Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátnőm...

Mit tegyek, ha a barátnőm fiútestvére szemtelenül viselkedik a barátnőmmel?

Figyelt kérdés
Ribancozni meg kurvázni szokta és illetlenül beszél vele (eddig még nem találkoztam vele személyesen) ... és ez engem zavar, állítólag nem gondolja komolyan, de elgondolkodtat és nagyon is zavar. Pont az ellentettjének ismertem meg a barátnőm...
2008. okt. 25. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire komoly a kapcsolatod a barátnőddel?

Ha már több éve jártok, akkor nyugodtan mondhatod a "gyereknek" hogy kicsit finomabban fogalmazzon.(ilyenkor már családtagnak számítasz, és a többiek is egyet fognak veled érteni.)

Ha viszont még csak pár hónapja vagytok együtt, akkor úgyis "leugat" a "gyerek" hogy mi közöd hozzá.

Persze a helyzet attól függhet, hogy te vagy idősebb vagy a "gyerek".

2008. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Semmit sem tehetsz.Semmi közöd sincs hozzá.Ő a testvére lesz mindig,ezen semmi sem változtathat.Nincs jogod beleszólni,hogy beszél vele.
2008. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a tinédzserkor teszi ... de igazából a szülők feladata lenne a nyakleves. Én pl. kettébasznám, sarokbaállítanám a gyereket, ha szemtelenül viselkedne a testvérével, anyjával, apjával és nem adná meg a tiszteletet ... rühellem az ilyen elkényeztetett anyuci, apuci kicsi fiát ...
2008. okt. 25. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

A kommented eléggé meghökkentő volt, ahhoz képest, hogy irtad, hogy még nem is találkoztatok személyesen. Ne itélj ennyire elhamarkodottan. Lehet, hogy most úgy tűnik, hogy egy elkényeztetett lurkó, de ahogy te is irtad tinédzserkor teszi, ennek ellenére viszont, ha jobban megismernéd, kiderülne, hogy ez mégsincs igy.

Mielőtt kioktatnád, ha találkoztok, inkább próbáld megismerni, mert lehet, hogy pozitiv csalódás ér majd.

Mi is állandóan ellenkezünk a bátyámmal (ő 23, én 21). Külső szemmel úgy tűnhet, hogy sértegetjük és megalázzuk egymást, valójában pedig csak hülyülünk, olyan testvériesen. És igen, én megsértődnék a barátomra, ha ebbe beleszólna. Bár azt nem irtad, hogy hogyan érinti ez a barátnődet, csak az, hogy téged hogyan érint.

2008. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De szerintem akkor sem kéne egy gyereknek lekurváznia, leribancoznia a nővérét, ez olyan megalázó, még akkor is ha jópofán próbálja előadni. És bunkóság is szerintem, akkor is, ha "menő". (Am szóbeli becsületsértés kategórába tartozik mellesleg.) De a bnőm sem olyan, ha vmi zavarná, h elmondaná, nekem kell mindig kitalálni.
2008. okt. 25. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én egyet értek azzal a ténnyel,ha az én gyerekeim így beszélnének,beszélnek majd egymással,nem valószínű,hogy eltűrném.Szerintem sem lehet jópofa dolognak,vagy viccelődésnek tekinteni,ha lekurvázza ribancozza a testvérét.Ez normális családban nem fér bele a vicc kategóriába.De csak akkor avatkozz a dologba,ha a barátnőd kifejezetten erre kér.Mondd el neki,hogy neked ez bántja a füledet,nem ehhez szoktál.Kérdezd meg tőle,hogy ő miért viseli ezt el a testvérétől.Amúgy csak megjegyzem,hogy a szülők ludast olvasnak olyankor?Mert azt nem hiszem,hogy elkerülné a figyelmüket,ha ez rendszeres.Vagy ők is így becézgetik egymást?

2008. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Am avval egyetértünk, nem érdemes beleszólni :-) Szerencse nem az én gyerekem, nem az én problémám. Lehet, hogy a suliban ez a menő .... Majd kinövi, ha meg nem, akkor más környezetben úgysem fogják tolerálni vagy nem fog kapni egy normális lányt sem később.
2008. okt. 25. 15:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. a barátnőd milyen viszonyban van vele?

2. neki mondja vagy másoknak?

3. veszekedés közben vágja a fejéhez? vagy csak ugy?

mert pl nekem van egy barátnőm akivel egy az egyben ribinek hivjuk egymást. az emberek furán néznek de nem számit, ez a mi dolgunk mi tudjuk hogy ez csak barátságos "becézgetés" ugyanigy a hugommal is szoktunk igy beszélni egymással. ez nem sértő egymás közt. de ha másoknak mondja az már ciki. akkor sztem megérdemel egy kis tökszorongatást.


ha meg csak kötekszik vele elég lenne ha párszor visszaszólna, esetleg te is beszólhatsz neki ha olyankor mondja amikor hallod, de nem kell lássa rajtad hogy nagyon idegesit a dolog mert akkor azér is csinálja... ilyen marhák a tizenéves fiuk:P

2008. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!