Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg, hogy nem...

Hogyan értessem meg, hogy nem iszom?

Figyelt kérdés
Egyes emberek képtelen megérteni hogy nem iszom alkoholt, főleg hogy ünnepekkor állandóan tukmálják és ha 10x elmondom hogy nem kérek akkor sem értik meg. "Csak egy kortyot a kedvemért" NEM MÉG EGY KORTYOT SEM! Miért nem lehet megérteni? Ha nekik ez jó ihatnak minden nap, de másnak ne tukmálják már. Mit tehetnék? Hogyna lehet fellépni az ilyen iszákos emberek ellen?

2017. dec. 17. 21:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom volt ilyen agresszív.

Mindig azt mondtam,, hogy gyógyszert szedek.

2017. dec. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt is mondhatod, hogy munka miatt. :)

Pároméknál pl. rendesen szondáztatnak, és null tolerancia van, szóval ő tényleg nem ihat, ha másnap dolgozni megy.

A kocsin kívül (ami mondjuk olyan társaságban átlátszó, aki ismer), még ez is megoldás lehet.

2017. dec. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg mindig nem ertem, miert kell kamuzni, urugyeket keresni, hazudozni gyogyszerekrol, miegymasrol. Aki tenyleg ekkora taho, hogy a 'nem iszom alkoholt' mondatot nem erti meg, tobbedjere sem, azzal kar finomkodni. Akkor se ha rokon, akkor se ha 'jobarat' (az idezojel indokolt).


Kerdezo, orulj neki hogy legalabb te nem vagy alkoholista, ne foglalkozz a tobbiekkel. Nem kotelezo mindenkivel joban lenni, ennyi.

2017. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondom egyszer szépen, másodszor csúnyábban és harmadszor elküldöm az anyjába :D


Nem érdekel, hogy megsértődik, mert ő melliószor bunkóbb.

2017. dec. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Velem kávéval játsszák ugyanezt. Minden alkalommal elmondom, hogy nem, továbbra sem szoktam rá. Sokszor jönnek a körkérdések sok éves ismeretség esetén is, hogy egyetem alatt sem? És a szoptatás miatt? Pedig sok tejet csinál... De akkor reggel mit iszok?...

Minden alkalommal elismétlem, hogy max zöld tea volt, de most azt sem kérek.


Szerintem nem kell leszúrni emiatt mást, neki magától értetődő dolog, míg neked nem.


Én meg kávéval kínálni szoktam elfelejteni a vendégeket, mert nem része a napi rutinomnak, de szólnak és nincs sértődés.

2017. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is utálom. Volt szerencsém kicsi koromtól kezdve alkoholistákat látni napi szinten. A családomban mindenki kötekedős lesz, ha iszik. Én nagyon türelmes vagyok, de ha betelik a pohár ott katasztrófa lesz, márpedig a családomat kibírni még józanul sem könnyű vita nélkül.


Én tényleg gyógyszert szedek, két félét is (szívbeteg vagyok). Kávét azt nem ihatok alapból, alkoholt azt lehetne a gyógyszerekre, de nem szeretem ezért arra szoktam hivatkozni, hogy gyógyszert szedek. Voltam olyan helyen, ahol ez sem érdekelte őket, csak töltik nekem, már majdnem hogy beletöltötték a számba, hogy "jajj, legalább jobb kedved lesz, ha gyógyszerre iszod". (Felnőtt emberek voltak én meg akkor voltam 17 kb.) Otthagytam az asztalon a francba. Alapból nem szeretem az alkoholt és minek igyam, ha nem is esik jól? Kávéval is mindig kínálgatnak, mikor tudják, hogy nem ihatok erre jönnek az ilyenekkel, hogy "nem mondjuk el a dokinak" meg "majd rászoksz, ha gyereked lesz", "na csak kóstold meg, biztos megszereted". Kedvencem még a "különben megharagszom". Bánom is én, haragudjon, nekem attól még nem fog megváltozni az egészségi állapotom és nem akarok a kardiológián kikötni, csak hogy ők ne sértődjenek meg.


Párom epilepsziás, ő nem ihat a gyógyszerére sem alkoholt, sem koffeint, de nem fogják fel sehol, folyton tukmálják utána meg megsértődnek, ha elfogy a türelme.


Nem értem, miért nem lehet felfogni, hogy valaki nem szeret inni. Úgy szoktak ránk nézni, mintha valami elmeháborodottak lennénk, meg csak azért is tukmálják meg nyomják a kezünkbe. De volt, mikor egy 6 éves (!) kisfiú benézett a hűtőnkbe és nem értette, miért nincs benne sör. Komolyan ennyire normális a mindennapi ivászat, hogy már a gyerekek is furán néznek, ha felnőtt vagy és nem iszol?


Az ilyen felfogású emberek soha nem fogják megjegyezni vagy megérteni, hogy te nem szeretsz inni. Elmondhatod nekik 1 000x is. Látod sokakat még az sem érdekel, ha gyógyszert szed az ember. Engem nem érdekel, ha ők isznak, egészségükre, de ne akarják már erőltetni. Fogalmam sincs, hogy mit lehet ezzel kezdeni azon kívül, hogy megmondod, hogy nem, nem fogadod el és "megsérted" őket. Nekem ezek sose jöttek be.

2017. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy antibiotikumot szedek és ha nem akarják végignézni ahogy megdöglök, akkor ne tukmálják az alkoholt. Mindig bejön.
2017. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én sem iszom, max ünnepekkor csokilikőrt. De azt én is utálom, amikor erőltetik, pedig elmondom (és a legtöbben tudják is), hogy nem szoktam inni. Levegőnek szoktam nézni őket, utána már úgysem velem foglalkoznak, ha ittak egy "keveset".
2017. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!