Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen apával, anélkül, hogy engem vinnének el? (többi lent)

Figyelt kérdés

évek óta zsarol minket az apám, rettegésben tart, naponta kiabál szinte mindig ugyanazon, a pénz érdekli csak, tönkreteszi az életünket, anyámat bántotta már és nagyon durva dolgokat mond, illetve csinál.Ahogy meghallom a hangját, a gyomrom összeszorul, rettegek attól, hogy elkezd kiabálni, gyűlölöm!Kinek lehetne szólni? ha szólnék a gyermekvédelmiseknek ugye nem engem vinnének el valahová? mert nagyon igazságtalan lenne, mert olyan esetben még véletlenül sem szólnék senkinek, ha az én életemet teszi tönkre az apám és pluszba még én kapnék azzal, hogy elvinnének kitudja hová, azzal a tudattal, hogy nekem ott jobb lenne, de inkább a halál! ő meg élne tovább békében! nagyon reméllem, hogy ez nem igy működik!

:S :S


2010. jún. 1. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyszerű: anyukád 9sszecsomagol titeket és a cuccokat és elköltözik. Azonnal. Mást nem tehetsz.
2010. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Anyádnak kéne elválnia tőle. Ha megütötte akkor feljelenteni. Te nem léphetsz, illetve kérheted az állami gondozásba vételed, de ezt nem akarod.

Anyádmiért nem lép?

2010. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

mondjuk azért, hogy kiabál veled, azért nem büntetné meg a gyámügy. bejelentéssel óvatos lennék, mert könnyen be lehet jutni intézetben, de kifele már annál inkább nehezebb. még a végén begurulna, aztán ő adna be téged.

ha bánt téged, tehetsz bejelentést, de ahhoz az kell, hogy anyud vállaljon téged egyedül anyud nélkül. vagy másik rokon, hogy ne vigyenek intézetbe.

inkább próbáld eltűrni, ha anyud nem hagyja el, vagy próbáld megbeszélni, hogy rokonokhoz költözhess.

2010. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

bocs. *apud nélkül kell, hogy vállaljon anyud.

21.48

2010. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

az apám eddig sem törődött velem, szinte nem is tekint a gyerekének, csak annyi, hogy velünk él. de a ház csak az anyámé

Tehát igen, kezdeményezve lesz talán, hogy csak anyám legyen az, aki felelősséget vállal értem, amit ti is irtatok :)

2010. jún. 1. 22:00
 6/16 A kérdező kommentje:

elköltözni meg hová költöznénk.Illetve én elfogok menni tanulni máshová :) de csak nyár után.És azt sem szeretném, ha anyukám maga szenvedne az apámmal, mert apám kiszámithatatlan.

Pénzt pedig nem akar adni sosem

2010. jún. 1. 22:01
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy házasságban minden feleződik, tehát nincs olyan, hogy csak az anyudé valami (ház), mert -ha csak nem csináltak házassági szerződést anyud javára- minden vagyon fele a másik házastársat illeti meg! Sajnos...

Egyébként anyukádat sürgesd, hogy váljon már el tőle! Akkor külön tudnátok költözni valahogy. Lehet, hogy kisebb lakásba, de legalább nem lenne veletek az, aki pokollá teszi az életeteket!

2010. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
rakjátok ki. ha hisztizik, akkor rendőr. 3 nap tiltás után elgondolkodik, főleg ha azzal fogadjátok, hogy addig összecsomagoltok neki.
2010. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nem teljesen úgy van ahogy a 22.09írta, ha a ház már a házasság előtt is anyád nevén volt,vagy ági öröklésselkerült a tulajdonába, vagy magánvagyonából vette, akkor nem tartozik a közös tulajdoni körbe.
2010. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azt hiszem,ha az anyukad vallal teged, akkor ti ketten maradhattok a hazban amig kiskoru vagy.

Erdemes ugyvedi segitseget vagy legalabbis tanacsot kerni,nehogy valoban teged tegyenek intezetbe.

2010. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!