Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családotokban ki mennyit...

A családotokban ki mennyit dolgozik és mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Mikor fekszetek? Mikor keltek reggel? Mennyi idő az út a munkába? Mivel foglalkoztok?
2017. dec. 4. 21:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%
Belföldi kamionos vagyok, munkaidő 12-15 óra, az út 45 perc munkába, 45 perc haza... penzem 300k
2017. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

A felesegem gyereknevelesin van, az o programja a gyerekek ebredesetol fugg.

Ritkan fekszunk le ejjfel elott, nem tudom mas hogy csinalja de az en gyerekeim semmilyen trukktol nem alszanak el este 11 elott. Reggel 5-kor a lanyom bevag egy adag tejet, azzal alszik tovabb, nekem 6.40-kor szol az ebreszto, 7.20-kor indulok, a melo 10 perc kocsival. Szerzodeses katonakent 24/72 programom van, neha beugrik egy lövészet vagy egyeb aprosag. Per hete valtottam sima 8 oras programra, igy negyed 5-kor otthon vagyok.

2017. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
79%

Érdekes volt elolvasni az időbeosztásokat. Jórészt taposómalom, aztán pedig csodálkoznak a társadalom mentális/egészségügyi állapotán. Persze tudom, hogy a munkahelyek többségén meghatározott munkarend, de akkor is elborzasztó számomra.

Az egyik kiút, hogy olyan területre specializálod magad, amit külsősként tudsz végezni, pl. könyvelő, programozó, bármilyen szakértő, tanácsadó stb.. Itt kevesebb a tőkeigény, mint egyéb vállalkozásoknál, hiszen a tudásod adod el, az a termék,viszont kell kapcsolatrendszer hozzá és el kell tudni magad adni.

Az is fontos, hogy a meglévő vagyontömeged minél nagyobb hatékonysággal forgassad. Sokan csak ülnek rajta, max. 1-2%-os reálhozammal megelégszenek, mikor pl. ügyes ingatlanbefektetéssel 30% feletti reálhozam is elérhető. Csak egyszerűen tehetetlenkednek, bizonytalankodnak.

A lényeg az, hogy szerezz pénzt minél kevesebb időbefektetéssel, minél nagyobb szabadságfokkal. Valamiért az emberek félnek az önállósodástól, nem bíznak magukban, a tudásukban, inkább kuliznak biztonságosan általában aprópénzért. Közben pedig szép lassan elmegy az életük anélkül, hogy éltek volna. Persze nem mindenki alkalmas erre, de én megdöbbenve látom, hogy sok kvalifikált, kiváló képességű ember is megül cégeknél, nem túl magas fizetésért, miközben képes lenne az önállóságra.

2017. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
64%
A fèrjem Hr vezető egy külföldi cègnèl. Maga osztja be a munkaidejèt, de kb. 7 körül szokott reggel elmenni ès 6 előtt nem nagyon èr haza (kivève ha ő megy a fiunkèrt az oviba, akkor 4-kor lelèp). Nekem egy ruhaüzletem van, 8 előtt viszem a gyereket oviba, háromnegyed 6 körül èrek haza, de heti 1-2 alkalommal eljövök korábban vagy egèsz nap alkalmazott van bent. Fèl 6 körül kelünk, a fèrjem kocsival 5 percre dolgozik, én kocsival 25 percre. Este 10 körül szoktunk lefeküdni.
2017. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%

hát nálunk elég mehatározhatatlan. hogy mikor kelek, az attól, függ, hogy mikor van órám, ha csak délutánra kell suliba menni, van, hogy 10-11ig alszok. Az óráim/megbeszéléseim össze-vissza vannak, és mivel azt az egy villamosmegállót is sokszor fél óra megtenni, könyvtárban meg kávézókban szoktam napközben tanulni. Este 7-8ra általában otthon vagyok, esténként többnyire 8-9 körül átmegyünk barátokhoz vacsizni, kártyázni, vagy csak beülünk valahova (a lakótársaktól menekülünk kb). éjfélre haza, aztán alvás.

barátom jelenleg nem dolgozik (nincs vízuma magyarországra), de mikor külföldön laktunk, délután 5-6-tól dolgozott hajnal 3-ig, én meg reggel 10-6-ig. Sokszor napokig csak alvás közben "találkoztunk". Nem mondanám ideálisnak.

2017. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
59%

A férjem köztisztviselő 6:50-kor kel. Szerencsére közel lakunk a munkahelyéhez. Átlagosan 8 órát dolgozik a munkahelyén.


Én itthon vagyok. A saját vállalkozásunkba dolgozok be, a befektetéseinket kezelem és sok szakkönyvet olvasok, hogy fejlesszem magam. Akkor kelek, amikor ő elmegy. Mellette elvégzem a házimunkát és főzök. Ebédelni ugyanis együtt szoktunk.


Este ha hazajön átbeszéljük a vállalkozás dolgait, ha van rá vonatkozó feladat még megcsinálja.


Este 10-11 körül fekszünk.

2017. dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 wartburg353s ***** válasza:
94%
Vasutasok vagyunk, alap esetben egyik nappalosak vagyunk, másnap éjszakásak, ha éjszakásból hazajöttünk, az a nap meg a következő pihenő, aztán kezdődik elölről. De mivel létszámhiány van, általában borul ez a rendszer, és pihenő helyett is szolgálat van. Nappalosba 5:10-kor indulok és este kb 3/4 6-ra érek haza, a férjem nem helyben dolgozik, így ő elmegy reggel fél 5-kor és este fél 7-re jön haza. Éjszakásba ugyanez, csak este 5:10 körül indulok, stb. Nem számít, hogy hétvége van-e, vagy éppen Karácsony, akkor is ugyanúgy kell menni. Egymással nem igen találkozunk, mivel a gyerek miatt úgy kell alakítani, hogy egyszerre csak egyikünk legyen szolgálatban. A fizetésem kicsit kevesebb, mint 200000.
2017. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
75%

Anya banknál dolgozik, általában 8-tól 4-ig, néha 1-től 9-ig, nagyjából 40 perc beérni melóba. Apa gyártósori koordinátor egy multinál, 3 műszak, kocsival 20 perc a munkahelye. Öcsém fogtechnikus, nagyon hektikus munkaidővel, van, hogy két napig be sem megy, máskor meg 20-24 óra munka egyben, a melóhelyétől nagyjából fél órára lakik.


Egy egy multinál dolgozom vezető beosztásban, a minimum munkaidő 8.5 óra, az év kb 2/3-ában ez tartható, a többiben 10-14 óra elég gyakran megvan, plusz a 250 óra túlórakeret általában minden évben elfogy.

2017. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
94%
Mi ketten élünk a párommal. Én kórházban dolgozok, hivatalosan a munkaidő 8-4-ig tart, gyakorlatilg változó, van, hogy fél 5-kor már eljövök, van, hogy ott vagyok 7-ig. Tegnap is fél 7-kor jöttem el, átlagosan fél 6-6-ig dolgozom. 20 perc gyalog a munkahelyem, sétálni szoktam. A páromnak rugalmasabb a munkaideje, ő informatikus, de apukáját is ő viszi 8-ra dolgozni, így ő is bejár 8 körül, ő kocsival megy, kb. 20 perc az út. Gyakran 6 körül jön haza. Reggel én 5.45-6.00 körül kelek, attól függ, mennyire sok a munka, ő 6.30-kor. Együtt reggelizünk és közben rádiót hallgatunk, ezt nagyon szeretem. Este együtt fekszünk, általában 22.00-23.00 között.
2017. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

Ketten élünk apukámmal.

Apu kavicsbányában dolgozik, minden másik nap jár melóba. Amikor dolgozik, akkor reggel 6tól, este 10-ig.

Én óvónő vagyok, reggel 6:45től 12:30-ig, ha pedig délutános vagyok, akkor 12:30tól 16:30-ig vagy 17:00-ig.

2017. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!