Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az albérlet kidobott pénz?

Az albérlet kidobott pénz?

Figyelt kérdés
El tudnék költözni a szüleimtől, de csak albérletbe. Ők marasztalnak: azt mondják, másfél-két év múlva összejöhetne egy lakás indulójára. Haverom is azt mondja, hogy maradjak, ő hat év alatt 8 millió forintot "dobott ki az ablakon". Az albérlet értelmetlen kidobott pénz? (persze az extrém eseteket, amikor valakinek nincs hova mennie, megértem, és az nem számít a kérdésbe!)
2010. máj. 31. 07:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
igen, az. mi is itthon élünk még a férjemmel, mert egyelőre nincs lehetőségünk saját lakást szerezni. max albérlet jöhetne számításba. az meg annyira felesleges pénzkidobás, hogy nevetséges.... (hacsak nem létszükséglet a dolog...) 25/nő
2010. máj. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

nem feltétlen.

teszem azt felveszel 7 millió kölcsönt. tippelj mennyit törlesztesz bele a kb 20-30 év alatt a lakásra! kb 19 milliót.(ezt azét tudom mert anyámék sok hitelben voltak benne,és páromnak is van egy ilyen lakása(amitől szabadulna mint a pestistől).

mi is albiban élünk.

2010. máj. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

NEm feltétlen, meg nézőpont kérdése is .Sokan szajkózzák azt, hogy inkább a hitelt törleszti, mert az legalább az övé. De könyörgöm, magyarázza már meg, hogy hol az övé ????

HOL???? A banké, és a banké is marad, amíg az utolsó törlesztőt be nem fizeti. Albérletnél nagy előny, hogyha nem bírod fizetni, akkor hazakocogsz. A hitelből vett lakást meg viszi a bank, és buksz mindent. Németországban pl nagyon jól működik az önkormányzati bérlakások rendszere, az ottaniak el se tudják képzelni, hogy lehet valaki annyira elvetemült, hogy kvázi az egész életét nyomorban tölti, hogy törlesszen a banknak. Szerintem az vegyen fel hitelt, akinek ad 1: biztos állása van ad 2: egész életét ugyanazon településen óhajtja leélni.

2010. máj. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Valóban az. Havonta kiadni egy komoly összeget,azért,hogy egy idegen lakásban élj,és soha nem tudhatod,hogy a tulaj mikor mond fel neked. Ha otthon maradsz,akkor a szülőkhözszülőkhöz,az albérletben pedig a tulajhoz. Igaz,ő nincs ott mindennap,de némelyikük elég szemét tud lenni.

Ha az albérletre szánt pénzt félrerakod,esélyed lehet néhány év múlva saját lakásra,albérlet mellett erre semmi esélyed nincs. (A barátod a 8 millióból már vehetett volna saját lakást is)

2010. máj. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ne költözz albérletbe, ha nem szükséges. Maradj a szüleidnél és próbáld előteremteni a pénzt a lakásra. Hitelt ne vegyél fel, mert nagy az esélye, hogy később nem tudod visszafizetni. Marad a spórolás, takarékoskodás. Kérj segítséget a szüleidtől! Lehet, hogy egy ideig majd nyomorogva fogsz élni, de pár éven belül lesz annyi pénzed hogy vegyél egy saját lakást. Ez olyannak tűnik, mint a hiteltörlesztés, de itt ha probléma lép fel (pl: állás elvsztése), akkor nem veszítesz el semmit.
2010. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha tudsz utthon lani "ingyen", akkor használd ki ameddig tudod. Abból a pénzből, amit albérletre költenél, meg kössz lakáselőtakarékosságot.

A Fundamentánál akár 4 év alatt is elég szép pénzt tudsz félretenni (pláne 8 évesnél), hogy utána könnyebben kezdj bele egy lakásvásárlásba.

2010. máj. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Ha van lehetőséged otthon maradni úgy hogy nem kell "nyomorogni" van elég hely akkor szerintem is jobban jársz ha azt a 50ezret inkább félre teszed és majd lesz egy kis indulód! Én is igy csinálom!
2010. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
32%
Ha nem az albi az egyetlen választás, tehát van hol laknod, akkor kidobott pénz!
2010. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Én nem érzem kidobott pénznek. Kevesebbet fizetek az albérlet után, mintha törlesztőt fizetnék. Tudom, hogy ez a lakás sosem lesz az enyém, de nekem megfelel ez így. Ha lakáshitelt vennék fel, akkor is kb. 50 éves koromig fizetném vissza. Fiatal vagyok, 23 éves, nem akarom hozzákötni magam egy lakáshoz egyelőre. Ahol most lakunk, az nekem teljesen megfelel, de ha teszem azt két év múlva akár a városban, akár az országban máshol akarok lakni munka vagy egyebek miatt, akkor egyszerűen keresek másik albérletet. Egy lakást eladni sokkal macerásabb, ráadásul bizonyos esetekben el sem lehet adni x ideig.

Én úgy vagyok vele, hogy már felnőtt vagyok, és felnőttként nem akarok a szüleimnél lakni a félszobában. Nekik is megvan a maguk élete és nekem is a magamé. Fizetem a lakbért, és ez szerintem teljesen normális dolog. Persze más az, ha valaki már megállapodott, van egy valóban fix munkahelye, az adott helyen már megteremtette a karrierét, stb., akkor jó, ha tud egy saját lakást venni. De én még nem tartok itt, és szeretem ezt az érzést, hogy mobil vagyok.

2010. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet / lakáshitel kontra:


vidéken simán 30-40 ezerből bérelsz egy kecót és rugalmas maradsz. Az albérlőt is védi a törvény mert úgy csak nem dobhat ki a főbérlő. Írni kell papírt, megegyezni. Az albérlet sokkal olcsóbb több mindenre telik.


A lakástörlesztés elég nagy részét elviszi a bevételnek. Gyakran 80-130 ezreket törleszt sok ember, azért hogy legyen lakása. Miközben minimál szinten él ÉVTIZEDEKIG, hogy még moziba se tud elmenni...


Kérdem én megéri 50 éves koromig nyögni csak azért hogy elmondhassam van egy lakásom?


A saját véleményem szerint nem. Én havi 30+rezsiből lakom meg vidéken a családommal. És így elég jól élünk. A főbérlőnk nagyon rendes, így tök megéri.

2010. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!