Válás után vagyonmegosztás nem 50-50%-ban?
Figyelt kérdés
Mindenünk közös szerzemény, bérből-keresetből. Ház, autó stb. Férjemmel megegyeztünk, ő nem kéri mindennek e felét, megvan az igénye, amit szeretne és nem többet. A bíróságon azt mondták, ilyen nincs, mindennek a fele. Ha közös megegyezéssel mégsem így szeretnénk, akkor mi van? Hallottunk már olyan válásról, ahol a férj pl. szinte mindent otthagyott a feleségnek. Az akkor hogyan történt? Muszáj ügyvédet fogadnunk (fizetnünk) hogy a közös megegyezéssel megfogalmazott akaratunk teljesüljön?2017. szept. 4. 12:36
1/17 anonim válasza:
Ez hulyeseg, közös megegyezesnel a bíróság csak jogerősen emeli az egyezséget, nem írja felül a ti döntéseket
2/17 A kérdező kommentje:
Sajnos panasznapon az eljáró azt mondta, hogy tételes kimutatás kell neki még az ingóságokról, az utolsó székről is és mindennek a fele illeti a férjet. Ez szerintem is hülyeség. Így is igyekszem a kérését tiszteletben tartani, amire igényt tart, inkább hitelt veszek fel és egyben szeretném kifizetni.
2017. szept. 4. 12:54
3/17 anonim válasza:
Mi mikor elváltunk már elötte 1 éve külön kölötztünk, így az ingoságokrol semmit nem kellett vinni. Azt csak bele írtuk, hogy mindent megosztottunk és már egy éve külön élünk.
Az egyetlen kérdés az ingatlanunk volt, de abban is volt megegyees, így elsöre szétválasztottak. Az ügyvédre nincsen szükség, de akkor lehet több kört kell emnnetek. Èrdemes egy ügyvédet fogadni, ö akkor mindkettötöket képvisel. Megírja a papírokat, beviszi a bíroságra de már megjelenni sem kell neki.
4/17 anonim válasza:
Nem muszáj 50-50%-ban megosztozni. Ha meg tudtok egyezni másban, ami ettől eltér, azt is lehet.
De akkor lehet, hogy másfajta eljárás kell, és tényleg, lehet, hogy kell ügyvéd.
5/17 anonim válasza:
Igen, lehet ügyvéd kell. Ha ti megegyeztek, akkor elfogadja a bíróság. Sőt, orulnek, hogy könnyen vége az ügynek.
6/17 Duenna válasza:
Annyira undorítónak találom, hogy a bíróság és a bírók a tételes kimutatáson csámcsognak, mint a székek száma, a lepedők száma, lábasok száma, a zoknik száma, és a többi. Nem értem én sem, miért nem elég, ha közös megegyezéssel osztoznak az ingóságokon az elváltak. Majd ha nem egyeznek, és ezért mennének a bíróságra, akkor majd kérjen be a bíráság tételes ingólistát.
7/17 anonim válasza:
Kimutatni, lepapirozni, fele-fele, aztan ha ez megvan, akkor ha nagyon akar, azt ajandekoz neked amit akar.
8/17 anonim válasza:
Lehet eltérő is a megosztás, de akkor a NAV fog vizsgálni, hogy a nagyobb részt kapott fél vagyona mennyivel gyarapodott ily módon és még adót is fognak rá kivetni.
9/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak: értem amit írsz, de mi van akkor, ha én dupla annyit kerestem életem során, mint a férjem, tehát dupla jövedelemmel járultam hozzá a közöshöz. És a jövedelmemet egyszer már leadóztam. Ebben az esetben én jártam rosszabbul, a férjemnél van vagyonnövekedés (ha 50%-ot visz), ez látszik is, ha bekérik tőle a kereseti papírjait. Nem?
2017. szept. 4. 14:34
10/17 Duenna válasza:
9-es kérdező, neked van igazad, a NAV nem adóztathat meg az után, amit adózott jövedelemből vettél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!