Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnővel közös lakcím,...

Barátnővel közös lakcím, életközösség, vagyonmegosztás, avagy mit visz a másik ha már nem működik a kapcsolat? Bővebben lent. HELP!

Figyelt kérdés

Üdv!

4 hónapja eladtam 1/1 tulajdonú házam és vettem egy másik városban szintén 1/1 tulajdonban egy másikat. Most jelentkeztem be ide állandó lakcímre. A barátnőm is jött velem, és munkakeresés-munkábaállás miatt ő is be szeretne jelentkezni most a címre.

Ha jól tudom, a közös lakcím bejelentésétől fogva, vagyis amint bejelentkezik ide, életközösségben fogunk élni, amolyan nem bejelentett élettársként. Ő a közös élethez, beruházásokhoz anyagilag nem szándékozik hozzájárulni.

Idáig annyit sikerült kihámoznom, hogy az életközösség előtt szerzett vagyon az enyém marad, DE! A most vásárolt házon igen jelentős értéknövelő beruházás zajlik, amit 100%-ban én pénzelek és előre láthatólag 1-2 évig tart, minek során kb. másfélszeresét fogja érni, de inkább többet. Ezen kívül hamarosan az autómat is cserélni fogom szintén saját pénzből.

Ugye jól gondolom, hogy az életben be nem fogom tudni bizonyítani, hogy az csak az én vagyonomból lett? Tehát ami értéknövelő beruházás történik, és az autó vásárlás az úgy lesz tekintve, mintha közös vagyonból lett volna, jövedelemarányosan? Tehát egy esetleges összeveszés után őt illeti az értékberuházás utáni "házrész" és szerzett vagyon, jövedelemarányos része hiába nem járult hozzá anyagilag.

Hogyan tudnám ezt elkerülni?

Kérem csak az válaszoljon aki pontosan tudja a választ, következtetni, találgatni én is tudok!

Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 10. 20:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

A házassági szerződést eleve kötelezővé tenném.

Viszont -sajnos- valós garanciát nem fog jelenteni a vagyongyarapodásodra, mert a nőd fog találni majd olyan ügyvédet, amelyik kiforgatja azt a szerződést, amit te megírattál most egy másikkal. Arról nem is beszélve, hogy nem mennek a szomszédba a nők, ha hazudni kell valamit a saját érdekükben.

Pl. majd azt mondja, hogy csak azért nem tudott 20 éven át dolgozni és lett -akár- alkoholista, mert te minden pénteken molesztáltad. A nőknek ezt bizonyítaniuk sem kell -mint látod a közéletben-, vagyis a fele királyságodat neki fogják ítélni.

2017. dec. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
60%

Két lehetséges megoldás van:

1. Eleve nem jelented be magadhoz.

2. Keresel egy normálisat. (Tudom, hogy nem könnyű.)

2017. dec. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Tudom, az lenne a legjobb ha nem engedném bejelentkezni, akkor viszont soha sem vennék fel itt melózni, egy 100+ km-es lakhellyel. Meg nem járkálhat minden üggyel oda-vissza százkilométereket. Esetleg arra lenne jó találni valami okosságot, hogy a lakcímbejelentőre olyat írni hogy mondjuk "lakótárs", vagy hasonlót, de ez szerintem semmit nem jelent. Bérlőt mondjuk nem, mert a végén még megadóztatnak. :D
2017. dec. 12. 14:28
 24/26 anonim válasza:
86%
Szia, előrebocsájtom, hogy magához a jogi részhez nem értek, de amikor én elkezdtem dolgozni Budapesten, a munkaszerződésben a lakcímhez a vidéki szüleim lakcímét adtam meg, mivel Pesten egyetem mellett csak albérletben voltam. A kutya nem kérdezte tőlem, hogy hogyan oldom meg a bejárást, és nem is kell, fix munkaidő van, ha elvállalja az ember, az onnantól az ő dolga, hogy hogy jut el a munkába időre. Nem hiszem, hogy ez a lakcímbejelentés azért lenne, mert nem kap amúgy munkát. Még egyszer hozzátenném: ez csak tapasztalat, magához a jogi részhez teljesen laikus vagyok.
2017. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
95%

Már bocs, de mindez miért legyen a Te problémád? Most is lakik valahol, nem? Én nagyon sokáig nem voltam abban a városban semmilyen módon bejelentkezve, ahol dolgoztam, a kutyát nem érdekelte, ahogy számos egyéb egyetemi társammal együtt, mert albérletbe nem nagyon szeretik bejelentkezni engedni az embereket. Ócska kifogás, legalább ilyen módon betehesse a lábát a lakásodba. Ha be van jelentkezve, és megromlik a kapcsolatotok, nem fogod tudni olyan könnyen kihajítani, mert ha ott a bejelentett lakóhelye, akkor rá kell venni, hogy kijelentkezzen, különben jogosan fog oda visszamenni akkor is, ha Te azt nem szeretnéd, amíg a kényszer-kijelentést el nem intézed.

Már bocs, de ahogyan elírtad őt, nekem nem az tűnik fel hogy mennyire szeretitek egymást, hanem hogy a lelked mélyén félsz tőle, mint ördög a tömjéntől, hogy kiforgat, ő meg egy repedtsarkú aranyásó, aki már most kijelenti, hogy semmivel nem akar hozzájárulni a közöshöz (a lakásfelújítást még meg is értem, hiszen tulajdonrésze nincs benne, miért költsön máséra, azt nehezen fogja tudni kivenni, ha szakítotok), még munkája sincs, de igényei , na azok már vannak! Minek akarsz te egy ilyennek összeköltözni, miért nem jó úgy, hogy találkozgattok, ahogy eddig? Ha egyszer a nyakadra költözik, bejelentkezve, már nagyon motivációja se lesz, hogy munkát keressen, vagy bármit elfogadjon, mert eltartod, lesz a feje fölött tető...Nagylány, oldja meg az életét, aztán akkor tervezzetek együtt, ha van is alapja, kölcsönösen...

2017. dec. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Kitaláltam a neked való megoldást.

Elmentek közjegyzőhöz és aláírtok egy olyan szerződést ami az albérlőkre vonatkozik, hogy felszólítás után 30 napon belül önként elhagyja a lakást, mindenféle kártérítési vagy egyéb igény nélkül. Ezt jól elteszed és majd csak akkor veszed elő, ha annak idején szükségét érzed.

2017. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!