Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megfelelő lépés?

Mi lenne a megfelelő lépés?

Figyelt kérdés

Az anyósom egész életében despotikusan viselkedett, amivel csak az a probléma, hogy közben azt hiszi, hogy szerető, törődő, imádni való, felelősségteljes szülő és ember. Nem lehet vele megbeszélni dolgokat, vagy ha mégis, az is csak ideig-óráig tartó változás. Még csak éreztetni sem lehet vele, hogy a dolgok nem mennek éppen a legjobban, mert olyankor előadja, hogy "a dolgok nem így működnek", illetve őt a vallása felmenti az ilyen problémák alól, mert a karmája, és nem a családja dolga megítélni őt.


A barátom már eldöntötte, hogy minden kapcsolatot azonnal megszakít vele, ahogy tud, de tudjuk, hogy az anyósa, pont a feljebb írtak miatt, ezt nem értené meg. Szeretném, hogy tisztában legyen azokkal a dolgokkal, amiket az évek alatt elkövetett, hátha még van lehetősége a változásra, de attól tartok, nagyon kiborulna és depresszióba esne, ha valamelyikünk akár finoman felvilágosítaná arról, mit és miért érzünk vele kapcsolatban.

Ha viszont nem érti meg, akkor akárhová költözünk a bolygón, folyton a nyakunkra járna, így vagy úgy, és élete végéig nem lenne nyugtunk a "szent bölcsességétől". Ha pedig őszinték vagyunk vele, az egész család kiátkoz, mert áldozatnak tekintené magát, és nekiállna nagyon csúnyán áskálódni. Nem akarom, hogy a párom rossz szájízzel mondjon búcsút, de ez így nagyon rizikós. Ti mit tennétek?


2013. márc. 29. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Még fiatalon is nehéz változni, idősebben, gondolok itt 50 felettiekre, szerintem kizárt, még akkor is ha mindenki más, rajta kívül másként ítélimeg a dolgokat.

Minimálisra csökkenteném a látogatásokat ésengedném, hogy a gyermeke beszélje meg vele a dolgokat. Nem szólnék bele, de a férjem előtt nem titkolnám a véleményem.

2013. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én vagyok köztük a tűzfal. A férjem nagyon sok haragot táplál az anyja iránt - jogosan - de hiába, akár hangot adott a haragjának, akár az én tanácsomra a lehető leginkább kulturált megbeszélési módot választotta, konkrétan lehetetlen 1 hétnél hosszabban normális kapcsolatban maradni vele.

Sokszor a távolság oldja meg a dolgokat, de most a lehető legritkásabb a kapcsolat, mégis nagyon feszült a helyzet.


Hagynám, hogy ő kezelje a dolgot, de félek, ha nem nyugtatom időközben, tettlegességig fajul a dolog. Ezért gondoltunk arra, hogy meglépünk örökre.

2013. márc. 29. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem, hogy még min gondolkodsz...Ha ennyire utálja az anyját, hogy még akár meg is ütné, akkor az a legszerencsésebb, ha nem megy a közelébe...az meg hogy anyós mit gondol....én pont lesz@rnám, gondolom nem véletlenül gyűlöli a gyereke, akkor megérdemli amit kap.
2013. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyelőre itt ragadtunk, és ha a párom nem megy anyós közelébe, akkor az anyós megy hozzá. Kikerülhetetlen. És fogalma sincs róla, a fia mennyire nem kedveli, mert ha tudatja is vele, néhány nap alatt elfeledi a dolgot.


Én csak azon gondolkodom, amikor elmegyünk, mi lenne a legbékésebb módja az elmenésnek.

2013. márc. 29. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:
ha elmennétek, már abból levehetné, hogy valami nem volt vele okés. nem kell a nyakába zúdítani az évek alatt felgyűlt mérget, mert ő soha nem látná be, hogy a sérelem valós. viszont valóban meggyűlölne titeket, és mindenhol ellenetek dolgozna, rokonságban, ismerősi körben. ezért csak szépen búcsúzzatok el és pá. a változásra semmi esély, mert, mint mondod, párod össze szokott vele néha veszni, de anyósodról lepereg. ő nem akar változtatni és nem is fog. kár emiatt veszekedni vele, és a saját életeteket mérgezni. ha elég messze vagytok, nem tudom, hogy járna a nyakatokra.
2013. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, de ahhoz, hogy simán csak elmenjünk, meg kell tudnunk bocsátani neki. Ami nehéz úgy, hogy még csak azt sem hajlandó elfogadni, miket követett el. De mindenképpen ez lenne a legmegfelelőbb és legnemesebb kérdés.


Imád utazni, főleg messzire. Valahogy egyáltalán nem hiányzik, hogy egyszer csak viharosan betoppanjon, elmagyarázza, hogyan kell élni, főzni, dolgozni, gyereket nevelni, azután hetekre, hónapokra ottfelejtse magát a konyhaasztalnál szivarozva. De hát legfeljebb titkoljuk a címet...

És attól félek, ha úgy megyünk el, hogy nem éreztetjük vele, mekkora a harag, később nekiáll érzelmileg zsarolni a férjemet mindenfélével.


Köszönöm a választ!

2013. ápr. 2. 16:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!