Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az albérlet kidobott pénz?

Az albérlet kidobott pénz?

Figyelt kérdés
El tudnék költözni a szüleimtől, de csak albérletbe. Ők marasztalnak: azt mondják, másfél-két év múlva összejöhetne egy lakás indulójára. Haverom is azt mondja, hogy maradjak, ő hat év alatt 8 millió forintot "dobott ki az ablakon". Az albérlet értelmetlen kidobott pénz? (persze az extrém eseteket, amikor valakinek nincs hova mennie, megértem, és az nem számít a kérdésbe!)
2010. máj. 31. 07:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Mint írták,olcsóbb,mint a hiteltörlesztés,ráadásul nem vagy helyhez és bankhoz kötve.

Sógornőmék még 20 évig nyögik a lakáshitelt,de a lakás mára kicsi lett(gyerekek miatt).Nyaralás nuku,szórakozás alig.Havi 60 a részletük.

Most árulják,mert ha 0-ra kijönnekn esetleg,akor havi 30ért van itt albérlet(kisváros),meg még pénzük is marad.Rájött,hogy a gyerekeknek nagyobb örökség,ha tanítattni tudja őket,mintha majd egy (akkor)értéktelen lakáson civakodnak.

2010. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen keretkeből gazdálkodik az ember. Mi bérelt családiházban lakunk jelenleg, és innen építkeznük. Maradhattunk volna a szüleimnél, de mi így tartjuk egészségesnek, így nincsenek konfliktusok, mindenki nyugodt és kiegyensúlyozott. Nekünk ez megéri azt a pénzt, amit bérleti díjra kifizetünk. Viszont, ha nem fér bele a keretbe, és nincs semmi különösebb oka a költözésnek, akkor tényleg kidobott pénz.
2010. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat! Elég világos, hogy egyéni vérmérséklet és habitus kérdése ez. Tücsök és a hangya esete jut az eszembe azzal a különbséggel, hogy a hangyának még fel is kell áldoznia jórészt a szórakozását a jövő érdekében. A nyugati országokban nem igazán értik, hogy honnan van nekünk ez az örökös sóvárgás a saját talajdonú lakás után. Egy olyan országban, ahol MINDENT el akarnak venni tőlünk (és nagyrészt ez sikerült is), már érthetőbb a dolog. Jómagam nem gondolom egyébként, hogy az albérlet kidobott pénz lenne, de a saját lakás számomra mindent megér. Szóval marad a gyűjtögetés és a sóvárgás. Nagyon messze vagyok még.
2010. máj. 31. 12:36
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem a törlesztőm 10 éves futamidő mellett jelenleg 20000 forint, mondjuk nagyon jelentős önerőt tudtam beletenni a lakásba, és ezen kívül megalkudtam a sorssal, és nem rögtön palotába költöztem a feleségemmel. Az albérlet ugyanilyen lakásba kb 40-50000 lenne.
2010. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem megéri a szabadságomat,azt hogy a magam ura vagyok,akkor is ha nem az enyém a lakás. Lakást venni htielből szeirntem a legbutább dolog..inkább "dobom ki az ablakon" a pénzt albérletbe tiz évig,minthogy hitelt vegyek fel egy 25-60nm es kéglire,amit utána fizethetek husz évig,közben szülök két gyereket,kicsi lesz,lelakjuk stb.

Inkább hitel egy kertesházra,azt még megtudom érteni,mert azt tényleg megéri egy fél életen keresztül fizetni,de egy lakást?..


Én nem érzem ugy,hogy dobnám ki az ablakon a pénzt,a hitelnél meg a bankba dobálod.

2010. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Igen. Én is albérletezem a párommal, de alig várjuk, hogy saját lakásunk lehessen. Az albérlet sajnos nagyon meg tudja kötni az embert. Havi 50e a lakbérünk, de laktunk olyan helyen is, ahol rezsit is kellett fizetni és 60-80 volt kettőnkre. Nem lakás, csak egy szoba. Számoljunk csak az 50 ezerrel. Két éve eddig 1 200 000 ft ment el az albérletre (persze valójában több az előző drágább lakás miatt legalább másfél milla). A lakást, ahol lakunk, egyébként tervezik, hogy eladják, 10M az ára. A minimum 25%-os önrész ha nem albérleteznénk, két éven belül összejönne. Én akkor fogok végezni az egyetemmel és szintén munkába állok. Ez azt jelenti, hogy legalább a duplája törlesztőt be tudnánk vállalni és kb 6 év alatt a miénk lehetne ez vagy egy hasonló lakás. Így viszont amíg nem végzek, önrészt sem tudunk gyűjteni, tehát a jelenlegi feltételek mellett 4 évvel később lehet lakásunk.


Persze ismerek olyat is, aki ötvenévesen is albérletezik, de én ezt nem szeretném. Már most nagyon zavar, hogy például nem fúrhatom meg a falat, csak engedéllyel. Hogy ronda a csempe, de a főbérlő nem akarja lecserélni, a saját költségemre meg (azt mondta, nem hajlandó levonni a díjból) nem fogom másnak a lakását felújítani. Akármilyen jófej is a főbérlő, felmondhatja a lakásunk bármikor, aztán akkor költözködhetünk.


Ha a szüleink nem 150 és 200 km-re laknának, tuti velük élnénk és gyűjtögetnénk. Csak sajnos ott se tanulási , se munkalehetőséd nincs. Ha viszont nektek ez adott, akkor gondolkodjatok előre és inkább maradjatok velük még pár évig. Az első lakásotok megvételekor hálásan fogtok gondolni a szüleitekre, hogy a segítségükkel évekkel korábban szert tudtatok tenni saját lakásra.

2010. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%
szerintem bizony kidobott pénz. Mert ha belegondolsz fizeted az albérletet,de ha kölcsönt vennél fel,akkor a saját lakásodat fizeted,ami a tiéd lesz. Ha pedig nem tudsz kölcsönt felvenni,érdemes gyüjtögetni és a szülőkkel maradni amíg nemjön össze a kellő összeg. Én ezt teszem.
2010. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
igen, inkább fizesd a lakás törlesztőrészleteit mint az albérletet... ez egyértelmű.
2010. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak akkor kidobott pénz az albérlet,ha saját lakásod van, amit mondjuk örököltél( nem hitel),és nem ott laksz.
2010. jún. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!