Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted helyénvaló az, hogy...

Szerinted helyénvaló az, hogy a nagyszülő válasszon nevet az unokájának?

Figyelt kérdés
Nem egy ismerősöm mondta, hogy Anyós ragaszkodik hozzá, hogy az ősök által már agyonkoptatott keresztnevet kapja a gyermek, mert hát az apukájának, a nagyapjának, a dédapjának és az ükapjának is az volt a neve.
2017. dec. 14. 23:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Egészségére.


Én exem anyja-nagyanyja is próbálkozott ilyesmivel, mire mosolyogva megmondtam, hogy anyuka nevét utálom, nagyanyó neve meg túl öreges :D

Persze, már mindegy volt, mert ők eleve ki nem állhattak, de jó volt látni az arckifejezésüket.


A kedvesem szüleinek esze ágában nincs beleszólni, de nem is hagynánk.

Plusz mivel "anyóst" úgy hívják, mint engem, én pedig nem adom a saját nevemet, probléma megoldva.

2017. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
Abban az esetben helyes, amennyiben a pár gondolja úgy, hogy ez egy szép gesztus és ők ajánlják fel a nagyszülőnek. Vagy ha a nagyszülő tanácsot ad, és megfogadják. A követelőzés meg hogy az anyuka kussoljon, mert az a szabály az ő vagy a párja családjában, az nem helyénvaló.
2017. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem helyénvaló. Ha még zsarolással is próbálkoznának, akkor még második névnek sem jöhet szóba a javaslatuk. Szerencsére a szüleim/anyósék nem szólnak bele az életünkbe.
2017. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha javasolnak egy nevet, vagy megkérnek szépen, nekem pedig tetszik a név, akkor elgondolkodnék rajta. Azonban ha követelőznek, akkor kizárt.
2017. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
Amennyiben a szülőknek ezzel nincs problémájuk, úgy másnak se legyen. Az én gyerekem nevét a férjemmel közösen fogjuk kiválasztani, senkinek SENKINEK semmilyen szintű beleszólása nincs. Az elsó belepofázásra a reakció az lesz, hogy lókuki abba a bizonyos alfelébe. Mindegyik nagyszülőnek meg volt a lehetősége, hogy a saját gyerekének olyan nevet válasszon, amit akar, az unokája nevéhez semmi köze és elmehet melegebb éghajlatra is, ha jön a hagyományokkal.
2017. dec. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem, főleg nem ilyen "de csak és kizárólag 52-ik Szabó Lajos lehet a gyerek" ha van név ötlete nyilván szívesen meghallgatom, lehet mond egy szuper nevet ami megtetszik de amúgy nem, nem neki szülik a gyereket.
2017. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

1. A gyereknek a nevét a SZÜLÖK választják.


2. A NAGYSZÜLÖ javasolhat valamit, amit vagy elofgadnak a szülök, vagy nem.


3. A sokadik azonos nevet adni a gyereknek szerintem hülye ötlet.


4. Ennek ellenére ha a szülöknek is ez tetszik, akkor az ö döntésük.

2017. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
57%
Nekem pl az anyám akar mindenáron Tifany, Titanella és ilyen borzalmat az unokájának. És én mondtam hogy volt egy kedves kislány Sárika aki úgy a szívemhez nőtt a munkám során és legyen az. Ekkor totál kiakadt rám és majdnem vérre mentünk pedig 1.-nem én szülöm meg mert pasi vagyok, 2.- még barátnőm sincs miatta.
2017. dec. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!