Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én egy apuka vagyok. Mi kell...

Én egy apuka vagyok. Mi kell ahhoz, hogy nálam helyezzék el a kisfiamat?

Figyelt kérdés
Az anyának 2 év felfüggesztett, és öngyilkossági kísérlete van. A baba nem szenved hiányt mellette. De naggyon szeretem és az elejétől fogva én is elláttam, pelenkázás, etetés, egészségügyi dolgok,sőt ő előrébb helyez dolgokat mint a baba egészsége.
2011. aug. 3. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

(fili)

Ezeket a kezelő orvos köteles igazolni. Kérni kell a gyámügyön az elhelyezést megfelelően alátámasztott orvosi igazolásokkal.

2011. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Ha az edesanyjanal jo helye van a babanak, akkor miert nem hagyod ott pl.?

Hogy mi tortent elotte az eleteben, az meg nem jelenti azt, hogy a sajat gyermeketol kene megfosztani, es a gyermeknek sem tenne jot lelkileg.

Inkabb maradj jo kapcsolatban a nejeddel, s igy figyelemmel tudod kiserni a gyermekednek a fejlodeset, es segiteni is tudsz nekik.

Tudod nem feltetlen kell egy gyermeknek azt ereznie, hogy a szulok mar nem szeretik egymast, ez egy gyermek, akinek Edesanyara van szuksege, s persze szereto edesapara.

2011. aug. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kérvényezd. Aztán az, hogy a feleséged állapotáról hozz papírokat, ami bizonyítja azt, hogy pszichésen alkalmatlan a nevelésre. Lehetséges, hogy elég, ha elmondod a bíró előtt, hivatalosan, dátumokkal, hogy mikor volt kórházban, mi miatt került oda, mikor volt öngyilkossági kísérlete. ha lehet, mindneről szerezz papírt, az a biztos.


Ha beszélsz arról, hogy a gyereket te pelenkáztad, te törődtél vele, akkor az már egy nagyon jó pont a bíróság előtt.


Aztán az aduász: nem tudom, hogy hány éves a kicsi, de a kötődés nagyon hamar kialakul a gyerekben az iránt, aki gondozza és nagyon hamar sérül az iránt, aki nem. Egy gyermekpszichiáter bármikor megvizsgálja a gyerekedet, és hivatalos pecsétes papírt ad ki arról, hogy gyerek hozzád milyen intenzitással, erősséggel kötődik. Ezt a bíróság elfogadja, és nagyon erősen figyelembe veszi.


Nem minden nő való anyának, csak azért, mert biológiailag képes volt egy gyereknek életet adni, és sokszor életet ment, vagy inkább LELKET ment, ha egy törődő, értelmes, normális apa neveli a gyerekét, mintha egy sérült, önző vagy nemtörődöm anya.


A gyerekpszichiátert javasolnám először; lehet, hogy az odakerüléshez kell először a háziorvos is. Érdeklődj!


És szurkolok neked meg a kicsinek is! Minden jót! :)

2011. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!A baba16 hónapos kisfiú.Az öngyilkossági kísérletkor már megvolt a baba.Nem voltunk házasok de együtt éltünk.A babát ellátja,de amióta (2-hónapja)szétmentünk a kicsit használja fel ellenem.Nem engedi elhozni hétvégén.A kicsim jönne hozzám az utcán,de nem hagyja stb.Szerintem az ilyen nem anya!Soha nem tenném ki a babát a saját önzőségemnek!!
2011. aug. 3. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!