Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeressem az anyámat, aki...

Megkeressem az anyámat, aki 20 éve elhagyott?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Most vagyok 21 éves.1 éves koromban az anyám elhagyott,vagyis tulajdonképpen a hanyagsága/felelőtlensége(alkoholizmusa)miatt a nagyszüleimhez kerültem egy kis faluba kb.1-1,5 éves koromban.

Ott éltem 8 éves koromig,amikor is a nagymamám meghalt.Sajnos a nagypapám egyedül nem tudott vállalni.Átkerültem pár hétre a nagynénémékhez,ahol egyébként az egyik bátyám is élt(ő oda került,nem a nagyszülőkhöz)-->ő jelenleg is ott van).De a nagynénémék se tudtak hosszú távon maguknál tartani.


Így 8 évesen egy 110 km-re levő városba kerültem egy nevelőanyához.Akivel már 13 éve együtt élünk!Imádjuk egymást!Őt tekintem igazi anyukámnak.Egyedül nevel,az ő férje is meghalt,még mielőtt idekerültem volna.

Szóval minden oké velünk,az anyám azóta se keresett,vagyis kiskoromban párszor,de nem volt komolyabb az érdeklődése).Nekem se hiányzott,egy darabig utáltam,aztán semleges lett számomra a létezése.

Van még 2 testvérem.2 féltestvér,+egy vérszerinti báty.A vérszerinti él még mindig a nagynénéméknél.

Ő is jól elvan,nem kiváncsi az anyánkra.Vele viszonylag szoros a kapcsolat,bár volt egy hosszabb szünet köztünk.Mosz is főleg MSNen,telefonon tartjuk a kapcsolatot.

A másik 2 tesóm is távol él tőlem..Velük felületes a kapcsolatom.


Én most arra az elhatározásra jutottam,h.felkeresem az anyámat.Bár azt se tudom pontosan milyen intézetben van most...Ugyanis ez biztos h.valahol kezelik.Azt végülis ki tudom deríteni,h.pontosan hol..


Valójában nem akarok hosszútávon tőle semmit,nem érzek iránta smemit.De van pár kérdésem amire szeretném ha válaszolna..Sajnos az se biztos h.beszámítható..Ezt pár éve a nagypapám mondta,aki sajnos azóta szintén meghalt.

Az apámat nem ismerem,egyszer találékoztam vele kiskoromban,de már nem igazán emlékszem rá:(


Szóval ez a találkozás egyszeri alkalom lenne,a helyzetem tisztázása érdekáben.

A neveleőanyukám(akivel ugye imádjuk egymást)abszolút támogatja az ötletet,ő eddig is szorgalmazta ezt.Csak én voltam elutasító.


Lenne egy ilyen találkozásnak értelme?Mondhat ő olyat ami megváltoztat bármit is?Annyira zavar van most a fejemben.


Van/Volt esetleg valaki hasonló helyzetben?


Bocsi ha hosszúra sikerült a helyzet leírása,igyekeztem tömör lenni:D


2010. jún. 1. 16:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan keresd meg ha úgy gondolod.Ennek a találkozásnak úgy sincs nagy érzelmi tétje.Kérdezd meg tőle amire kíváncsi vagy.Ha elkezd magyarázkodni ott neked (megpróbálja tisztára mosni magát),ne higgy neki.
2010. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Én igazából nagyon hálás vagyok az életnek.Tudom hogy nálam sokkal rosszabb sorsú emberek is vannak.

A nevelőanyukám a világ legjobb embere,neki köszönhetek mindent.Most is pl.államvizsga előtt állok,valószínűleg nélküle idáig se jutottam volna el.

De valóban úgy érzem hiányzik valami.Talán a válaszok.

Nem szedtem még teljesen össze a gondolataimat.Bár szerintem nem is lehet ezt a találkozást 100%-ig megtervezni.Spontánul alakul majd úgyis.

Nyilván először is ki kell derülnie h.beszámítható-e a vérszerinti anyukám.Képes-e válaszolni a kérdéseimre...Ezt az orvosaitól/kezelőitől kellene majd megkérdeznem.


Valóban félek a találkozástól,de úgy érzem nem halogathatom..:O

2010. jún. 1. 16:33
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte tiszteletem a neveleanyukádnak. Ha ő is támogat az édesanyád felkeresésében hát rajta. Még ha nem is fog sikerülni, de legalább megpróbáltad és megnyugszik a lelked. Azt kívánom neked, hogy továbbra is legyen nagyszerű a kapcsolatod a nevelő anyukáddal.
2010. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
ha van biztos családi háttered, akik támogatnak, ha szomorú vagy, megvígasztalnak (ahogy leírtad, a nevelő (igazi) anyukád pont ilyen), akkor mindenképp, hajrá!! biztos lesznek nehéz pontok, ahol rosszul fogod érezni magad, ezt előre is elmondhatod a nevelőanyukádnak "LEhet hogy utána rámtör majd egy nagyon rossz érzés, ugye segítesz majd átvészelni" - bár nem hinném, hogy külön fel kell szólítani erre, de sztem jó helyzetben vagy, és nem indulsz hátrányból az ilyen dolgokban.
2010. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felemás tapasztalatom van ezzel kapcsolatban.


A szülőapám fura egy ember, nagyon örült nekem, sőt meg is látogatott másfél éve, de egyébként semmi kapcsolatunk nincs, nem is kívánok vele beszélni.


Az anyukám, aki felnevelt, meghalt most karácsonykor, utána véletlenül ráakadtam egy közösségi oldalon a szülőanyámra, azóta beszélünk msn-en, meg ilyenek, furamód tök jól megértjük egymást, de semmi több egy szimpla rokonszenvnél.


Apám inkább felháborít, játszotta a nagymenőt, nagydumás, előadta magát a nagy semmire, van egy csomó testvérem az ő részéről, egyet sem ő nevelt fel.


Szóval nagy dolgot ne várj, én úgy látom, h akik lemondtak a gyermekükről, azok nem is igen akarnak később szülői kapcsolatot.


Örülj az anyukádnak, szeresd, támogasd, amíg lehet.

Én már nem tehetem, és borzasztó.

2010. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerem az anyámat, nem emlékszem rá de nem is érdekel. Soha nem jutott eszembe hogy megkeressem. Mi értelme lenne? Persze ha Te máshogy érzel, tedd azt amit jónak látsz.
2010. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Árvácska-55 válasza:

Hali Mindenki!

Én is keresem vér szerinti szüleimet, különösen azt az "anyát " aki a szíve alatt hordott 9 hónapig...elsősorban az anyát aztán természetesen a vér szerinti apámat. Igen, ezt hogy érthető legyen nem is lehet 2 sorban leírni. Örökbe fogadtak 40 évvel ezelőtt, 5 évesen. Titkos örökbe fogadás volt- nem tudom hogy lett volna jobb, ha maradok az otthonban, vagy hogy azon a tanyán nőttem fel ahova végülis a nevelő szülők kivittek magukhoz. A nevelő szülőknél ugyanis egy az egybe úgy nőttem fel , olyan sanyarú sorsom volt mint Móricz Zs.:Árvácska c. fílmjében látni. Hmmm... hogy túlzás? Neeeem, mert ugyanúgy és ugyanazokat a munkákat dolgoztam, az én fejem- szőke göndör hajam- is vérzett mikor csípte a sampon a szememet mikor anyám mosta a fejemet a lavorban...stb...stb. Mármint a nevelőanyám -mert ugye most végülis tehát 2 anyáról és 2 apáról is beszélünk. Nos így 2 nevvel is "büszkélkedhetek (tom elég gáz:P ) mert ugyebár a születési nevem teljesen átíródott még az anyakönyvbe is -a nevelő szülők által adott "másik" nevemre. Ez utóbbi névvel szaladgálok jelenleg tehát és élem életemet e Földön 40 éve. Jol számolod tehát kedves olvasó,most 45

évesen jutottam oda hogy megkeressem vér szeinti szüleimet.

Alig vannak adataim a VÉR-szerinti szülőkről; tudom anyám akkori leány nevét és apám nevét. Továbbá annyit sejettek a nevelő anyámék -míg élt nevelő anyám - (2 éve meghalt miután bocsánatot kért tőlem mint végzett 2 diplomás mérnök hölgytől) , szal annyit mondogattak mikor már nagyobbacskára cseperedvén rákérdeztem h igaz-e amit pletykálnak abban a kis faluban az örökbe fogadásomról; hogy állítólag egy adott kis üzemben dolgozott akkor a vér szerinti anyám. Milyen adat áll még rendelkezésemre? Nézzük csak: 45 évvel ezelőtt kiállított születési kartonom - kérdezem,ezt vajjon hol őrzik még? A Levéltár visszaírt, hogy ők nem őrzik.Rendelkezésemre áll az a 2 gyermek otthon jelenlegi neve, ahol 2 éves koromig majd 5 éves koromig voltam. Intéztem oda is pár évvel ezelőtt levelet, vissza írtak hogy a gyámhivatal az illetékes ez ügyben, de kicsi a valószínűsége hogy a titkos örökbefogadás miatt oda kerültek vagy megmaradtak volna eredeti adatok. Szal nem tudom hol kezdjem. A születési kartonom megkeresését látom célszerűnek elkezdeni mert ott szerepelhet a szülő anya akkori címe.Kérdés hogy a korház átadja-e nekem? Persze ezt követően meg címről címre járva kerülhetek zsákutcába. Meglehet így , ennyi év elmúltával már csak a vérszerinti szülém sírja lábánál ér véget keresésem és ott tudom feltenni a kérdést; "miért?!"

Esetleg ha valaki tudna 5letet, tanácsot adni vagy tanesetet, történetet tud elmesélni köszönettel venném ide:

1silverrain1@gmail.com, vagy : bagira88@freemail.hu.

Hali mindenkinek és köszi

ui: 1. bocsi h hosszú voltam; 2: ha valaki szeretne a fentebbiekről egy regényecskét vagy forgató könyvet írni csak pl. a XX. századi Árvácskára vonatkoztatva, állok rendelkezésre. Megjegyzem: Czinkóczi Zsuzsit azóta imádom mikor gyerekként '76-ban láttam az Árvácska c. fílmet.

Üdv.

2010. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Előbb válaszoltam az e-mailodra, és csak most olvastam itt.


Szomorú amit leírtál, de változatlanul fenntartom, h az illetékes gyámügyi hivatal, aki intézte a dolgokat, nekik tuti tudni kell, h mi történt, és jogod van kikérni az adataidat, akkor is, ha titkos volt az örökbefogadás.

A titkosság nem rád vonatkozik, hanem a szülőkre, minkét részről, ők semmit nem tudhatnak arról, h hova kerültél, és visszafelé sem tudhatják, h honnan jöttél.


A kórházban az eredeti neveden anyakönyveztek, tehát ott is muszáj adatokat eltenniük, és számodra kiadni.


Személyesen menj el, levélben egyébként sem adnak ki semmi felvilágosítást! Azonkívül levélben hamarabb leráznak. Jogod van tudni a testvérekről is, ha vannak.


Í az e-mailben is, nyugodtan kérdezz, ha elakadsz valamiben. Melyik megye illetékes ebben az ügyben? Lehet, h tudok segíteni, ha az én környékemen vagy.

2010. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!