Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted helyénvaló az, hogy...

Szerinted helyénvaló az, hogy a nagyszülő válasszon nevet az unokájának?

Figyelt kérdés
Nem egy ismerősöm mondta, hogy Anyós ragaszkodik hozzá, hogy az ősök által már agyonkoptatott keresztnevet kapja a gyermek, mert hát az apukájának, a nagyapjának, a dédapjának és az ükapjának is az volt a neve.
2017. dec. 14. 23:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Akivel ezt meg lehet csinálni, az meg is érdemli.
2017. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Osztom az első hozzászólását. Anyós csak ott tud nevet választani ahol hagyják is.

2 menyem van, de eszembe sem jutna, hogy a születendő unokáimnak én adjak nevet. Ez nem az én feladatom, hanem a szülőkké.

2017. dec. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Én nem tervezett harmadik gyerek vagyok, apukám anyja azt mondta hogy ha nem az ő nagymamájának a keresztnevét kapom kitagad, nem azt a nevet kaptam
2017. dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Csak próbálná meg...
2017. dec. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Ő mar választott a saját gyerekeinek, a szülők válasszák ki a gyerek nevét.
2017. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező: Szerintem nem helyénvaló.


3-as: Nos, végül kitagadott a nagymamád? És próbálkozik a zsaroló-technikával máskor is?

2017. dec. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Kisebbik fiam nevét aposom kérte ,egy szép magyar név.

És manapság már ritka is .én meg az én választott nevemet is hozá raktam ,az is ritka volt .

Én adtam ilyen nevet de nem követelte csak kérte és szép név is.

2017. dec. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Oh, nálunk is ment a célozgatás erre.

Nem lett volna rossz az Eszter, de a 9.élő Eszti lett volna a lányom.

Anyóssal egyszer leültem, megbeszéltem, hogy a két család közt csak úgy lehet igazságot tenni, ha egyik oldalról se választunk nevet. A két keresztnév nem játszik, túl hosszú a vezetéknév.

2017. dec. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
13%
Tök egyszerű. 2 keresztneve lesz a gyereknek.
2017. dec. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Anyósom a saját nevét akarta a lányomnak és meg is sértődött, mikor megmondtam neki, hogy nem, mert az csúnya név.
2017. dec. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!