Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg, hogy nem...

Hogyan értessem meg, hogy nem iszom?

Figyelt kérdés
Egyes emberek képtelen megérteni hogy nem iszom alkoholt, főleg hogy ünnepekkor állandóan tukmálják és ha 10x elmondom hogy nem kérek akkor sem értik meg. "Csak egy kortyot a kedvemért" NEM MÉG EGY KORTYOT SEM! Miért nem lehet megérteni? Ha nekik ez jó ihatnak minden nap, de másnak ne tukmálják már. Mit tehetnék? Hogyna lehet fellépni az ilyen iszákos emberek ellen?

2017. dec. 17. 21:23
1 2
 1/18 mantis religiosa ***** válasza:
93%
Hordj magaddal egy kamu slusszkulcsot, valamilyen márka emblémájával. és ilyenkor lobogtasd meg, hogy még vezetned kell. Nálam sokszor bejött.
2017. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fellépni. Csak így tovább , udvariasan vissza utasítod és megtanulják előbb utóbb. Én is így voltam sokáig nem alkarták megérteni. De most már tudják.
2017. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy. Ebben az országban nemzeti sport az ivás, és borzalmas sértés, ha nem iszol. Már önmagában egy furcsa dolog, hogy valaki nem iszik. Mintha nem enne vagy nem vécézne.


Én udvariasan elmondom, ha kitöltik akkor ott hagyom. Nem izgat különösebben.

2017. dec. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Durva modszer, de lehet hogy mukodik:


- Nem kerek.

- Naaaa, az en kedvemert, csak egyet

- Nem, nem iszom alkoholt.

- De ne legyel mar ilyen unnepronto, megharagszom!

- Oke, tolts.


Kitolti. Elveszed. Es egy laza mozdulattal kiontod a mosogatoba, kertbe, viragcserepbe, barhova, de az orra elott.


- Na, most mar erted, hogy nem kerek?

2017. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

# 4

szerintem ezek után nem nagyon hívnák meg abba a társaságba... :D

Nem tudsz mit tenni visszautasítod ennyi.

Vagy nem mész többet oda.

2017. dec. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudsz sokat tenni, visszautasítod és ha opció, elmész. Van, aki sehogysem fogja fel.


Bár lehet, hogy lesznek fantáziadús emberek, akik mondanak durva szöveget, ami a legtöbb embert egy időre lesokkolja, azt bátrabbak megjátszhatják... Én visszautasítanám és kész, gondolom, a 3. alkalommal már üvöltenék, nem vagyok egy visszafogott fajta, aki jól bírja az emberi értetlenséget. Ha ez se hatna, hát ez van.


Opcionálisan kiselőadást is tartanék hogy mennyire hihetetlenül bunkó dolog tukmálni ételt s pláne italt, amikor az ember már többször megmondta, NEM.

2017. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
86%
Teljesen igazatok van. Az alkohol egyébként tényleg az egyik legerősebb drog ami létezik, és igaza van a Zacher Gábornak, hogy milliós alkesz tábor hemzseg idehaza, merthogy nem a mattrészeg Jóska bácsi csak az eset, hanem bárki, akinek nincs meg a napi pár doboz sör, fél lityi bor, néhány feles és ettől már feszült,az egyszerűen függő. Pont. És a legnagyobb baj pont ez, hogy annyira hozzátartozik a kínálás a mindennapokhoz,hogy még mindig nehéz állandóan magyarázkodni, hogy miért nem iszom. Én nem vagyok teljesen absztinens, de ritkán és nagyon megválogatva iszom bármit is.
2017. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Hú teljesen megértelek!!!!!

Velem ugyanez van, alkohollal és a tejes dolgokkal is (laktózérzékeny vagyok és nem bírom a laktózmentes dolgokat sem)

Hozzák a habos sütit: jaj de csak egy kicsit! Nem értik, hogy mennyire rosszul vagyok egy falattól is. Meg szoktam kérdezni a családtagoktól is, hogy mit nem ért azon, hogy nem?

Anyukám húst nem eszik, tőle is ugyanez: csak egy picit.

Évek óta megy ez. Én bunkón azoktam szólni, talán felfogják :D


A pia kiöntős ötlet hatalmas :D én mondjuk csak kiöntetném és ott hagynám :D

2017. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#5: lehet hogy jobban is jarna, ha nem kellene minden alkalommal azt hallgatni, hogy mieeeeert nem iszooool maaaar veleeeeem....?
2017. dec. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
En is a slusszkuulcsot csorgetem mindig. Akkor is ha bkvval megyek :))
2017. dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!