Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ocsem nem tanul, a szuleim...

Az ocsem nem tanul, a szuleim nem torodnek vele?

Figyelt kérdés
Van egy kis korkulonbseg ocsem es koztem, o 13 eves, en meg mar egyetemista vagyok. Velem kemenyebben bantak, napi 1 orat tevezhettem vagy jatszattam a gepen, o meg egesz nap nyomja, meg a suliban is. Tudom, hogy a szuleim aggodnak, tolem kernek tanacsot, en meg mondom, hogy szabalyozzak jobban, erre az a valasz, hogy Ot nem lehet... hat most mit csinaljak? Semmi energiajuk figyelni ra, tudom, hogy mindkettejuk munkahelyen gaz van, de igy a kolyok egesz elete gallyra mehet. Felek, hogy mi lesz vele, mindig harmasokat kap es azt mondja, hogy o ugyse akar soha egyetemre menni. Meglenne az esze, de nem erdekli semmi. Mit tehetnek erte? (En keveset vagyok otthon, hetente/kethetente 2 napot.)
2017. nov. 15. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj meg esetleg kicsit több időt szakítani a srácra, elmenni kettesben ide-oda. Elhivhatod esetleg magadhoz is, 1-2 havernak bemutathatod. Hátha picit motiválná...
2017. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%

Tehát törődnek vele, mert aggódnak érte, csak tehetetlennek érzik magukat. Szép kis gyerek vagy, hogy így lejáratod a szüleid.

Mondjuk mint nagytesó beszélj a fejével, mert ha tőled is ezt látja, hogy simán lealázod az ősöket az ilyen szavakkal, akkor biztos, hogy ő is semmibe veszi őket.

2017. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Most miért kell ezt mondani? Ők kérik a tanácsot, én elmondom a véleményemet, de mégsem azt teszik, akkor is, ha tudják, hogy csak az a megoldás. Beszéltem már vele és kértem szépen, hogy tanuljon, motiváltam édességgel és elmagyaráztam neki, amit nem értett. A többi tényleg a szüleimen múlna, hogy vegyék el tőle a tabletet. Anélkül nem fog menni és úgyis csak az eleje nehéz. Nem következetesek, ezért nézi őkét "butának" a tesóm.
2017. nov. 15. 14:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit beszélgettek vele naponta? Mennyi a minőségi együtt töltött idő? Szerintem ezek nagyon fontosak ebben a korban. Már nem kicsi be kellene mutatni neki, hogy a jövője milyen lehet, ha egyik milyen ha másik irányba megy. Hiányzik a motiváció és céljai sincsenek. Ezen kellene változtatni.
2017. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Valamit surgosen tenni kell, ha jol szamolok most 7.es jovore felveteli, ugy fog szenvedni egy ev mulva ilyenkor mint en most. Ha tudnek, ugy visszamennek 7.be hogy kijavitsak mindent amit csak lehet. Remelem o hamarabb eszbe kap
2017. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha több időt-energiát nem tudnak a tesódba fektetni a szüleid, akkor egyszerűen a kockulás eszközeit kell elvenni (tablet, számítógép, telefon) és korlátozni ahogy nálad is volt - max. napi egy óra, ha minden feladata készen van (beleértve a háztartásban rá eső dolgokat is, mondjuk a szobájának a rendben tartását).
2017. nov. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
65%
Az hogy ebbe na korban ezt csinálja és hármasokat kap az még nem akkora vészes probléma mint ahogy beállítod szerintem. Én is hasonló cipőben jártam aztán megjött az eszem és utána javultak az eredményeim és a közösségi élet átvette a szerepet a tévézés/xboxozás helyett.Szerintem minél jobban bántjátok ez miatt annál jobban lázadni fog. Ja és szerintem az is gyenge módszer ahogy téged csak napi 1 órát engedtek játszani. 13 évesen még nyugodtan játszhat az öcséd (persze ha kevésbé megy a tanulás kárára).
2017. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%

Kamugyanús kérdés.

Ha valósnak tekintem: nincs közöd a testvéred tanulásához, az ő élete. Te törődj a magadéval. Biztos van a te házad táján is mit söpörgetni. Ha nem akar egyetemre menni, megfelelő jegy a hármas, ha még mégis akar, akkor majd megtalálja a módját. Senkit nincs sem jogod, sem képességed megváltoztatni.

2017. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg nem tudod beszervezni egy meggyesbe vagy szalag mellé csak 1 órára?Nyugi,onnantól kezdve lenne motiváció tanulni.
2017. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tehetnek erte?"


Addig semmit sem, amíg a szüleidnek csak a szája nagy, és léleknyugtatásként tőled kérnek tanácsot, amit úgysem tartanak be, de magukat megnyugtatják ezzel, hogy "törődnek a gyerekkel".

Amíg a szüleid nem következetesek, meg nem fogadnak meg semmilyen tanácsot, addig nem tudsz érdemben semmit sem csinálni. Rád nem hallgat, mert nem vagy az apja, a szüleidet meg pont azért nem veszi komolyan, mert semennyire sem tartják be a szavukat.

Ezt mondd meg a szüleidnek, hogy addig nem lesz változás, amíg csak tanácsokat kéregetnek a levegőbe. Itt a szüleidnek kéne változni sokat. A munkahelyi probléma még nem ok arra, hogy valaki abszolút ne legyen következetes.

2017. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!