Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Patológus szeretnék lenni....

Patológus szeretnék lenni. Nem tudom apum miért reagált így?

Figyelt kérdés

Kb. Amióta az eszemet tudom érdekelt az emberi/állati test. Mi miért van rajtunk ott ahol, hogy nézünk ki belülről stb.

Lehet furán hangzik de már ovis koromban is ezt mondogattam mindenkinek ( a rokonok reakciója rá elég érdekes volt minden alkalommal). Rengeteget olvastam utána, tudom mivel jár és azt is hogy egy érzelmileg kemény munka. Eddig még csak reménykedtem hogy a valóságba lesz hozzá gyomrom és idézetek, de pár hónapja voltunk a sulival a bodies kiállításon és csak megerősített benne. Volt hogy a tanár/osztálytárs nem tudott bemenni a terembe mert rosszul volt én meg rohantam a kiállított testekhez/szervekhez, mert érdekel.

A lényeg az hogy mivel már gimis vagyok és lassan eljön az idő, hogy választanunk kell a szeminárium órák között. Minden tanárunk azt mondja, hogy már most gyúrjunk rá arra a tantárgyra amiből szeminárium óráink (jövőre) lesznek,mert magunknak csinálunk vele jót.

Elmondtam a tervemet a szüleimnek. Anyum nagyon támogatott, de apum első mondata az volt, hogy: "őket nézik le legjobban az orvosok". Utána már ő is próbálkozott támogató lenni csak ez a mondat úgy megmaradt bennem. Tudom, hogy a legjobbat akarja, de tudni kell hogy apum felőli család nagyon ad arra, hogy mások mit gondolnak.



2017. nov. 24. 20:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Idézet helyett idegzet.
2017. nov. 24. 20:31
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

"őket nézik le legjobban az orvosok"


Azok a fogorvosok.


Egyébként pedig ha neked tetszik, és szeretnéd csinálni akkor csináld! a te életed, nem az övé!

2017. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem egyelőre a cél, hogy felvegyenek az egyetemre. És ugyanott képzik a pszichiátert és a patológust is, szóval utána van 6 éved, hogy eldöntsd, melyik szak tetszik, hátha inkább gyerekorvos leszel.


Az "őket nézik le legjobban az orvosok" meg butaság.

2017. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%

Apukad azert reagalt igy, mert igaza van es valoban az orvostarsadalom alja a patologus. Kicsit jobb a helyzet ha torvenyszeki patologus lennel, de akkor is a szakma alja (max. izgalmasabb).

Tudod egy patologus egy olyan orvos, aki valojaban nem gyogyit ... leginkabb a hullamosohoz hasonlit, csak okosabb annal.

2017. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha mindenképpen szeretnéd megvalósítani ezt az álmod és van érzéked a bioszhoz/kémiához, akkor húzz bele a tanulásba és fel fognak venni. Ha a szüleid is látni fogják, hogy tényleg ezt szeretnéd, biztosan támogatni fognak. Le a kalappal előtted, hogy ezt a hivatást szeretnéd választani. Sok sikert!
2017. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

En orvos vagyok, es nem gondolom, hogy orvostarsaimmal leneznenk a patologusokat. Nagyonis fontos az o munkajuk. Amit fontos, hogy tudj, ma mar a patologus 30szazlekban boncol, a maradek 70ben mikroszkopozik - barmilyen szovetmintat vesznek mutetkor, azt bizony a patologus alapitja meg, rakos vagy joindulatu elvaltozas. A boncolaskor is nem csak makroszkopikusan vizsgalnak, hanem minden szervbol mintat vesznek es azt is megvizsgaljak mikroszkop alatt.

Apukad azert reagalt igy, mert kevesse jartas a szakmaban, valamint mer megiscsakbj jobban hangzik, hogy a lanyom agyszebesz,mint hogy korboncnok. De te olyan kartiert valassz, ami neked tetszik, amit szeretsz csinalni, a te eleted, es apukad akkor lesz a legbuszkebb, ha orommel csinalod azt, amit csinalsz. Egyebkent pedig az orvosi 6 eve alatt ezerszer meggondolhatod magad, en ugy mentem orvosira, hogy gyermekgyogyasz akarok lenni, aztan mikor a gyermekgyogyaszathoz ertunk, nagyon gyorsan meggondoltam magam. Sok sikert :-)

2017. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező/


Abszolút megértelek!

Nem vagyok szülő, de gimiben én is sokáig kacérkodtam a gondolattal, hogy ezt a hivatást választom. Nekem nem támogatták otthon, édesanyám azt mondta bármi lehetek csak az ne. :D

A legtöbb ember fejében még mindig elég morbid dologként él, pedig nem az! Nagyon is hasznos hivatás, próbáljuk meg azt az oldalát nézni, amikor segítenek az orvosoknak - pl. szövettani vizsgálatok.

Én végül jogi egyetemen "kötöttem ki", ahol az egyik szabadon választható tárgy keretében volt szerencsém közelről is megtekinteni egy boncolást. Tetszett, már ha lehet ilyet mondani... Gimiben is biosz-kémia szakos voltam, csak ott állati szerveket boncoltunk, meg mi is mentünk a bodies kiállításra, szóval volt már tapasztalatom benne.

És még ha el is tekintünk a néha (fentebb is említett) életmentő "hasznáról", mint minden szakmának ennek is megvan a maga szépsége. A kórboncnok "srác" (elég fiatal volt), akinél mi voltunk, pl. az agy szép "mintázatát" dicsérte ("a biológia szépségei" :D ) Tudom, hogy fura hangzik, de az esetek 99%-ban nem aberrált állatok mennek patológusnak. :)

2017. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Most nézem, előtte is írták a szövettant, ugye-ugye! :D

Talán, ha ezeket is elmondanád (mármint, amiket fent írtam meg amit a többiek), felvilágosítanád, akkor kicsit átgondolná a dolgot.

A hullamosós válaszolónak üzenem, nem összekeveredő a boncmester és a patológus! (Egyébként egyik sem lenézendő!) A patológus is életet ment, csak közvetve, az orvosok keze alá dolgozik!

2017. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Én is gondoltam rá gimisként, utolsó pillanatban váltottam és végül molekuláris biológus lettem :D

Szintén nem támogattak (ők gyerekorvosként képzeltek el), a patológusnál azt hiszik mai napig, hogy egész nap emberi testekben turkál könyékig és milyen undorító.

Egyébként mai napig úgy mutatnak be idegeneknek, hogy "Ő a lányom, aki gyerekorvos is lehetett volna, de inkább kutató lett" színtiszta undorral ejtve a végét. Én szeretem, valószínűleg ezt fogom csinálni életem végéig, ne más határozza már meg mit válasszak :)

Egyébként nem nézik le. Idén voltam a Semmelweisen kutatók éjszakáján és egy patológus adott elő. Dőlt az egész terem a nevetéstől, inkább a rendőrökkel gyűlt meg a baja, akik túl sok krimit néztek :D Imádtam. (Jövőre is lesz!) Ők is normális emberek.

2017. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat. A szüleim is el végezték az egyetemet, diplomások de úgy neveltek, hogy senkit se nézzek le a munkája miatt. Lehet ez gyerekesen fog hangzani, de anyum pl. Tanár és megvan az, hogy ha a munkásember nem vágja ki a fát, a papírgyárban dolgozó ember nem csinálja a munkáját, akkor ő se taníthatna, mivel nem lenne miből. Persze ha a tanárok nem végeznék a munkájukat, akkor az iskolaügyi miniszter is munkanélküli lenne. - nem pontosan így mondták de értitek e lényeget.

Először számomra ijesztő volt, hogy érdekelnek ilyen dolgok, de aztán jelentkeztem egy versenyre amit a helyi vöröskereszt szervezett, az említett kiállítás, a biosz-kémia gyakorlat a suliban stb. Ha a jövőmet képzelem akkor úgy látom magam, mint ember akinek ez a munkája.

2017. nov. 24. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!