Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnővel közös lakcím,...

Barátnővel közös lakcím, életközösség, vagyonmegosztás, avagy mit visz a másik ha már nem működik a kapcsolat? Bővebben lent. HELP!

Figyelt kérdés

Üdv!

4 hónapja eladtam 1/1 tulajdonú házam és vettem egy másik városban szintén 1/1 tulajdonban egy másikat. Most jelentkeztem be ide állandó lakcímre. A barátnőm is jött velem, és munkakeresés-munkábaállás miatt ő is be szeretne jelentkezni most a címre.

Ha jól tudom, a közös lakcím bejelentésétől fogva, vagyis amint bejelentkezik ide, életközösségben fogunk élni, amolyan nem bejelentett élettársként. Ő a közös élethez, beruházásokhoz anyagilag nem szándékozik hozzájárulni.

Idáig annyit sikerült kihámoznom, hogy az életközösség előtt szerzett vagyon az enyém marad, DE! A most vásárolt házon igen jelentős értéknövelő beruházás zajlik, amit 100%-ban én pénzelek és előre láthatólag 1-2 évig tart, minek során kb. másfélszeresét fogja érni, de inkább többet. Ezen kívül hamarosan az autómat is cserélni fogom szintén saját pénzből.

Ugye jól gondolom, hogy az életben be nem fogom tudni bizonyítani, hogy az csak az én vagyonomból lett? Tehát ami értéknövelő beruházás történik, és az autó vásárlás az úgy lesz tekintve, mintha közös vagyonból lett volna, jövedelemarányosan? Tehát egy esetleges összeveszés után őt illeti az értékberuházás utáni "házrész" és szerzett vagyon, jövedelemarányos része hiába nem járult hozzá anyagilag.

Hogyan tudnám ezt elkerülni?

Kérem csak az válaszoljon aki pontosan tudja a választ, következtetni, találgatni én is tudok!

Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 10. 20:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Még házasság esetében sem jelenti automatikusan azt, hogy a férj és a feleség életközösségben él, akkor sem, ha egy lakásban laknak. Tehát azzal, hogy a barátnőd bejelenti oda magát, még nem fogtok jogilag életközösségben élni. (Ennyi az, amit biztosan tudok.)

De ha be akarod biztosítani magad, akkor

- beszélj egy ügyvéddel

- papírt is írhattok a barátnőddel róla.

2017. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

..."Barátnő"...

Mi az hogy a közös élethez nem kíván hozzájárulni?

Nem kíván hozzájárulni a rezsiköltségekhez? Ezt nem merném kijelenteni a helyében. Nekem ez kicsit aranyásó szagú, bocs. (Lehet lehúzni)

Ő is ott él, lakik, használja a vizet, villanyt, fűtést.


Szerintem meg semmi köze hozzá. Ami a Te neveden van az a Tiéd. Házastársak sem vagytok.

2017. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Az élettársi viszony kezdetét valóban a jegyző igazolja, a lakcímbejelentés dátuma alapján. Ha az élettársi viszony véget ér, a felek a szerzés arányában tarthatnak igényt a közösen szerzett vagyonra, ezt pedig elsősorban a jövedelmek alapján állapítják meg. Ha ez nem lehetséges, akkor úgy kell tekinteni, hogy fele-fele arányban járultak hozzá. A házadra semmiképp sem tarthat igényt, az értéknövekedés meghatározott részére viszont igen, ahogy az összeköltözés után vásárolt autó értékének egy részére is. Kössetek élettársi vagyonközösségi szerződést ügyvédnél, abban szépen, pontosan le lehet fektetni a dolgokat.
2017. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%

Meglepődnék ha lenne itt olyan aki pontosan tudja a választ, az azt jelentené, hogy kifogtál egy ügyvédet/jogászt.

Nekünk anno ugyanez volt amikor a párom vett lakást, mielőtt odaköltöztem volna papírt akart íratni, nehogy később vigyem ami mozdítható. Papír nem lett, viszont szétmentünk, a ruháimon kívül semmit nem vittem. Sajnos nem kaptam vissza ami az enyém volt és ott maradt (szék, függöny, szőnyeg, épített modellek, könyvek, dvd-k), hiába kértem éveken át.

De ennek már 10 éve. Tapasztalat: lett saját autó, saját lakás, élettárs nélkül. Így minden a tulajdonosánál marad.

Fordulj ügyvédhez és papírozd le. Később sok kellemetlenségtől megkíméled magad, hidd el.

35N

2017. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

Ne hozz hülye döntést. A barátnőd be szeretne költözni a házadba, de nem szeretne anyagilag beszállni semmibe, ergo veled akarja eltartatni magát és ingyen lakni nálad. De a lakcím az kéne.

Te meg már most azon gondolkodsz, hogy mi lesz, ha külön mentek. Ami be is fog következni, nem is sokára.

Az egész sz**akodást úgy tudod elkerülni, hogy ilyen nővel nem költözöl össze.

Nem úgy tűnik, mintha nagyon szeretnétek egymást... neki a házad kell meg a pénzed, neked meg... mit is szeretsz benne? Vagy csak jó, ha van melletted nő? Megéri ekkorát kockáztatni egy punciért, aki csak azért van veled, hogy a házadban lakhasson ingyen és eltartsd?

2017. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%

4es vagyok.

Igaza van az ötösnek. Én is úgy látom, hogy nem éri meg a vesződséget. Már onnan nincs miről beszélni, hogy nem akar beszállni a kiadásokba, márpedig ez nem opcionális, abba be kell szállni.

Ha beszállna, még akkor sem engedném, hogy bejelentkezzen arra a címre.

Amikor elolvastam a kérdésed nekem nem az jött le, hogy ez valami nagy szerelem köztetek, sőt. Utánfutót ne tarts feleslegesen.

35N

2017. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%

"Tehát azzal, hogy a barátnőd bejelenti oda magát, még nem fogtok jogilag életközösségben élni"


Ebben az esetben abban fognak.

Ezt mindenképpen ügyvéddel beszéld meg és írjatok szerződést, mert elég necces a helyzet így, nem véletlen aggódsz te is.


"Az együttélés vagyonközösséget is keletkeztet, hiszen a közös gazdálkodás eredményeképpen megszerzett vagyontárgyak közös tulajdonnak minősülnek, amelyből az élettársak tulajdoni hányada a szerzésben való közreműködésükkel arányos. "


[link]

[link]

2017. dec. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%

"Ő a közös élethez, beruházásokhoz anyagilag nem szándékozik hozzájárulni. "

1.) A beruházást megértem, de azt, hogy a közös élethez sem...Nem akar belefizetni a rezsibe? Na, innentől kezdve nekem meg nem lenne min gondolkodni. Most nincs munkája, azért akar bejelentkezni a munkakereséshez, vagy majd csak egy jövőben bekövetkező helyzet miatt akar lakcímet?

2.) Egyrészt, ha nincs munkája: nem jó kezdés ez egy összeköltözéshez. Legyen mindenki önellátó, a piócákat és az élősködőket nem szeretem. Össze se költöznék vele, nem Téged akar elsősorban, hanem az ingyen lakhatás kell. Kellene a fenének ilyen kolonc! Gondolom, ha már ennyire öntudatos, hogy beszállni nem akar, de bejelentkezni igen, akkor cserébe a házimunkát se végezné el. Kur.vt, takarítónőt olcsóbban kapsz, és ott legalább előre korrekt a leosztás

2.) Ha a jövőre gondolva akar bejelentett lakcímet: ez esetben az első pont lép életbe. Opportunista aranyásó, biztos nem engedném, hogy egy-egy éjszakán kívül betegye a lakásomba a lábát. Ha be van jelentve, attól még nem lesz életközösségetek, nem lesz közös a szerzemény, de jóval nehezebben fogod kitenni, ha megunod, hogy kihasznál.

Abból, amit leírtál róla, nem az jönne le, hogy életetek szerelmével vagytok együtt, inkább, hogy mindenkinek van valami jó ebben a kapcsolatban, ő meg még több jót akar. Maradjon csak szépen ott, ahol van, keresse ott munkát és tartsa csak el magát. Arra jó lesz így is, amire eddig használtad, nem is ér többet, komoly összebútorozást meg valami értékesebb és hasonszőrűbb emberrel tervezz. nem azt mondom, hogy azonos anyagi háttérrel, de legalább önfenntartó legyen...

2017. dec. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
53%
Ügyvéddel iratsz egy papírt amiben levédesz MINDENT ami a tied, szép részletesen. Ha ő így áll hozzá akkor te meg úgy. Problem Solved.
2017. dec. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
2017. dec. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!