Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok, így is elenged...

Köteles vagyok, így is elengedni a kisfiamat?

Figyelt kérdés

A gyerek apukájával elváltunk!

Két hetente elviszi láthatásra.

Minden hova elengedem a kisfiamat.

Bármikor elviheti,ha akarja.

Az apuka anyukája minden évben nyáron 1-2hétre táborozni mennek/Sátorozni/.

Viszik a fiamat is.

A kisfiam most 3,5éves.

Ebben az évben is szeretnék vinni,de a kisfiam NEM akar menni.

Azt mondja nem szeret sátorozni,és nem szeret a mamájáékkal lenni.


Köteles vagyok így is elengedni a táborba,sátorozni?

Köteles vagyok,akkor is elengedni,ha a kisfiú Nem akar menni?

Ügye nem erőltethetik rá?


Én is féltem a fiamat egyébként.

Nagyon messze van az otthonunktól a hely.

A mostani záporos,zivataros idők miatt is féltem,hiszen sajnos sok helyen árvíz van.

Nagyon Féltem őt!!!


Anyukák!Ti mit tennétek?


Elölre is köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 30. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

ha a gyerek nem akar menni,akkor nem megy

3,5 évesen meg végképp nem engedném

(én tavaly sem engedtem volna,kicsi még ehhez)

2010. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Én gond nélkül elengedném, a nagyszülők tudnak rá vigyázni, elvégre már felneveltek egy gyereket, de gondolom te is megbízol bennük, viszont ha a gyerek nem akar menni, nem érezné jól magát akkor ne. Most jön majd az az anyás honvágyós korszaka, amikor majd sehol nem bír megmaradni, szóval csak elrontaná a nagymamájáék kirándulását.
2010. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
A gyermek mondja meg az apukájának, ő nem szeretne elmenni, és azt mond el te az apujának, nem te döntöttél így hanem a gyermek. Táborozás anya nélkül, ilyen kicsi gyermeknek? Én sem szeretném elengedni. Egy - két nap strandolás, vagy kirándulás igen, de nem táborozás messze az otthonától. Ha értelmes az apa és megértő, akkor ne erőltesse rá gyermekére az akaratát.
2010. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Ez a kor még nem táborozásra való.Kullancs,ilyen bogár,olyan bogár,stb,szóval veszélyek.

És ha ő sem szereti akkor miért kell mégis mennie?

2010. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Öö bocsi, 21 vagyok, de ugyanolyan esélyjel csíp meg kullancs, mint ha 3,5 lennék, és ugyanannyi esélyjel leszek beteg tőle.

Mi is vittük egyébként a gyerekeket (keresztlányomat először 3 évesen, unokatesómat 3,5 évesen) Volt hogy unokatesóm (akkor is 3,5 éves volt) 2 hétig nyaralt velünk, voltunk horgászni meg mindenfele, semmi gond nem volt. Nem értem azzal mi a gondotok, hogy nincs ott az anyja, ott van a nagymama, ő is tud gyereket nevelni. Inkább az a gond, hogy a gyerek nem akar menni, így pedig nem lehet rákényszeríteni, hogy menjen el, ha egyszer nem érezné jól magát.

Kérdező tényleg mondd meg hogy a gyerek nem akar menni!

2010. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1-2napos strandra én is szívesen elengedem!De ez 1-2hét lenne!Ráadásul apuka ott sem lesz!A mamája lesz ott!

Ez egy zenetábor.

Az apuka anyukája,és annak élettársa zenetanárok,és viszik a diákjaikat táborozni,mint minden évben,és azokra a gyerekekre is nagyon oda kell figyelni.

A volt anyós erősködik hogy vinni akarja a fiamat,akkor is ha a kicsi nem akarja.

"büszkélkedni akar az unokájával".

2010. máj. 30. 11:33
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
egyértelmüen nem engendém. Apuka vihetné elvileg a fia, de ő ott sem lesz akkor nem is godolkodnék rajta hogy mehet e vagy sem a gyerek, Főleg hogy ő nem is akar menni. Állj a sarkadra és mond meg hogy nem mehet és kész.
2010. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Már értem mérnem akar menni a fiad :DDDD

Engem elengedtek ilyen idősen mamáékhoz, az én anyukám nem féltett úgy, mint az ide írogatók (szerintem itt páran nagyon erős túlzásba viszik), soha nem lett semmi bajom, testvéremnek sem, imádtunk nyaralni, de azért a zenetábor ellen mi is ellenkeztünk volna :D Egy 2 hetes másmilyen nyaralás, mondjuk hegyekben vagy Balaton az simán, de zenetábor?! Sírva jöttünk volna haza második nap :D Mondd meg nekik, hogy nem akar menni a fiad és ha nem akar nem is fog menni. Ha azt mondod te nem engeded, abból hatalmas cirkusz lesz, nem éri meg elrontani a békét.

2010. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nagyon rossz, hogy a nagymamának olyan gondolkodása van, hogy "Én akkor is elviszem, ha akarja, ha nem, mert én büszkélkedni akarok vele!". A gyerek nem egy tárgy, hogy büszkélkedni akar vele, és hordozza magával , ha kell, ha nem. Persze, hogy büszke rá, de nem kell ilyen önzőnek lenni.


Magyarázd el nekik nyugodt körülmények között, hogy a fiad nem akar menni, ezt ő maga döntötte el, és ne akarja ráerőszakolni az akaratát. Ha ennek ellenére erősködik, hogy ő(k) akkor is elviszi(k), akkor állj a sarkadra, határozottan mondd meg neki(k), hogy nem engeded el a fiad, mert nem akar menni, és hagyd ott őket. Ha a szép szóból nem értenek, be kell keményíteni!


Remélem azért, hogy megértik elsőre is, hogy a kisfiú nem akar menni, és nem kell olyan keménynek lenni. :) De ha mégis, ne hagyd magad. ;)

2010. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes kérdés.Ha jól tudom a válópernél általában a bíróság úgy szokott határozni,hogy az apukának jár a láthatás minden második hétvégéje,és a nyári szünet fele ami 5 hét.A húgom a napokban vált el,és ez a határozat.(nem volt megegyezés)

Szóval a törvény előírja,hogy milyen jogai vannak az apának a gyermek felé..

Tegyük fel,hogy a mama nagyon el akarja vinni az unokáját(ami érthető is),de te nem engeded mert a kicsi nem akar menni..(egyébként a kora nem akadály,hogy sátorozzon.)Ilyenkor az apa mehet panaszt tenni,hogy nem tartod be a bíróágon kötött megállapodást.

Ezért is érdekelne engemet is,hogy ilyen esetben amikor tényleg a gyermek nem akar menni,akkor is erőltetheti az apja??Szerintem kérdezz meg a gyámügyeseket,hogy ilyenkor mi a teendő..nehogy a végén te kerülj bajba..

Mint írtam a húgom a napokban vált el,és a 8 éves lánya már kijelentette,hogy nem akar az apjához meg a mamához menni,mert nem szereti őket..A húgom az ügyvédjét kérdezte meg,hogy ilyenkor mi van..A válasz az volt,hogy a gyermek még kicsi,és percenként változtatják a véleményüket.Elképzelhető,hogy most azt mondja nem akar menni,de amikor meg ott van jól érzi magát.Ezért az ügyvéd azt tanácsolta,hogy egy darabig mindenképpen el kell engedni a gyereket..És ha sokszor előfordul,hogy indulás előtt makacskodik akkor kell jelezni a gyámügy felé..

Szóval inkább kérdezz meg egy hivatalos személyt aki ebben járatos..

2010. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!