Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha végrendeletben kérem, hogy...

Ha végrendeletben kérem, hogy a gyermekemet a nevelőnél helyezzék el akkor tehet vmit az apa ellene?

Figyelt kérdés

Lehet rossz helyre irtam,nem tudom.

Nem tudom megmagyarázni,de úgy érzem hamarabb "megyek el" mint kellene és a gyerekeim még nem lesznek nagykoruak.

Elvált vagyok,a gyerekeim még kicsik.úgy vélem jobb helyen lennének az élettársam mellett mint a vérszerinti apjuknál.a volt férjem sokszor bántott,volt,hogy akkor amikor a fiam 3 hòs volt,szoptattam és akkor kezdett el folytogatni stb.a fiukat nem is látogatja,néha ha kell neki vmi(pl pénz )akkor jön,de mivel nem kap semmit ezèrt duzzogva elmegy.se szülinap,se karácsony se semmi nincs(mármint még egy telefont sem ereszt meg a gyerekeinek).gytartást is csak azért fizet,mert a biroság kötelezte rá ès levonják a fizujából.

A párom viszont mindenben ott áll mellettük,vigyáz rájuk,fürdeti őket ha kell stb.

Ha végrendeletet irok akkor nem viszik el a páromtól őket,ugye?Nem adhatják igy oda az apjuknak öket?hol kell hitelesiteni?

Valaki tud ilyesmiröl vmit?


2011. máj. 10. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Végrendelkezni csak tárgyakról lehet tudtommal. Ennek más módja van. Szerintem a gyámhivatalnál érdeklődj, ez az ő hatáskörük.
2011. máj. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem gondolom, hogy róluk végrendelkezni lehetne.

Ha az apa szülői felügyeleti jogát nem tiltja a törvény, akkor automatikusan hozzá kerülnének a gyerekek a te halálod esetén.

Ha olyan az apuka, akkor a felügyeleti jogot meg kell szüntetni (ehhez komoly indok kell), és a gyámhivatalnál kijelölnek gyámnak valakit, akit te megjelölsz.

2011. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

jó idióta a magyar jogrendszer...

annyira bosszant, h azt hiszik, h azért mert valaki vérszerinti, attól még alkalmas is.

ha tényleg gáz a valódi apjuk, akkor menj utána a dolognak, és intézd el, h a párod nevelhesse a gyerekeket baj esetén.

2011. máj. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem tárgyak.csak nem szeretném,hogy olyan ember mellett kelljen felnőniük mint az apjuk.sajnos 8 éven át együtt voltunk.csak a házassàgunk utobbi idejében mutatta ki a foga fehérjét.több mint 2 évembe telt mire elég erős lettem ahhoz,hogy kilépjek ebböl.egy pusztán lakik ahol a gyerekek(ahogy ő is) szabadon mászkálhatnak,sehol snki aki vigyázna rájuk,se közvilágitás,se iható viz.na persze ez még nem kizáro ok gondolom,de mivel a felesège voltam és tudok a mai napig a dolgairol,tudom,hogy jobb lenne nekik a pàrom mellett.a gyerekek is jobban szeretik őt.a kisebbik fiam nem is hajlando az apja közelébe menni.a nagyobbik sem szivesen megy vele(nagyrészt csak akkor megy ha még aznap vissza is hozza).
2011. máj. 10. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján igazad van abban, hogy a mostani párodnál jobb helyen lennének a gyerekek, én csak arra írtam, amit írtam, hogy a gyerekek elhelyezéséről nem lehet végrendelkezni. Illetve lehetni lehet, csak nem sokat számít. Ezért írtam, hogy a gyámügyeseknél érdeklődj, ők fogják pontosan megmondani, hogy egy ilyen szituációban mik a lehetőségek. Mondjuk valószínűnek tartom, hogy meg fogják nézni, kihez kerülnek a gyerekek, illetve milyen környezetbe, és ha már elég nagyok hozzá, talán azt is figyelembe veszik, hogy ők mit szeretnének.

Viszont amúgy csak két megoldás jut eszembe, amikor egyértelműen a mostani párodhoz kerülnének a gyerekek. Egyrészt, ha az apjuk hivatalosan lemond róluk a mostani párod javára, aki ezek után örökbefogadja őket.

A másik, ha az apjuktól hivatalosan megvonják a felügyeleti jogot, viszont ehhez valamit el is kell követnie, nem elég annyi, hogy ha lehetősége lenne rá, akkor elkövetne, vagy gondatlan lenne, hanem ténylegesen meg kell történnie a veszélyeztetésnek (amit nyilván senki sem akar).

De tényleg a gyámügynél kérdezd meg, hogy mik a lehetőségek ilyenkor, ők biztos többet tudnak mondani.

2011. máj. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.Annyi minden történik a mai világban,hogy nem szeretném hogy (ha ne adj Isten történne velem valami )rossz helyre kerüljenek.Ráadásnak megmagyarázni nem tudom,de fura érzésem van és szeretném ha biztonságban lennének ha megtörténik az aminek még nem kêne.Féltem őket és félek,hogy ha még kicsik lennének(nem szamitanak döntő képesnek) akkor nem tudnak semmit tenni majd az elhelyezésükkor!

A gyâmûgyet meg fogom keresni,de az igaz sajnos tapasztalatból tudom,hogy nem törődnek ezzel a dologgal.

2011. máj. 10. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!