenni azért amiért ilyen nagylelkű!

2010. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
bocsi!az előbb félre nyomtam!65 zer+ rezsi
2010. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mi fizettjük a rezsit(villany,gáz,víz,tv,kuka,internet stb.). Bérleti díjat azért nem fizetünk,metrt azért csak a lánya vagyok,basszus!!! Nem egy jöttment valaki ismeretlen!

Ez nem is tudom egyik-másik válaszadónak hogy fordult meg a fejében??

2010. jún. 4. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!