Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeressem az anyámat, aki...

Megkeressem az anyámat, aki 20 éve elhagyott?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Most vagyok 21 éves.1 éves koromban az anyám elhagyott,vagyis tulajdonképpen a hanyagsága/felelőtlensége(alkoholizmusa)miatt a nagyszüleimhez kerültem egy kis faluba kb.1-1,5 éves koromban.

Ott éltem 8 éves koromig,amikor is a nagymamám meghalt.Sajnos a nagypapám egyedül nem tudott vállalni.Átkerültem pár hétre a nagynénémékhez,ahol egyébként az egyik bátyám is élt(ő oda került,nem a nagyszülőkhöz)-->ő jelenleg is ott van).De a nagynénémék se tudtak hosszú távon maguknál tartani.


Így 8 évesen egy 110 km-re levő városba kerültem egy nevelőanyához.Akivel már 13 éve együtt élünk!Imádjuk egymást!Őt tekintem igazi anyukámnak.Egyedül nevel,az ő férje is meghalt,még mielőtt idekerültem volna.

Szóval minden oké velünk,az anyám azóta se keresett,vagyis kiskoromban párszor,de nem volt komolyabb az érdeklődése).Nekem se hiányzott,egy darabig utáltam,aztán semleges lett számomra a létezése.

Van még 2 testvérem.2 féltestvér,+egy vérszerinti báty.A vérszerinti él még mindig a nagynénéméknél.

Ő is jól elvan,nem kiváncsi az anyánkra.Vele viszonylag szoros a kapcsolat,bár volt egy hosszabb szünet köztünk.Mosz is főleg MSNen,telefonon tartjuk a kapcsolatot.

A másik 2 tesóm is távol él tőlem..Velük felületes a kapcsolatom.


Én most arra az elhatározásra jutottam,h.felkeresem az anyámat.Bár azt se tudom pontosan milyen intézetben van most...Ugyanis ez biztos h.valahol kezelik.Azt végülis ki tudom deríteni,h.pontosan hol..


Valójában nem akarok hosszútávon tőle semmit,nem érzek iránta smemit.De van pár kérdésem amire szeretném ha válaszolna..Sajnos az se biztos h.beszámítható..Ezt pár éve a nagypapám mondta,aki sajnos azóta szintén meghalt.

Az apámat nem ismerem,egyszer találékoztam vele kiskoromban,de már nem igazán emlékszem rá:(


Szóval ez a találkozás egyszeri alkalom lenne,a helyzetem tisztázása érdekáben.

A neveleőanyukám(akivel ugye imádjuk egymást)abszolút támogatja az ötletet,ő eddig is szorgalmazta ezt.Csak én voltam elutasító.


Lenne egy ilyen találkozásnak értelme?Mondhat ő olyat ami megváltoztat bármit is?Annyira zavar van most a fejemben.


Van/Volt esetleg valaki hasonló helyzetben?


Bocsi ha hosszúra sikerült a helyzet leírása,igyekeztem tömör lenni:D


2010. jún. 1. 16:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

*találkoztam

*semmit

2010. jún. 1. 16:05
 2/18 A kérdező kommentje:
vagyis 3 testvérem van nem 2:D
2010. jún. 1. 16:06
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Én találkoznék vele, főleg ha csak egy alkalom lenne. Az apukámmal viszont felvenném a kapcsolatot, ő nem feltétlenül hibás a történtekért, talán azt sem tudja hol voltál és téged keres jelenleg is
2010. jún. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Szia :)

Fú ez ugymond nagyon szomorú, de mégsem az.

Kiskorodban sok különböző helyen éltél ez nagyon szomorú.

De viszont ha belegondolsz a nevelőanyukádnál élsz akit szeretsz és ő is téged.

Testvéreiddel minden rendben, én úgygondolom,hogy a vérszerinti anyukádat nem is nagyon ismered.

Biztos szeretnéd megismerni, de szerintem mostmár felesleges. Elhagyott ... Megérdemli.

Szeretnek :) Mi kell más ? Anyukád nem tudna mit mondani 20 év után. Szerintem.

Sok sikert és dönts okosan :)

2010. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
sztem próbáld meg.. vesztenivalód nincs:) egyik oszt társam 8 évesen került el az anyjától a nagynénjéhez.. és találkozni szeretett vna az anyjával.. már össze is szedte magát h majd akkor elbeszélgetnek stb..(az anyja kiskorában verte, alkoholista volt..eltörte lánya kezét és a fürdőkádhoz vágta a fejét ami felszakadt:S) az oszt. társamnak nem volt alkalma találkozni anyjával, mivel nemrég meghalt:S és nyomasztja h nembeszélhetett vele a halála előtt.. sztem te is bánni fogod bármi miatt h ha nem találkoznál vele.. megnyugszol te is.. aztmondom próbáld meg!!
2010. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

apámról is csak részinformációim vannak.de ő is alkoholista volt.Tud a létezésemről...:(

De ez is a kérdéseim közt lenne..


köszi a válaszokat:)

2010. jún. 1. 16:18
 7/18 A kérdező kommentje:

16:17

köszi erre én is gondoltam:O

2010. jún. 1. 16:18
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
basszus. Elolvasod masnak a tortenetet es rajossz, hogy mennyire konnyu az eleted! Sajnalom, hogy ilyen esetek is leteznek. Az egyik jo baratomat az anyukja egy dobozba tette a gyar ajatajaba, ahol az apja dolgozott. Egyszoval elhagyta. Az apja nevelte fel, nem a legszerencsesebb korulmenyek kozott. Azota mar helyre jott, megnosult is meg minden. Kozben megismerkedett az anyjaval is. Csladi osszejoveteleken lattam mar az asszonyt. Egyeltalan nem ugy neznek ki, mint ha szeretnek egymast. En csak annyit tudok neked ajanlani, hogy vigyazz a neveloanyukad szivere! Nem biztos, hogy o valoban azt szeretne, csak ugy mondja, hogy neked kedvezzen. Ha az lenne a biologiai anyadhoz a kerdes, hogy miert hagyott el, szerintem nem erdemes felkeresni.
2010. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Bár tapasztalatom nincs ilyen helyzettel kapcsolatban, de azt gondolom, hogy ha így zűrzavart érzel, akkor jobb, ha találkozol vele, hogy tisztázódjanak a dolgok. Valószínűleg elég nagy sokk ér majd, hiába készülsz a legrosszabbra lelkileg, mert végtelenségig tönkre ment embert találsz. Rossz érzés lesz, hogy tőle származol fizikálisan.

Ha muszáj, tedd meg. Lelked mélyén, nyilván - jogosan -, harag él ellene, és talán, ha részvét ébred Benned iránta, könnyebben megbocsátasz neki. Hiszen van bőven megbocsátani való, azzal együtt, hogy tudjuk, aki ilyen útra tér, az maga is nagyon szerencsétlen ember. Az ilyen utat NEM VÁLASZTJÁK, belesodródnak a beteglelkű, gyenge emberek. Ami persze nem mentség, különösen nem az, ha valakinek gyermekei vannak.

Ha szerencséd van, hosszan kell keresgélned, és még érettebben fogsz szembesülni vele.

A megbocsátás saját lelki békéd miatt fontos. Ő, a Te szempontodból már nem számít. Arra vigyázz, hogy el ne uralkodjon rajtad a segíteni akarás. Mert ő már menthetetlen, csak sérülnél az ügyben, nagyon megsérülhetnél, és talán nevelőanyáddal való viszonyod is sérülne, akaratotok ellenére.

Szóval, ingoványos talajra lépsz, nagyon óvd magadat.

2010. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek. Engem 3 éves korom óta nevelnek a nevelőszüleim, akiket a szüleimnek tekintek és nagyon jó a kapcsolatunk. A nevelőszüleim nem tudtak soha semmit a vérszerinti szüleimről, így nem tudták, hogy mi az oka annak, hogy nem az nevelt fel, aki megszült. Én 15 éves koromban álltam oda a szüleim elé és mondtam nekik, hogy szeretném megkeresni a vérszerinti szüleimet. Ők támogattak és segítettek megkeresni őket és összehozni egy találkozót.

Amikor találkoztam velük nem éppen az volt amire számítottam. Azt hittem majd örülni fognak a találkozásnak, de nem ez történt. A vérszerinti anyám azt mondta, hogy elrontottam neki az életét, mert nagyon fiatal volt amikor megszült (14 éves) és egy csomó időt elvettem tőle.

A vérszerinti apám viszont egész más volt. Ő azt mondta, hogy örül, hogy megkerestem és reméli, hogy máskor is akarok majd találkozni vele. Meg azt is mondta, hogy sajnálja,hogy nem ő nevelt fel, de fiatal volt és meggondolatlan és nem gondolt volna, hogy egy ilyen nagy kincset dob el magától, mint én és minden nap remélte, hogy egyszer megfogom keresni.

Azóta megismertem a testvéremet is. Vele és apukámmal azóta jóba vagyok, de az "anyukámmal" azóta nem beszéltem.

A nevelőszüleimmel nem változott semmit a kapcsolatom, de most már két apukám van és egy öccsém is.

17/L

Ui: Bocs a helyesírási hibákért.

2010. jún. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!