Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. s. Válaszra lenne...

S. O. s. Válaszra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

A gyermekem 13 éves és már jó ideje véget akar vetni az életének..

Elvittem pszichológushoz, pszichiáterhez de nem segített! A családban vannak problémák pl gyerek elhelyezési per. Tárgyalásokon ne ki is reszt kell vennie.nálam szeretne lenni jogilag. Még lesz tárgyalás de nem. Tudjuk mi lesz. Az anyja elintézte, hogy minden héten járnia kell gyámügyre, családsegítősökhöz És gyermekjóléti szolgálat hoz is. Mellette még Jár pszichológushoz. És Mindenhol a családi dolgairól van szó erről nem szeret beszélni. És még az osztályfőnöke is a családi dolgaival foglalkozik. Illetve elmondta az egész osztálynak hogy dalunk már két éve gyerekelhelyezési per van.

Próbáltam beszélni az igazgatóvalde nem foglalkozott az

üggyel.

Szerintetek mit lehet csinálni?



2018. jan. 10. 09:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
10: és ezekre a gyámügy nem reagál semmit? Vagy mit mondanak? Nem lehet semmit sem tenni, a bírósági folyamat lezárulása előtt?
2018. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Mediátori megbeszélés már volt az anyja oda jött és azt mindta Nem akar megegyezni. A bíró kirendelt egy hatósági Ügyi pszichiátert még annak az időpontját meg kell várni És csak utána lesz tárgyalás. Ez már a hatodik tárgyalás lesz
2018. jan. 10. 10:20
 13/27 anonim ***** válasza:
65%

Remélem, a bíró anyukának rendelte ki a pszichiátert.

Egyébként mi van a háttérben? Nyilván anyukát valamit nagyon felbosszantotta. Talán azt az alapproblémát kéne kezelni.

Féltékenység? Büszkeség? Anyagi javak féltése?

2018. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Amíg bírósági szakaszban Van semmit nem tudunk csinálni
2018. jan. 10. 10:23
 15/27 A kérdező kommentje:
Ötször volt terhes ebből három élő gyermek van mikor meghalt az első gyermek terhesség utáni depresszióba esett amit nem kezelte tett És még csak nem is ismerte be ezért minden naposak voltak a veszekedések és volt hogy tettileg bántotta a gyerekeket. A kislányom ötödikes volt mikor először volt tárgyaláson. Mikor az anyja bántotta felhívta a rendőröket és elmondta hogy mi volt és mi van nálunk és hogy Magyarországon 2005 óta tiltva van a gyermekbántalmazás
2018. jan. 10. 10:27
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

15: Ez nagyon fura, mert nekem is van ismerősöm, aki depressziós, tőle elvették a gyerekét, pedig náluk apuka sincs, és a gyerek jóval nagyobb is volt, de így is úgy gondolták, hogy nincs nála jó helyen. Ami igaz is. Nagyszülők nevelik azóta.

Érdekes, hogy mennyire máshogy működnek a dolgok, ha más területen él az ember.

2018. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%

Nem értek a dolog jogi vonatkozásához, de annyit tudok, hogy egy ekkora gyerek véleményét figyelembe veszi a Bíróság, ha a gyerek határozottan kijelenti, hogy nem kíván az anyjához menni, akkor a Bíróság nem hoz ezzel ellentétes ítéletet, mert a gyereket nem kötelezheti, Ő ugyanis nem peres fél.

A lelki vonatkozáshoz annyit, hogy a gyereknek csak az számít, hogy szeretetben és érzelmi biztonságban nőjön fel. Az elvált fiam (1 gyerekkel) összeköltözött egy 3 gyerekes elvált anyával. A hét egyik felét a gyerekek mindegyike a másik szülőjénél tölti 1 s 3 megosztásban, majd a hét másik felét a fiaméknál (együtt 4 kisfiú 8 és 11 év között). Az elvált szülőknek nincsen egymással konfliktusuk, a kisfiúk jól elvannak együtt, egyikük sem idegbeteg és mindegyik szereti a saját apját és anyját és a nevelő "szülőhöz" is megfelelően viszonyulnak.

2018. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
3%

5 tárgyalás már volt és még mindig nincs vége?

Az volna a meglepő, ha nem készült volna ki a gyerek!


Szerintem újra pszichológushoz kéne menni, függetlenül a bíróságtól, egyszerűen a gyerek érdekében. Nem tudom, anyagilag mit bírtok, mert igazából maszek rendelésen lenne idő rendesen foglalkozni vele.

Sajnos, ennél több ötletem nincs.


Amit az osztályfőnökről írtál, az engem nagyon kiakasztott. Én írnék egy hivatalos levelet, melyet az osztályfőnöknek és az igazgatónak, valamint a tankerületnek is elküldenék. Ebben leírnám, hogy az osztályfőnök a többi gyerek előtt kiteregette a gyerek családi problémáit, az igazgató pedig ezzel kapcsolatos panaszomra nem tett semmit. Leírnám, hogy álláspontom szerint a gyerek személyiségi jogait megsértették, kérem a tisztelt tankerületet, hogy ezt vizsgálják ki és tiltsák el a további jogsértéstől az ofőt, az igazgatót pedig tájékoztassák arról, hogy milyen kötelezettségei vannak, amennyiben egy beosztottja ilyet csinál. Ezt a levelet jobb, ha jogász, vagy hivatali dolgokban járatos ember segít megfogalmazni. Ezzel persze a problémának csak nagyon kis részét oldod meg, de talán az iskolában ezután tapintatosabban bánnak vele.

2018. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
És a másik 2 gyerek?
2018. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A tizen nyolcadik válaszolónak. Azért nem lett még vége a tárgyalásnak mert kétszer hozzám került a gyermek az anya megfelebbezte A következő tárgyaláson kirendelték a családsegítős őket utána a mediátort most meg a pszichiátert. És agyam ugyanis volt egy tárgyalás elvittem márszichológushoz de azt mondta hogy ezt csak pazichiáter. Tudná megoldani. És mire oda kérek időpontot az körből egy hónap ami sok Csornán nem találtam maszekilag pszichiátert Sopronba kéne menni ami odafele megint 1 ora mert 60 km-re van innen viszont ezt minél előbb meg kell oldani mert annyira nem tud koncentrálni hogy ez már a tanulására is rámehet és az anyja Csak ezt tudja neki mondani én mindig mondom neki hogy ha lesz kettő hármas a bizonyítványodba akkor kettő hármasod lesz, de a másik oldalról (az anya részéről) folyamatos Akrocitasok érik ez is meg viselni..
2018. jan. 10. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!