Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az nagy baj, ha kerülöm a...

Az nagy baj, ha kerülöm a veszekedéseket?

Figyelt kérdés

nem szeretek vitatkozni,veszekedni,ezért amikor lehet,nem szólok semmit,vagy beleegyezek a másik döntésébe.tudom,ez nem mindig helyes,mert néha kell veszekedni.a párkapcsolatban is jó,ha vitatkozunk néha a másikkal?

ritkán van olyan,hogy kiállok a saját véleményem mellett,de van,hogy inkább el se mondom.


szüleimmel szoktam vitatkozni...

hogyan kéne megoldjam,hogy veszekedjek is de nem sértően?

15-lány


2010. máj. 29. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Konkrét érveket hozz fel,hogy szerinted ez és ez miért így van,és hogy szerinted a másik rosszul gondolkodik.A konfliktuskerülő emberek sajnos nem szoktak érvényesülni,szóval gyorsan szokj le erről,mert földbe fognak döngölni!
2010. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

:)


Nem mindegy, hogy hogyan vitatkozik az ember...avagy veszekedik vagy vitatkozik. Egy normális ember (aki tiszteli a társát) meghallgatja a másik álláspontját aztán elmondja a sajátját...nem szól közben...nem beszélve arról, ha üvöltözik.

egy párkapcsolaton belül véleményem szerint a vitákból nagyon sok mindent meglehet tanulni, és vannak dolgok, amelyek így derülnek ki, így tudsz meg a társadról. Emlékszem volt egy vitám a párommal, amikor egy teljesen lényegtelen dolgon vitáztunk, a vita végére pedig sikerült egy olyan dolgot tisztázni ami nekem már évek (inkább hónapok) óta nyomta a begyemet. Vannak dolgok amiket az emberek csak "heves" állapotban mondanak ki, a hétköznapokban inkább lenyelik. Szóval véleményem szerint kellenek a viták, természetesen az ész határain belül! És nem anyja...pcsázással meg rib.ncozással meg melegebb éghajlatra küldésekkel együtt!!!

Ha van párod azt tisztelned kell, ha pedig nem tiszteled, a fene megette az egészet, szerintem...



De vissza az életbe. Ne hagyd magad mindig a vitákban, hiszen megszokják ezt az emberek és alapvetően majd ki is fogják ezt használni:-S néha állj a sarkadra, ne hagyd, hogy megvezessenek:)


20-L

2010. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mert még alakulóban a véleményed...
2010. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is alapvetően konfliktuskerülő ember vagyok, de megtanultam milyen helyzetben nem szabad hagyni magam. Utálok veszekedni, ezét csak vitázni szoktam és csak akkor megyek bele, ha azt látom, hogy a saját érdekeim, vagy szeretteim érdekei sérülnek. Valamint, hülye emberrel sem érdemes vitába szállni, ezért ráhagyom. Az idő ilyen esetekben úgyis engem igazol.

Javaslom tedd ezt te is. Mindig légy egy lépéssel előbb, mérlegeld a helyzetet és légy biztos magadban. A veszekedés nem old meg semmit, a vita viszont észjáték.

2010. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!