Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon elkényeztettem a párom?

Figyelt kérdés
Több mint 2,5 éve vagyunk együtt és a kezdetektől fogva hozzászokattam,hogy a kisujját se kell emelnie. Eddig nem zavart szívesen tettem, de már igen, mert ha megkérem valamire, nem hajlandó megcsinálni... Ráadásul azt sem becsüli, hogy megcsinálok mindent, mert az már elvárás és természetes.
2010. jún. 3. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Már sokat nem tudsz...Ezt Te rontottad el. Egy beszélgetés mindenképpen kellene, elmondod neki, hogy elég volt ebből és változzon!
2010. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
húha:S szerintem fokozatosan válaszd le a jóvilágról. ha azt akarja, hogy tiszta legyen a padló,keresse elő a porszívót. a rántottát akar, verje fel a tojást. szennyes van a padlón?? tudja,hol a helye. hagyd pár napig döbbenni. és szabadságold le magad pár napra... végülis bármi miatt neki is alkalmasnak kell lennie minden munka elvégzésére...// én a másik véglet vagyok. anyósom hívott, hogy a párom vécét pucolt... és ilyet ő még nem látott.. főlem nem önálló kezdeményezésre... //szerintem beszélj vele, hogy nem vagy a cselédje. két dolgozó embernek el kell tudnia osztozni a házimunkán. vállalod a főzést, akkor övé a rendrakás. kompromisszumot kell kötni!
2010. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet egy életen át a párodat babusgatni, kiszolgálni. Ha neki esze lenne, ezt meg sem engedné.
2010. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
mondd neki, hogy nem vagy az anyja, és próbáljon már ő is tenni valamit otthon, ne csak a meccset nézze
2010. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Keményíts be! Mondd meg neki kedvesen, hogy a gyereknapnak vége. Indokold meg: modd meg, hogy szerinted a szerelmet megfolytja, ha az anyukájává alakulsz. És attól perctől csak a saját dolgod tedd meg! De nem kell őt csesztetni, se megkérni valamire, nem az anyja vagy! Ha akarja, megcsinálja, ha nem akarja, akkor megcsinálja amikor kedve lesz. Mondd meg, hogy te mit vállalsz, és kérdezd meg, hogy neki megfelel-e? Ha nem, akkor osszátok el közösen, ezután kinek mi a dolga. De te ne ellenőrizgesd őt, ne türelmetlenkedj, majd megcsinálja, ha rájön, hogy más nem teszi meg.Kész.Ő figyeljen saját magára. Ha te utasítgatod, te figyeled az ő dolgát, az rosszabb, mintha helyette csinálnád.

A szerelme vagy, az ideálja, a vágyott nő! Ne feledd!

Nme anyuka, nem pedellus, nem házmester.

Te légy vonzó, kívánatos és önálló. Meg magabiztos. A többit ő meg fogja oldani. Bízz benne!

2010. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Szóval: nincs megingás. Egyszer abbahagyod, és bármi történik, ehhez tartod magad. Lejárt aszépvilág.

Kivétel nincs, esetleg másnapi államvizsga, vagy 39,5 feletti láz, de más nem!!!

Ha meginogsz, akkor csak összevesztek. Ha kitartassz, tisztelni fog!

2010. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Most az utóbbi pár napban annyiba kezdtem bele,hogy néha azt mondom neki hogy NEM. Pl.: Ha mondjuk megkért, hogy hozzak be vizet,les egyet vagy kiakad de végül behozza Ő. Igazából nem is kérném,hogy a házimunkából vállaljon szerepet,mert Én itthon vagyok. Csak amikor tálcán behozom neki a kaját (mint általában) akkor arra nem képes hogy kinyissa az ajtót mikor látja, hogy tele van a kezem,vagy kifelé segítsen kihordani a cuccokat. Mondtam neki párszor,mikor kaja után kiment üres kézzel pl,hogy "leesett volna a gyűrű az ujjadról ha kiviszed a tálcát"? Szóval így egy két dolognál próbálom a tudtára adni,mi a dörgés. Ez a vonal jó? Vagy más gyakorlati ötletek?
2010. jún. 3. 13:10
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
a háztartásvezetésre nevelő válaszoló vagyok. szerintem, ha otthon vagy végülis alapvető, hoyg elvégzed, amit csak lehet. ő a jelek szerint simán nme udvarias. nekem mindig kinyitja az ajtót még az apukám is, ha tele a kezem, ha nem. szerintem jó úton haladsz, arra kellene inkább szoktatni, hogy becsülje a munkádat. ahoyg értelmezem nem is az elvégzett feladat a gond, hanem az, hoyg teljességgel kiszolgáltatja magát. ne hagyd magad ugráltatni. amit nem esik nehezére elvégezni, csak lusta hozzá, azt igenis csinálja meg magának...
2010. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem!!!

A "leesetvolnaagyűrű.." nagyon nem jó voal. Mondd el kedvesen, hogy te itthon vagy, veezted a háztartást, de mától nem szolgálod ki. Az nem része aházt. vezetésnek. Mond meg, hoyg szereted, de ez így nem szép.

Kell egy beszélgetés, különben nem fogja érteni, hoyg mi bajod, és visszacsesztet. Meg kell mondani, kedvesen, hoyg szereted őt, ezután így lesz, így döntöttél. Megkéred, hogy legyen szíves figyeljen erre, mert neked ez fontos.éÉs innen indul. Megfőzöl, kimosol, de nincs személyi asszisztencia. Néhe kér meg, hoyg teregessen ki, mert te most olvasol, és nem akarod, hogy belegyűrődjön. Utáa megpusztilod, és úyg nézel rá, mint eg yistenségre. Néha adsz neki bevásárlólistát. Szombaton megkérded, avan-e kedve együtt főzni.Vízbehozás pár hónapig szóba se jöhet,se őutánna pakolászás. Ha előlhagyja napokig a dolgait, kedvesen megkérded, mikor tudja elrakni. Ha nem talál valamit, kedvesen szóban eligazítod, nem nyúlysz hozzá. Az "aranygyűrűs" megjegyzésektől szigorúan tartózkodj! Viszont dicsérni, köszönni minden helyes viselkedést. ezt hívják pozitív megerősítések. Helytelent csak végső esetben kedvesen szóvátenni,türelmesen, kihasználásra hetározottan enmet mondani és punktum.

Végülis te rontottad el, nem őrá kell haragudni, vag yőt büntetni.

2010. jún. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen itt nem is az elvégzett dolgokkal van a gond,hiszen eddig is szívesen csináltam. Hanem azt mondod érjem el,hogy becsülje. Mégis hogyan? Tényleg annyira természetesnek vesz mindent, hogy előfordul, azt mondja, hogy én nem csinálok semmit. Ha épp nem 100%-os a ház és ez nagyon igazságtalan.
2010. jún. 3. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!