Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnővel közös lakcím,...

Barátnővel közös lakcím, életközösség, vagyonmegosztás, avagy mit visz a másik ha már nem működik a kapcsolat? Bővebben lent. HELP!

Figyelt kérdés

Üdv!

4 hónapja eladtam 1/1 tulajdonú házam és vettem egy másik városban szintén 1/1 tulajdonban egy másikat. Most jelentkeztem be ide állandó lakcímre. A barátnőm is jött velem, és munkakeresés-munkábaállás miatt ő is be szeretne jelentkezni most a címre.

Ha jól tudom, a közös lakcím bejelentésétől fogva, vagyis amint bejelentkezik ide, életközösségben fogunk élni, amolyan nem bejelentett élettársként. Ő a közös élethez, beruházásokhoz anyagilag nem szándékozik hozzájárulni.

Idáig annyit sikerült kihámoznom, hogy az életközösség előtt szerzett vagyon az enyém marad, DE! A most vásárolt házon igen jelentős értéknövelő beruházás zajlik, amit 100%-ban én pénzelek és előre láthatólag 1-2 évig tart, minek során kb. másfélszeresét fogja érni, de inkább többet. Ezen kívül hamarosan az autómat is cserélni fogom szintén saját pénzből.

Ugye jól gondolom, hogy az életben be nem fogom tudni bizonyítani, hogy az csak az én vagyonomból lett? Tehát ami értéknövelő beruházás történik, és az autó vásárlás az úgy lesz tekintve, mintha közös vagyonból lett volna, jövedelemarányosan? Tehát egy esetleges összeveszés után őt illeti az értékberuházás utáni "házrész" és szerzett vagyon, jövedelemarányos része hiába nem járult hozzá anyagilag.

Hogyan tudnám ezt elkerülni?

Kérem csak az válaszoljon aki pontosan tudja a választ, következtetni, találgatni én is tudok!

Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 10. 20:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%

Hát én elképedtem rajtad is, meg a válaszolókon is.

Értem a problémédat, viszont fel nem fogom milyen kapcsolat ez, és mit terveztek ti egymással ilyen hozzá állással? :O

2017. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
46%
Ezen tények ismeretében -ha jót akarsz magadnak-, biztosan nem engedném bejelentkezni!!!
2017. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező!

Ugye nem akarsz te is úgy járni, mint az a sok-sok talajt vesztett hajléktalan, akit a kedves feleslege kiforgatott a lakásából a jog segítségével?!

Mert ne feledd, hogy a törvények mindig a nőknek kedveznek.

Ráadásul a családjogi bírók nagy része is kielégületlen férfigyűlölő nősoviniszta, aki ellened fog ítélni, bármi legyen is az!

2017. dec. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%

11-es:

Nagyon is jól teszi a kérdező. Semmi sem tart örökké és erre fel kell készülni - ha nem másból hát csak óvatosságból ;)

2017. dec. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat. Mindenki mindenhol azt írja, még ügyvédek is, hogy mindent "papírozzak le". Ez viszont nem jelent megoldást. Az, hogy most mim van, azt bármikor bizonyítom enélkül is. A probléma még mindig az, hogy ha én értéknövelő beruházást végzek saját pénzemen, miközben ő bejelentkezik ide, akkor követelheti a rá jutó részt egy esetleges elválás után. Hiába írom le szerződésbe hogy mim van most, a ház nem ennyit fog érni, sőt a saját pénzemen vásárolt autóból is részt követelhet. Hogyan fogom bizonyítani, hogy ezek kizárólag az én pénzemből valósultak meg? Nem tudom érthetőbben leírni a problémát.
2017. dec. 11. 15:11
 16/26 anonim ***** válasza:
83%

Mindez különvagyon marad, élettársak között nincs vagyonközösség, mindenki magának szerez. De ha ennyire félsz tőle, akkor ügyvéd előtt aláíratsz vele egy papírt a biztonság kedvéért, hogy elismeri, hogy ehhez és ehhez neki semmi köze, és a kapcsolat megromlásakor a felszólításodtól számított x időn belül elhagyja a lakást, és tudomásul veszi, hogy semmilyen jogcímen nem élhet pénzügyi követeléssel feléd.

Más kérdés, hogy egy jó ügyvéddel ezt is ki tudja játszani, ha a körülmények alapvetően megváltoznak, ez ugyanis szerződésmódosító tény. Ha ennyire tartani kell tőle - és őszintén, ahogy lefestetted, hát...inkább tűnt aranyásónak, mint társnak - akkor maradjatok külön és járjatok szabadidődben.

2017. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
93%

"Ez viszont nem jelent megoldást. "


De, ez megoldást jelent, ha megfelelően van szövegezve, ezért kell az ügyvéd. Házassági szerződést sem csak a meglévő különvagyon miatt kötnek az emberek, arra fölösleges lenne.

2017. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%
Élettársak közt a szerzés arányában van osztozkodás. Szerintem ha neked van munkád, neki meg nincs, senki nem fogja azt feltételezni, hogy hozzájárult a lakásfelújításhoz meg a kocsivásárláshoz. De mindenképpen bszélj ügyféllel.
2017. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%
Ti miről beszéltek?? Mi is be vagyunk jelentkezve állandó lakcìmre az albèrletbe, ettől mèg semmi közünk hozzà.
2017. dec. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

Hogy a viharba ne jelentenek megoldást a papírozás?? Nem azt kll beleírni, hogy a 2x3 centiméteres levéldíszekkel ellátott csillár a tiéd, miközben azt se tudom mit akarsz majd...


Lényegében a barátnődnek kellene egy közjegyző előtt aláírt nyilatkozatot tennie arról, hogy különválás esetén nem tart igényt semmire azon ingóságokon kívül, amikről számlával tudja igazolni, hogy az övé. Ezen felül ami őt illeti:...[és itt tételesen fel lehet sorolni a bugyijait meg a csivavát].


Számomra is no komment, hogy a kishölgy úgy akarja a házadba betenni a popóját, hogy semmibe nem hajlandó fizetni, de ez legyen a te bajod... :]

2017. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!