Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy albérlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, mostanában esedékes lenne számomra egy albérlet keresése, de nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy ez hogy működik és kb. milyen árban van, ráadásul az egyéb költségekben sem, pl: a számla fizetése.. azt én fizetem vagy a főbérlőm(vagy kim). kérlek segítsetek. köszönöm
2011. márc. 15. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

15-től egy millióig. Így, hogy sem várost, sem méretet nem adsz meg, nagyon nehéz válaszolni.

"Mennyibe kerül egy autó?" Erre is lehet mondani, hogy ha Trabant, akkor 50 rugó, ha Ferrari, akkor 30 milliótól.

2011. márc. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Sopronban:50.000 havonta+rezsi(kb 20.000)+ kaució 100.000. Ez egy teljesen berendezett 5 éves 50 négyzetméteres tetőtéri lakás a belvárosban.


Nagykanizsán:35.000 havonta, rezsi 20.000-25.000, + kaució 35.000. Ez is szintén belvárosi, berendezett 1,5 szobás lakás.


Budapesten:60.000 havonta, + rezsi 30.000, + kaució 120.000. Ez egy úgymond jobb környéki lakás, 50 négyzetméterrel.


Ezeket biztosan tudom, mert volt bennük szerencsém, remélem kis irányt sikerült mutatnom.:)

2011. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb kérdés hogy hol laksz?? Hol akarsz lakást b érelni? Vidéken már akár 20-25 + rezsiért is kapsz, de pesten 45-50 + rezsinél kezdődnek az árak. De amúgy marha egyszerű: beírod googlebe, és kidob egy rakás hirdetési portált neked.

A rezsi vagy fel van tűntetve, vagy rákérdezel a tulajtól. attól függ hogy van-e vízóra (ha nincs, elég húzós a közös költség), és hogy milyen a fűtés. A távfűtés brutáldrága, az egyedi mérőóra a legjobb, bár előfordulhat hogy egy évig az előző lakó általányát kell fizetned, aztán éves elszámoláskor a különbözetet visszaadják, de ilyeneket a főbérlővel lehet megdumálni.

Pár példa:

Budapest, másfél szobás, távfűtéses lakás, vízóra NÉLKÜL:

fűtés télen 30E, közös költség 18E, villany 8E, tv-internet 7E, ami összesen 63, erre jönne még vagy 50E lakbér, ami összesen 113E. Nyáron a fűtésnek általánya van, az itt 8-9E.

Baátnőm kb ugyan ezért 90E-et fizet fixen minden hónapban, nyáron is (így jön ki a különbözet a téli és a nyári rezsi között)

Másik példa:

Vidéki városban, egy szobás téglaépítésű garzon, vízórás, egyedi mérős: fűtés télen kb 15E, víz kb 2E, villany 7-8E, közös költség 6E, tv-internet 7E, erre jön a lkabér ami 35E, tehát összesen kb 72E, de a főbérlővel le lett dumálva havi fix 52E, télen-nyáron. Minden évben elszámolunk. A számlákat ő fizeti be (minden hónapban eljön a lakbérért, és a számlákért, nomeg a rezsire odatett pénzért). De ez megbeszélés kérdése.


Mindenhol kauciót kell fizetni, ami állat 2-3 havi lakbér. Ezt a főbérlő elrakja, hogy ha valami kárt okozol a lakásban, vagy nem fizetsz, abból kerül levonásra. Ha mindent rendbe talál amikor aztán elköltözöl, akkor visszakapod. Erről egyébként érdemes valami papírt írni, nehogy hoppon maradj (érdemes megkérdezni a főbérlőt hogy lesz-e bérleti szerződés)

2011. márc. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Budapesten, ahogy írták, elég húzósak az árak, és erősen kerület-, illetve környékfüggő a dolog.

Nézd meg pl. www.alberlet.hu oldalon, hogy egyes városokban, budapesti kerületekben adott lakbérért milyen jellegű helyeket találsz, miben különböznek, stb.


Itt Budapesten, tapasztalataim szerint egyedül nem érdemes bérelni, legföljebb egy picike garzonlakást - inkább párban érdemes nekivágni. (A leleményes egyetemisták főleg a 7-8-9-10-11-14. kerületekben laknak, ismerőseim többsége a 9. és 11. kerületekben talált egy-két főre garzont.)


Kerüld a távfűtést, és törekedj arra, hogy minden egyedi mérőórás legyen. Így tényleg annyit fizetsz, amennyit kell. A mi tulajunk a fűtést átalányosan kéri, ez alapvetően nem rossz, mert hideg téli napokon nagyon meg tud ugrani a számla.

A belső udvarra néző ablakok általában sötétet jelentenek, több villanyfogyasztást. Ha választhatsz, ajánlom a napos szobákat, felsőbb emeleti lakásokat. Fény és fűtés szempontjából.

A szélső, ház sarkában lévő lakások falai gyakran hidegek. Ha jó helyen van (fölötted, alattad, melletted is laknak), előfordulhat, hogyy körbefűtenek, szélvédett a hely. :D

Piócadolog ez, de nem hülyeség.


Mindig kérdezd meg:

- van-e szerződés és mit tartalmaz (pl. az általad okozott kárt a kaucióból és saját zsebedből kell fizetni, de minden mást a tulaj intéz, pl. esetleges zárcsere)

- mikor volt felújítás, várható-e a közeljövőben! pl. a jó szigeteléssel rengeteget lehet spórolni a fűtésen.

- hogy fizeted a lakbért és a rezsit! tehát pl. havonta utalod a bankszámlára és ő fizeti onnan, vagy készpénzben veszi át előre megbeszélt időpontban, esetleg a lakbért kéri csak, a számlákat neked kell fizetned, stb.

- mi van a lakásban: hűtő, mosógép, vasaló(deszka), szekrények, asztal, székek, ágy, egyéb bútorok.


Budapesten, de máshol is (bár főleg itt trükköznek) vigyázz a szobaszámokkal! Ránk akartak sózni 1,5 szoba címszóval egy kb. 2x3 és egy picike "éppen hogy meg tudok fordulni" kamrát vagy mit. :/

Mindent nézz meg alaposan, ellenőrizd, bizonyosodj meg róla a saját szemeddel! "Hiszem, ha látom."


Az sem mellékes, ki a tulaj.

Egy 30-as fazon talán rugalmasabb, mint egy magányos 80 éves nénike. (Tudom, ez diszkriminatívnak tűnik, de nagyon lényeges, hiszen valamennyire tőle függesz majd.)

2011. márc. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Budapesten keresek 1 vagy másfél szobás lakást lehetőleg külvárosba. Hostessként dolgozom, így a fizetésem mindig más, de kb. havi 200 ezer környékén, attól függ mit hol és mennyit csinálom. Van 500 ezer forint félretett pénzem, akkor ezekszerint ezzel merjek belevágni a nagyvárosba? Kecskeméten lakom, de már épp ideje lenne elkezdeni saját lábra állni.
2011. márc. 16. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:

külvárosban nagyon nem buli lakni, mert nehézkes a közlekedés, nehéz bejutni a központba.

a 11. kerületet nagyon ajánlom, sokféle lakástípus van, és elég jó a busz-illetve villamos ellátottság. igaz metró még nincs, de én utálok metrózni, szóval nekem nem gond :D viszont sok szép park van, zöldebb környezet mint a pesti oldal hasonlóan jó környékei, kevés a c.


itt egy átlagos lakás 50-60e+rezsi környékén mozog, ha mindenképp egyedül szeretnél lakni, akkor pont elég az egy szobás, de ha van megbízható ismerősöd, akivel szívesen laknál együtt, akkor vegyetek ki egy két szobásat, és így kíméletesebbek a költségek :D


én adok ki lakást, nálam ez úgy néz ki, h hozzám jönnek a számlák, mert számomra abszurd, hogy a lakóhoz menjenek, aki vagy kifizeti vagy nem... aztán az én hátamon verik le.

a lakbérért is én megyek minden hónapban.

a számlákat megmutatom, átnézzük, aztán kifizeti, én pedig megyek a postára.

kaució nálam 2 havi, ha elront valamit, vagy ha neadjisten nem akarna korrektül viselkedni, akkor ne járjak rosszul.

2011. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!