Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben hogy...

Ebben a helyzetben hogy tudnék leginkább segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel majdnem jártunk, de nem jött össze a dolog, kb másfél hónapja nem is beszéltem vele, de történt valami. Ma odajött hozzám a suliban csak úgy, de amint rámosolyogtam elkezdett sírni és elmondta, hogy történt egy családi tragédia, ami miatt szét fog esni a családja, teljesen el fogja veszíteni az apukáját a jelen helyzet szerint. A dolgot tovább bonyolítja, hogy nem egy városban élünk, ő tőlem kb 35 kilóméterre, én meg nem járok suliba, mert most érettségizek, így nem tudok vele lenni annyit, amennyit kellene szerintem most így.


A telefon sem megoldás, mert mindig ki van kapcsolva, mivel teljesen el akar zárkózni a nagybátyjától, aki miatt történt a tragédia és azóta is hívogatja békülés ürügyével, amit ő nem akar.


Az msn sem megoldás, mert személytelen + nete sincs most.


Ti ilyen helyzetben mit tennétek? Nagyon megsajnáltam szegény lányt, és ha pont hozzám jön elsírni magát, egy olyan fiúhoz, akit előtte egy hónappal dobott, az szerintem azt jelenti, hogy én vagyok számára az utolsó szalmaszál, melyben megkapaszkodhat. Mindenképpen segíteni akarok neki, mert túl sok barátja nincs, egy biztos támasz nélkül pedig nagyon nehéz lenne neki...


Nah hogy nyújtsak neki így biztos támaszt?


ui: suliban különóra miatt voltam.


18F


2010. jún. 2. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

1. vegyen új sim-kártyát:)

2. találkozgass vele, mondd meg neki, hogy bármikor átjöhet. 35 kilométer nem olyan durva. vidd el valami programra, ami kicsit kikapcsolja, mozi vagy bármi, ami eltereli a gondolatait.

ne próbáld megoldani a gondját, csak hallgasd meg:)

biztosítsd róla, hogy nem akarod kihasználni, hogy ennyire rosszul van, csak segíteni neki, és ez Neked nem teher:)

szerintem az már jó érzés, ha van valaki aki biztos támasz.

2010. jún. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

én is valami hasonlóra gondoltam. lehet mozizni fogom hordani, mert gyakorlatilag csak az van abban a városban, ahol lakik...


bár szeret sportolni, ha elcipelem futni hetente vagy kétszer az jó ötlet? vagy kutyátsétáltatni? (nincs kutyája, de nekem van egy pici, ami befér a kocsiba)

2010. jún. 3. 07:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a SIM kártya jó ötlet. Lepd meg vele te.. és akkor még költségekbe sem vered, annyira jól fog neki esni.. :)

Amúgy. Sokat jelenthetett neked ez a lány, ha még most is mellette állsz, segítesz neki. Tarts ki mellette mindenképp.. :)

És persze, sok közös program! 35km nem kevés, de nem is olyan sok.. át lehet hidalni ezt. :)

2010. jún. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szereti a kutyákat, akkor tuti leveszed a lábáról. :D

Amúgy.. ha jó idő lesz, vidd el piknikezni.. akkor legalább 1 délutánra kikapcsol.. :) (előző voltam)


18.L

2010. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát a 35km olyan szempontból sok, gyakorlatilag 25perc alatt ott tudok lenni, ha kell.


kutyákat tényleg imádja, amikor meglát egyet, szinte elolvad, így szerintem az én picikutyámat is szeretné (egy olyan 15centi magas keverék kutyus, de nagyoncuki + 4 évesen úgy viselkedik, mint egy kölyökkutya.)


amúgy kedves 18L, rátapintottál a lényegre, tényleg sokat jelent nekem...

2010. jún. 3. 09:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!