Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen uton tudom a gyereket...

Milyen uton tudom a gyereket a nevemre venni?

Figyelt kérdés

Van egy 16 honapos kisfiam. Apjaval regota megromlott a viszonyunk, angliaban elunk. A gyerek az apja neven van , viszont csak elettarsi kapcsolatban elunk. Szeretnek a gyerekkel visszakoltozni Magyarorszagra de ahoz kell neki utlevel amit az apa nem akar. Milyen modon tudom a gyereket a nevemre venni ? Hogy mukodik ez ?

Koszonom a valaszokat


2017. dec. 28. 17:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Beszelj ugyveddel. Van ra megoldas. Lehet, maceras lesz, de megoldhato.

A gyerek neve viszont mindegy. Fog kapni utlevelet, a lathatas is metoldhato.

Keress egy jo ugyvedet.

2017. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

[link]


[link]


Itthon a törvény szerint, ha a szülők nem tudnak megegyezni a gyermek tartózkodási helyének a megváltoztatásában, akkor a gyámhatósághoz lehet fordulni. A hivatal döntése kötelező érvényű. Járj utána, hogyan működik ez Angliában, a második linken ott vannak az elérhetőségek. Elvileg, ha a gyerek magyar állampolgár, akkor kötelező személyi igazolványt csináltatni neki, most még az is megfelel útiokmányként. Ehhez is kell mindkét szülő beleegyezése (nálunk), ugyanakkor a magyar jogszabály szerint a szülők kötelesek gondoskodni arról, hogy a gyereknek legyen személyazonosságot igazoló hatósági igazolványa.

Mindenképp fordulj a kinti illetékes hivatalhoz, ill. a magyar nagykövetséghez, biztosan tudnak segíteni. Olyan nincs, hogy apuka, aki tojik a gyerekre, véglegesen megakadályozza azt, hogy az őt nevelő szülővel együtt hazaköltözzön, legalábbis itt Európában.

2017. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a név dolgot nem értem, azt szokták "nevére vesz" alatt érteni, hogy az apa aláír egy apaságit, de az anyáknak sosem kell ilyesmit írni. Útlevélhez meg mindenképpen kell mindkettőtök engedélye. Nagykövetségen érdeklődj.


Nem teljesen legális, de ha bevállalod, hogy nem repülővel jössz, hanem végig kocsival, akkor itthon tudsz személyit csináltatni a gyereknek, ahhoz elég egy szülő, és mehetsz vele egész Európán belül bárhová. Tudom, hogy nagyon hosszú út, de ha nincs más lehetőség...

2017. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A gobdok ott kezdodnek. Hogy angliaban nem vagy koteles igazolvanyt csinaltatni... szoval o ezt a fejebe vette higy nem kell a gyereknek. Ez az en gondom hogy nelkule semmit sem tudok elintezni meg a konzulatuson sem ..

Es ha esetleg sikerulne a gyereket atiratni a nevemre , es raszedni az apat hogy mondjon le a gyerekrol akkor is ugyanugy kellene az apa is minden papir intezesehez ??? :/

2017. dec. 28. 21:57
 15/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem mondhat le a gyerekről csak úgy az apa. Ameddig egy másik férfi örökbe nem akarja fogadni, ez nem lehetséges.
2017. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud lemondani, amíg nincs új párod, aki örökbe fogadja.

Útlevelet nem tudsz az apa nélkül intézni, és ha beleegyezik, akkor is egy hónapokig tartó bürokratikus rémálom lesz.

Továbbra se értem, mit értesz az "átiratom a nevemre" alatt. Nem egy házról vagy kocsiról beszélünk, aminek tulajdonosa van.

2017. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell, ha kizárólagos felügyeleti jogod van, és erről be tudod mutatni a jogerős végzést. Vagy kérj segítséget a megállapodáshoz:


[link]

2017. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Annyi a "bűne" az apának, hogy nem nagyon érdekli a gyerek - nem fog az anya kizárólagos felügyeleti jogot kapni.
2017. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
64%
Annyi épp elég ahhoz, hogy ne akadályozhassa a szabad költözésben, kedves utolsó.
2017. dec. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!