Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon elkényeztettem a párom?

Figyelt kérdés
Több mint 2,5 éve vagyunk együtt és a kezdetektől fogva hozzászokattam,hogy a kisujját se kell emelnie. Eddig nem zavart szívesen tettem, de már igen, mert ha megkérem valamire, nem hajlandó megcsinálni... Ráadásul azt sem becsüli, hogy megcsinálok mindent, mert az már elvárás és természetes.
2010. jún. 3. 12:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

13.28-as! Kérjem meg,hogy teregessen ki,mert Én olvasok?:D:D Tegnap siettetett,miért nincs még kész a kaja, pörögtem, de közben zenélt a mosógép pár ruhadarab volt csak a kosárba semmi apró és megkértem,hogy teregesse már ki és Én tudok is szaladni vissza a kajához ÉS NEM VOLT RÁ KÉPES!:) Na erről beszélek,mikor itthon van nem merek leülni a géphez se 5 percre sem,mert egyből fel van háborodva miért nincs semmi dolgom!

Arra is volt már példa,hogy napokig nem nyultam a széthagyott ruháihoz,de ilyenkor Ő tör ki pánikban,hogy milyen rendetlen vagyok szóval nevelő célzattal ilyeneket nem csinálhatok. Mert még a végén télleg Én szégyenlem el magam,hogy itthon vagyok és nem csinálom meg.


Én télleg csak annyit szeretnék,hogy emberi lénynek érezhessem magam,ne pedig cselédnek. Szoktam is mondani,hogy annak érzem magam. Mire Ő ha olyan hangulatban van azt fitoktatja,hogy pedig nem csinálok semmit.

2010. jún. 3. 13:43
 12/16 anonim ***** válasza:

Hát, akkor le kell ülnötök megbeszélni. az hogy te célozgatsz nem vezet sehova. lEHT, HOYG AZ A DOLOG ALAPJA, HOYG ÚGY ÉRZI, csak az ő vállán van a létfenntartásotok. Lehet, hogy jobb lenne, ha te is munkát vállalnál.Vagy ki tudja mi baja? Meg kellene ezt alaposabban beszélni, ez csak a felszín, lehet hoyg súlyosabb félreértések vannak a mélyben. Esetleg tényleg nem tudja mennyit ér amunkád. Vagy nem a párjának tekint hanem anyukának. Meg kellene beszélni eg ypohár bor mellettt. Mindenesetre ha te úgy viselkedsz, mintha állandóan házi munkát kéne csinálnod, akkor ő is ezt foga várni tőled. Próbálj végezni mindennel, mire hazaér, csak api 8 órában dolgozz! Miután itthon van, akkor csináljatok közös programot! De ne szolgáld ki, egyszerűen mondj nemet! Viszont erre előre figyelmeztesd, jelentsd be előre.

Szoktatok ti beszélgetni?, Jókat beszélgetni?

2010. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Vele nem lehet. Minden komoly dolog megbeszélését veszekedésnek fog fel és ezáltal végül az is lesz belőle. Meg nem hajlandó inkább otthagy,megsértődik.


Oké azt leszögezhetjük,hogy Ő jobban tisztaságmániás mint Én. De mindig mondom neki,hogy szóljon mit lát ugy,hogy nem csinálom meg erre Ő azt mondja,hogy nehogy már neki kelljen egy nőnek megmondania...de konkrét semmi. Tudom is,hogy olyan nagy baj nem lehet.Azt is tudom,hogy zavarja,hogy nem dolgozom,de ez meg nem az én hibám,hogy vidéken ilyen gyér a munkalehetőség.


A másik amit még elmondanék,hogy ez az egész azért indult el bennem,mert hétvégén ittvoltak a barátai és az állam leesett mikor azok elpakoltak maguk után meg volt,hogy elmosogattak és a legtermészetesebb dolognak vették és belegondoltam,hogy lehetne így is élni. Csak lestem,mikor mentem volna elpakolni utánuk és már nem volt ott semmi.:O Azóta pedzegetem ezt a dolgot...

2010. jún. 3. 14:02
 14/16 anonim ***** válasza:

Hiába mondjuk mindannyian, hoyg nE PEDZEGESS!

Ülj le, beszéld meg.! Egyszer. A folyamatos pedzegetének semmi értelme nincs. Olyan nincs, hogy valakivel ne lehetne beszélni.

Én is elpakolok magam után, ha vendégségben vagyok, az nem jelenti, hogy otthon is elpakolok mindig. Beszéljétek meg, kinek mi a dolga! Ő pénzt keres, te végzed a házi munkát, mi tartozik bele, mi nem. Mondd el, mennyire tetszettek a barátai. EZt csak vele tudod megbeszélni, velünk nem.

2010. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Oké,de írtam már,hogy ha az érzéseimről próbálok neki beszélni,miszerint cselédnek érzem magam arra az a reakciója,hogy miért mikor nem csinálok semmit. Mert nem becsüli,nem tiszteli amit megteszek,mert már természetes és észre sem veszi.

Arról is beszéltem már vele,mi az amit szerinte nem csinálok meg,az a beszélgetés se jutott sehova mert nem tud mit mondani.

Akkor miről, hogy beszéljek vele?


Még a 13:20-as válaszoló véleményét várom,meg persze mindenkit és köszi akik irtak!

2010. jún. 3. 14:46
 16/16 anonim ***** válasza:
13:20as vagyok. elkényeztetted, vége a jó világnak, szerezd vissza a megbecsülését. szerintem jelezd neki, hoyg hétvégén segíthetne többet. és közöld vele, hogy a napi minimumot kénytelen lesz elvégzni. oké, h nem mosogat, de a minimum, hogy odateszi a tányért. mindennek vannak alapvető dolgai... szerintem ezt bárki ép ésszel beláthatja. a szerelme vagy nem a csicskája. optimális esetben legalábbis...
2010. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!