Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom ki fog akadni ha...

A családom ki fog akadni ha megtudják hogy cigizem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 2 éve külön élek a szülőktől. Messze vagyok tőlük (meg a többi családtagtól), kb 150 kmre. Nem is szoktam hazajàrni, csak havonta 1-szer.


A családban mindenki cigi ellenes. A közeliek közül senki sem cigizik, a tàvolabbi családtagokból is csak 1 ember.


Én is világéletemben cigi ellenes voltam,pl úgy voltam vele hogy nekem biztos nem kell olyan pasi aki cigizik. De ez az utóbbi kb 3-4 hónapban megváltozott. Először csak az nem érdekelt hogy ha csókolózom egy pasival, és cigi "íze" van. Aztán sodródtam tovább, elég stresszes mostansàg az életem, így azt vettem észre hogy hoppsz, cigizem. Van hogy azért mert valami nagyon felb..sza az agyam és nem tudom másként levezetni a feszkót (ezzel mindig is sok problémám volt), de van hogy csak jól esik kimenni meló közben az udvarra egy kollégával és kicsit nyugiban lenni, beszélgetni.Nem szívok sokat, napi 1-2 szálat. Van hogy 1-et sem.


Mióta ràszoktam, még nem voltam otthon. És nagyon félek, hogy mit fog hozzà szólni a családom. Biztos vagyok benne hogy mindenkitől végig kell majd hallgatnom a prédikációt hogy ez milyen kàros, tuti hogy nem annyira stresszes az életed hogy cigivel vezesd le, hogy tehetsz ilyet... màr most làtom magam előtt anyàm arcàt.

Persze megpróbálok majd azalatt a 3 nap alatt nem cigizni, majd meglátjuk hogy sikerülni fog-e.


2018. jan. 11. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Mivel cigiellenesek, azt várom, hogy előadásokat tartsanak neked, igen. Akármilyen felnőtt is vagy. Én se akarnám, hogy a felnőtt gyermekem ilyen marhaságot csináljon, bár nagyon nem macerálnám, mert sokat nem érek vele, csak ritkábban jön... De az én házamban nem fog dohányozni senki.

Viszont ettől még szeretnek, az is valami. Nekem is van cigiző rokonom, sajna. Nem örülök neki, finoman szólva, anélkül is beteg, de nem tudok mit tenni s ennek ellenére jó fej, szeretem nagyon.

2018. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Konyorgom 21 éves vagy nem 16. Amugy meg szokjál le. Én 10 éve letettem.
2018. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
21 éves vagy, azt csinálsz, amit akarsz, cigiellenes vagyok, de nem izgatna, hogy dohányzol vagy sem, nagykorú vagy, azt meg már úgyis meghallgattad volna tőlünk, hogy ez mennyire káros, ja és az egy kamu duma, hogy ezzel vezeted le a stresszt, ha máshogy nem megy, szedjél nyugtatót, vagy szivjál füvet, azoknak van nyugtató hatása, a ciginek nincs.
2018. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen rövid idő alatt nem szokhattál rá annyira a cigire, hogy ne bírnád ki simán három napig. A családodnak meg nem muszáj elmondanod, felnőtt nő vagy, azt csinálsz, amit akarsz. De ha így fogod folytatni, előbb-utóbb úgy is megtudják, szóval szerintem érdemes lenne elmondani nekik, de kicsit enyhíteni rajta, pl kezdhetnéd azzal, hogy párszor kipróbáltad, ha bulikban megkínál valaki, elszívsz 1-2 szálat, de csak hétvégén, én a helyedben valami ilyesmit mondanék.
2018. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért mondod el egyáltalán? Legalábbis ha én a helyedben lennék, akkor biztos nem reklámoznám otthon a dolgot. 3 napig csak kibírod cigi nélkül, ha még csak most kezdted, de ha nem is bírnád, csak nem lesznek a családtagjaid a s*ggedben napi 24 órában, hogy ne tudj kimenni 5 percre elszívni egy cigit.
2018. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Van hogy azért mert valami nagyon felb..sza az agyam és nem tudom másként levezetni a feszkót

Sosem fogom megerteni hogy a francba tudsz lecsillapodni egy adag budos fusttol.

És nagyon félek, hogy mit fog hozzà szólni a családom.

Ha cigizni felnott vagy, legyel a kovetkezmenyekhez is.

2018. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sumákoltam a szüleim előtt.

Anyósomtól meg állandóan hallgatok miatta,hogy a büdös cigi stb stb amúgy alkalmanként a büdös cigit ő is elszívja,de az más mert ő csak alkalmanként szívja. Persze azt is hallgatom,hogy szegény fiának az én dohányszagomat kell szagolnia meg elviselni stb szegény 43 éves fiával 10 éve vagyok együtt és 17 éve dohányzik,de anyósom kb az egyetlen aki ezt nem tudja.

2018. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!