Ez esetben mi a legmegfelelőbb lépés? Szóbeli elállásnak van jelentősége?
Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni, hogy ebben az estben mi a legelőnyösebb jogi lépés! Anyukám és apukám válás előtt állnak és nem tudnak megegyezni a vagyon kérdést illetően. Anyukámmal szóban megegyeztünk, egy bizonyos pénzösszegben, cserébe ő lemond a lakásról amiben én és apukám lakunk. A lakás mind a kettőjük nevén van, de anyu már 1 éve elköltözz. Anyukám tegnap felhívott és közölte, hogy az összeg amiben megegyeztünk vele neki nem felel meg és többet akar. Annyi pénz viszont nem tudunk kifizetni neki. Abban az esetben ha nem tartaja magát a megbeszélt összeghez én szeretnék vele minden kapcsolatot megszakitani. Arra lennék kíváncsi, hogy mi lenne a helyes megoldás? Számít-e, hogy elállt a szóbeli megállapodástól? Lényeges-e, hogy 1 éve nem lakik a lakásban és nem fizet semmit? Apukámnak valóban muszály kifizetnie a lakás felét?2017. nov. 4. 17:08
1/4 A kérdező kommentje:
*szóbeli megegyezéstől való elállásnak
2017. nov. 4. 17:10
2/4 anonim válasza:
Ha pénz, akkor sajnos keménynek kell lenni. Vagy élheti az élettét és elfogadja az eredetileg felajánlott összeget (ezúttal nem szóban, hanem írásban kellene megállapodni, nyoma mindenképp kell hogy legyen, egy szóbeli megállapodást bárki tagadhat), vagy megkapja amennyit utálag akar és a bruttó fizetése negyedét küldi gyerektartásként. Csak ki kell számolni, az utóbbival ő járna rosszabbul.
3/4 anonim válasza:
A vagyonmegosztásnak és a gyerektartásnak - már amennyiben egyáltalán járna - semmi köze egymáshoz.
A vagyonmegosztásban vagy megegyeznek a szüleid, vagy a bíróság dönt - és ez esetben a vagyon fele jár anyukádnak. Ha ennél kevesebb pénzt ajánlottatok fel neki, akkor jogosan akarna többet.
A vagyonmegosztás szempontjából lényegtelen, hogy elköltözött vagy sem, ettöl még a közös vagyon közös marad.
Annak meg semmi jelentösége, hogy te akarod-e tartani vele a kapcsolatot, ettöl a vagyonmegosztás jogilag nem változik.
4/4 anonim válasza:
A bíróság fog dönteni a vagyonmegosztásban, ha nincs közös megegyezés. Alapesetben ha a lakás fele az övé, és ragaszkodik hozzá, akkor ki kell fizetni a részét, függetlenül attól, hogy ott lakott-e az elmúlt egy évben vagy sem. Tartásdíjat kell majd, hogy fizessen, ha 18 év alatt vagy, azt nem tudom, hogy ez visszamenőleg meddig kérhető. Rezsit értelemszerűen nem kell fizetnie, ha nem is lakik ott, ha közös hitel is van az ingatlanon, az más tészta, annak a felét fizetnie kéne. Elvileg viszont ő is kérhetne pénzt azért, hogy használtátok az ő tulajdonrészét is, mindaddig, amíg nem kapja meg az ellenértékét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!