Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetünk élettársak?

Hogy lehetünk élettársak?

Figyelt kérdés

a barátommal már 2 éve együtt vagyunk,és mivel kicsit elfoglalt én intézem az ügyeit, de sajnos minden külön dologhoz kéne meghatalmazás, h elintézhessem. mi kell ahhoz hogy élettársak legyünk, h én intézhessem az ő dolgait, és vica-verza, ilyen sz.r papirok nélkül?

(nem kérek abbol h mi az h 2 év aztán már itt jártok,meg ezt akarjátok stb...nncs itthon anyukája igy nekem kell ntézni a dolgait ennyi!! csak rendes válaszokat kérek!) köszönöm szépen!


2010. jún. 4. 08:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miért nem intézi el ő? Az úgy sokkal egyszerűbb lenne.
2010. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

irtam h nem ér rá!!!

de azt is irtam h nem kellenek lyen válaszok, engem az érdekelne, h tudnánk elintézni h élettársak lehessünk!?

2010. jún. 4. 08:53
 3/19 anonim ***** válasza:

Bementek a hivatalba és elvileg ott lehet hivatalosan regisztrált élettársak lenni mi.Valahogy így hívják.

Amúgy nem értem kinek mi beleszólása abba hogy mióta vannak együtt meg hogy miért intézi ő a párja ügyeit.Jah most botránkozzatok meg én meg a párom 8 hónapja vagyunk együtt.A páromnak van egy 3 éves gyereke,elvált.De mi 1 hónap után össze költöztünk.Nevelem a "fiamat"......

2010. jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehettek élettársak, de attól még semmit nem fogsz tudni intézni, ugyanúgy kell hozzá a meghatalmazása (egyébként mit akarsz "intézni?" annyi hivatalos dolga senkinek nincs, hogy naponta kéne foglalkozni vele)

ha házasok lennétek akkor se járhatnál el automatikusan az ő ügyeiben, csak meghatalmazással.

2010. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,hogy az önkományzathoz kell bemenni.Oda ahol a családi papírokat intézik,hogy élettársi papírt kérjetek.De ez nem elég ahhoz,hogy te intézd az ügyeit én úgy tudom.Ha össze házasodnátok akkor de még olyan esetben is vannak dolgok amihez meghatalmazás kell.Pl. a bankkártyájával kapcsolatos átutalások.
2010. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! és lehet h nem tudok mindent intézni, de legalább nem fognak kidobni mint macskát sz.rni...
2010. jún. 4. 09:09
 7/19 anonim ***** válasza:
A meghatalmazás mindenképpen kell olyan ügyek intézéséhez, amik az ő nevén futnak. Ezen nem segít a hatósági bizonyítvány sem az élettársi kapcsolatról.
2010. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
De most milyen ügyekről beszélsz? A bankban mindenféle papír nélkül adhat hozzáférési jogot a számlájára, azt tudod intézni, de minden más esetben nem járhatsz el helyette és az élettársi papírral is kidobnak. A házasságlevéllel is kidobnának.
2010. jún. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
pl a villanyszámlát kéne elintéznem, át kéne teteni egy másik kategoriába amit az anyja nem intézett el... de akk igy leves az egész!:(
2010. jún. 4. 09:21
 10/19 anonim ***** válasza:
na, pl a villanysszerződést nem intézheted, csak az akinek a nevén van, vagy meghatalmazással. Ezen nem segít az élettársi kapcsolat.
2010. jún. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!