Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valahogy le lehet tiltani...

Valahogy le lehet tiltani minden beleszólási jogát?

Figyelt kérdés

15 leszek, anyuval élek. 4 éve váltak el apámmal. Egy éve nem is láttam egyáltalán, ha kommunikálunk is, akkor is csak neten, és a vége veszekedés. Elkezdi negédesen, majd a végén következetesen a fejemhez vágja, hogy tulajdonképpen egy idióta vagyok. Anno közölte, hogy emberileg utál, csak a lányaként szeret, de nemsokkal utána azt is gátlások nélkül kimondta, hogy nem tekint a lányának, mert olyan vagyok, mint anyu (ami ráadásul nem is igaz). Az anyuval folytatott perei során szintén gátlástalanul próbálta felhasználni a néhai pszichés problémáimat (amik már elmúltak). Vérlázítóan lekezelően beszél velem, már ha beszél. Mielőtt elváltak, azelőttről sincs róla semmi pozitív emlékem. Egy arrogáns állat tulajdonképpen, nem tekintem apámnak.

Nem keres, nem beszélünk, semmi, de felügyeleti joga van. Tehát bármi nagyobb szabású dolog van, ahhoz neki is kell a beleegyezése. Külföldi utazáshoz, esélyes gerincműtéthez, névváltoztatáshoz... Nem akarom, hogy bármiféle beleszólási joga legyen, mert nála sosem lehet tudni, hogy mikor kattan be az agya.

Anyu nem akarja, hogy ezt a beleszólási jogot letiltassa, mert egyrészt az még több per lenne, másrészt "ki tudja, mikor lesz rá szükségem". Én tudom, hogy nem lesz.

De ez idegesít, hogy egyetlen szavába kerül, és nincs nyaralás, vagy ha szükség lesz műtétre, és ő merő kicseszésből nem engedi, akkor az sincs. És a vezetéknevét sem akarom használni, de ha ő nem járul hozzá, akkor az is marad nagykorúságomig...

Nem akarom, hogy ennek az embernek bármi beleszólása legyen az életembe. Egyedül tudok csinálni valamit? Vagy hogy győzzem meg anyut?

(Sokan vádolnak, hogy csak átmosták a fejem, hogy ilyesmiket gondoljak, de ez nem így van. 15 évesen azért már van önálló véleményem. Csak szólok.)


2010. jún. 2. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Sokan gondolják, h 15 évesen borzasztóan nagy élettapasztalattal rendelkeznek... Talán anyukádra kéne hallgatnod. Lehet, h annak ellenére, h nem tudja apád úgy megfogalmazni az aggodalmait, esetleges elvárásait, h az neked is megfelelne, nem biztos, h gonosz és rosszat akar neked. És talán, ha valaha benő a fejed lágya, tényleg lehet, h szükséged lesz rá. Már csak, ha vkihez szólnál és éppen senkit a barátaid közül nem érdekel az aktuális "nyomorod". Hidd el, amit most életere szóló barátságoknak hiszel, nem feltétlenül azok. És családja, legyen az bármilyen is, csak 1 van az embernek. Ha már az egész világ összeesküdni látszik ellened, jobb esetben ott van neked a családod. mindegy, h most éppen milyen érzéseid vannak is. Én is rosszul ítéltem meg apámat sok időn keresztül és csak a halála után döbbentem rá, mennyire hiányzik nekem, még az is amikor szidott engem. Mert megértettem, és csak akkor értettem meg, h tulajdonképpen én voltam neki a legfontosabb...:( Csak nem tudta kifejezni ezt úgy, h nálam leessen a tantusz
2010. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de nem hiszek neked. Ha érdekelném, az elmúlt egy évben legalább egy telefont megejthetett volna, hogy hogy vagyok (illetve lehet, hogy én vagyok a hülye, de ha szeretek valakit, azzal foglalkozom, ha van rá lehetőségem. Neki millió+1 lett volna). Én előtte sokszor kerestem, de akkor mindig az volt, amit fent írtam.

Családnak itt van anyu és a nagyszüleim, ők szeretnek és én is őket.

2010. jún. 2. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:
szia. sarkított a példa, de ha anyukádat elcsapja a busz-ami szerencsére nem valószínű- akkor apukádhoz kerülnél. ha ő nem lenne állami gondozásba. végigolvastam amit írtál. borzasztó ez a helyzet, és meg is értem, hogy miért nem akarod, hogy közöd legyen hozzá, de a szülőd és 18 éves korodig jogilag fügsz tőle...
2010. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha azt mondja, hogy idióta vagy, vagy becsmérel, akkor mosolyogd ki, és következetesen mindig mondd, hogy "Nem vagyok idióta". Erőszakos apád van, és úgy akar uralkodni rajtad, hogy becsmérel, meg lekicsinyel téged. Ha elhiszed, amiket mond, akkor tovább fogja folytatni. Gyerekes apád van. Te viszont lassan már egy érett nő vagy, nemsokára felnőtt, ne engedd, hogy beárnyékolja a viselkedése az életedet.
2010. jún. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az apád egy rettenetes nagy bar.m. Menj a gyámhatóságra, ott mondd el ezeket, amiket itt. Mondd el azt is, hogy nem akarod, hogy közöd legyen hozzá.Hogy az önbecsülésedet rongálja, az önbizalmadat rontsa, ez nem egy apa, hanem egy beteg állat, aki kezelésre szorul.Megmondják, hogy jogilag mit kell tenned.Anyudat meg kell győzni, hogy támogasson téged, képzelje el, ha vele valami történne, hivatalosan ez az ember lenne a jog által elismert képviselőd, hogyan képviselne? Utál, lenéz, mindent megtesz, hogy kicsináljon!Aki a gyereke lelkét gyilkolja, az szerintem ugyanolyan gyilkos, mint aki a kést szúrja a hátába.
2010. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudod...én apukám is ilyen.

De nekem van egy 4 éves tesóm.Apu minden héten jön ide.De csak a tesómnak vesz vmit,vagy ad pénzt.Hozzám se szól,van hogy nem is köszön.Ha hozzászólok,akkor rögtön azzal jön,hogy mért nem tanulok jobban?Erre én rávágom,hogy ő sem volt jó tanuló,ráadásul a saját lányával nem tud kommunikálni,ezen felül azt sem tudom hol lakik,plusz még van két fia akikről nem tud semmit.Ezen megsértődik,elkezd ordibálni,és a vége az lesz,hogy anyu lecsesz.Szóval megértelek.Deee ez fura.Nekem nem kell egy utazáshoz beleegyezés Oo

Mondjuk mi nem is pereltünk,mert anyu akart engem magának,apu meg nem.Tudod...egyszer ülj le vele beszélgetni,akár msnen.És mondd el,hogy mi bánt,akár egy kis sírással tarkítva.Tudooom én beszélek.De én ezt nem tudom megtenni,mert régebben sem volt jó kapcsolatom apámmal.Fogalmam sincs,hogy neked milyen volt kiskorodba,de egy próbát megér ;]

2010. jún. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!