Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Patológus szeretnék lenni....

Patológus szeretnék lenni. Nem tudom apum miért reagált így?

Figyelt kérdés

Kb. Amióta az eszemet tudom érdekelt az emberi/állati test. Mi miért van rajtunk ott ahol, hogy nézünk ki belülről stb.

Lehet furán hangzik de már ovis koromban is ezt mondogattam mindenkinek ( a rokonok reakciója rá elég érdekes volt minden alkalommal). Rengeteget olvastam utána, tudom mivel jár és azt is hogy egy érzelmileg kemény munka. Eddig még csak reménykedtem hogy a valóságba lesz hozzá gyomrom és idézetek, de pár hónapja voltunk a sulival a bodies kiállításon és csak megerősített benne. Volt hogy a tanár/osztálytárs nem tudott bemenni a terembe mert rosszul volt én meg rohantam a kiállított testekhez/szervekhez, mert érdekel.

A lényeg az hogy mivel már gimis vagyok és lassan eljön az idő, hogy választanunk kell a szeminárium órák között. Minden tanárunk azt mondja, hogy már most gyúrjunk rá arra a tantárgyra amiből szeminárium óráink (jövőre) lesznek,mert magunknak csinálunk vele jót.

Elmondtam a tervemet a szüleimnek. Anyum nagyon támogatott, de apum első mondata az volt, hogy: "őket nézik le legjobban az orvosok". Utána már ő is próbálkozott támogató lenni csak ez a mondat úgy megmaradt bennem. Tudom, hogy a legjobbat akarja, de tudni kell hogy apum felőli család nagyon ad arra, hogy mások mit gondolnak.



2017. nov. 24. 20:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

Radiológus vagyok, megtanultam tisztelni a patológusokat. Tőlük is megkérdezik, hogy "te is orvosit végeztél?".

Egyik szakma nélkül sem tudnak a klinikusok mozdulni sem.

Hozzánk hasonlóan minden szervrendszerhez kell érteniük az agytól a végbélig.

Képzeld el, milyen nehéz lehet egy daganatból vett mintából megmondani, hogy egy 2 féle (pl tüdő és vastagbél) tumorral rendelkező betegnél melyik daganat áttétéről van szó és milyen kezelés kell neki.

Paraszolvencia nincs (nem is fogadnám el, tudatosan lettem radiológus, apám is az), a fizetések főleg a magánszférában viszont egészen csinosak, hiszen hiányszakmák.

Tanulj bioszt, kémiát, nyelvvizsgázz, hajrá! Ha a kutatás érdekel, a patológia gyorsan fejlődő tudományág.

2017. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
Képzeljétek el mi lenne a világgal ha mindenki pl.agysebész akarna lenni!?Erre a munkára is szükség van mint bármelyik másra.
2017. nov. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én patológus vagyok. Nem "dögkeselyű", hanem az az orvos, aki pontos diagnózist ad a kollégáknak, műtét közben is, sürgősséggel. A beteg helyes kezelése, további sorsa múlik azon, amit mondok, leírok. Boncolást valóban az időm kb. 20-30%-ában végzek, elsősorban akkor, ha a halál oka nem teljesen egyértelmű. Láttam már epebántalmakkal kezelt betegben egyértelmű, többnapos miokardiális infarktust, amit a belgyógyász kolléga nem vett észre, egészséges tüdőn átszúrt mellkasi csövet, stb, stb... Rendszeresen vannak klinikopatológiai üléseink a kórházban, ahol a kollégákkal feldolgozzuk az eseteket, amikből tanulni lehet. A patológust max a gyatra orvos próbálja meg lenézni, a többi nélkülözhetetlen kollégát lát benne.
2017. nov. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"őket nézik le legjobban az orvosok"

Hülyeség.

Ha ezt szeretnéd, akkor legyél patológus. Amúgy minden orvosnak boncolnia kell tetemeket az egyetemen, még a pszichiáternek is, pedig ő a mentális problémákkal foglalkozik.


22/N

2017. nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!