Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen apával, anélkül, hogy engem vinnének el? (többi lent)

Figyelt kérdés

évek óta zsarol minket az apám, rettegésben tart, naponta kiabál szinte mindig ugyanazon, a pénz érdekli csak, tönkreteszi az életünket, anyámat bántotta már és nagyon durva dolgokat mond, illetve csinál.Ahogy meghallom a hangját, a gyomrom összeszorul, rettegek attól, hogy elkezd kiabálni, gyűlölöm!Kinek lehetne szólni? ha szólnék a gyermekvédelmiseknek ugye nem engem vinnének el valahová? mert nagyon igazságtalan lenne, mert olyan esetben még véletlenül sem szólnék senkinek, ha az én életemet teszi tönkre az apám és pluszba még én kapnék azzal, hogy elvinnének kitudja hová, azzal a tudattal, hogy nekem ott jobb lenne, de inkább a halál! ő meg élne tovább békében! nagyon reméllem, hogy ez nem igy működik!

:S :S


2010. jún. 1. 21:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Amennyiben édesanyád nevén van a lakás, apád nem tud tenni semmit. Mitől fél édesanyád? Én már régen elváltam volna tőle! És elsősorban a gyermekem nyugalma miatt is. Mielőtt belőled egy idegroncs, pánikbeteg nem lesz.
2010. jún. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

igen, a ház anyukám nevén van és az övé volt, aztán jött ide lakni apám.Elválni meg nem annyira egyszerű tőle, mert azzal zsarol, hogy semmi pénzt nem ad nekünk, mert szerinte csak ő dolgozott meg érte, bármit csinál anyám, akármennyit dolgozhat, mindig azt kapja, hogy semmit nem csináL! igy pedig nem éri meg dolgozni sem

továbbá pedig, mert tényleg durva dolgokat képes művelni, kizárni nem lehet, mert betöri az ablakokat, vagy bármi ilyesmi, volt, hogy kifeszitette már az ajtót

És ha rájönne, hogy válási folyamat van már, kitudja mit csinálna :S mert tudom, hogy nem hagyná csak úgy

2010. jún. 1. 22:50
 13/16 anonim ***** válasza:

apád szavai nagyrészt üres fenyegetések

akárhány sebből vérzik a magyar jogalkotás, az nem úgy van,hogy hogy csak fognak és elvisznek onnan

és az sem úgy van,hogy ilyen helyzetben az apád ki tud titeket semmizni

mondhat akármit, a bíróságon a törvény betűje alapján járnak majd el

amig anyukádra számíthatsz,nem fognak onnan elhurcolni

de ez ellen tenni kell valamit, mert a magam példáján tudom (ahogy nyílt az ajtó apám hazaért, már éreztem a gyomorgörcsöt),hogy minél tovább húzzátok,annál mélyebb és nehezebben kezelhető sérüléseket szerzel anyukáddal együtt.

Még azt is kockáztatod,hogy tudat alatt ilyen férfiakhoz vonzódsz majd, annak ellenére, hogy tudatosan nem akarod megtenni.

beszéljetek egy jogásszal, a jogi tanácsadás sok helyen ingyenes, vagy pár ezer forint

2010. jún. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Szia! Anyukád beadhat válópert, igen szólhatsz a Gyerekvédelmieknek vagy elmentek albérletbe vagy vhova lakni,ha már elküldeni nem lehet.
2010. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérjetek segítséget jogásztól, vannak ingyenes jogi tanácsadások, sztem érdeklődjetek az önkormányzatnál.

Ezen kívül vannak civil szervezetek is, pl. a NaNE segíthet ebben.

2010. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
nem nagyon mehetünk el, mivel anyukám jelenleg nem dolgozik, a pénz elvileg közös, d eugye apám elsajátitja, és akkor ad, amikor kedve támad, akkor is keveset.nevetséges!
2010. jún. 3. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!