Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagáljak a testvérem...

Hogy reagáljak a testvérem jóval idősebb barátnőjének az ellenünk irányuló támadásaira?

Figyelt kérdés

A tesóm a 20as éveiben jár, és egy jó 20 évvel idősebb nővel van együtt. Kb 2-3 hónapja, de már egy hónap után volt kulcsa a nő lakásához, és nem is nagyon jár haza. Először próbáltam jó képet vágni a helyzethez vagy legalábbis úgy csinálni(bár a testvérem egész jó pasi, jóképű, jó alakú, kedves, vicces stb, ez a nő meg szép szavakat használva is egy kiélt vén túlsúlyos riba**), mert tudom, hogy frontális támadással csak azt érnénk el, hogy elfordulna tőlünk. De már túlzásba viszi a nő, tesóm a világ másik feléről jött haza több hét után, és kihisztizte, hogy ne jöjjön hozzánk haza, hanem csak egy hét eltéltével látogasson majd ki. A tesóm egy papucs ez tény, de nem tudom, hogy hogy kéne ezek után viselkednem, ill mit javasoljak anyukáméknak.

Mikor tesóm elmondta anyumnak, hogy miután hazaért, előbb a nő anyjáékhoz mennek és majd csak a következő munkahete végén jön el hozzánk, teljesen összetört, és egész délután zokogott!


2010. máj. 28. 21:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
A lepontozások a válaszok hasznosságát ítélik meg, a kérdező számára pedig úgy érzem hasznos választ írtam. Szintén az értelmi képességeidet mutatja, hogy nem tudod mit jelent a hasznosság, én nem vagyok annyira primitív, hogy visszapontozzalak, remélem érzed az iróniát :) Sok boldogságot :):)
2010. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező: MAGÁNélet - nézd meg az Értelmező Kéziszótárban, mit jelent, meg fogsz lepődni - szó sincs arról, hogy a "húg megállapítja, hogy a bátyja élettársa nem megfelelő, ezért a báty kihajítja az élettársát"

Az ilyesmit röviden sz.rkavarásnak hívják...

2010. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
55%

Nekem még akadnak nagyobb örömeim is az életben,mint ez a pontozgatós játék,de ha már adott a lehetőség,élek vele,elvégre jogom van hozzá.


A Kérdezőnek:tudod,a testvéred magánéletéhez kizárólag egyvalakinek van köze,és ez ő saját maga!Ha úgy érzi,eltolta,majd akkor ő lép!Szerintem foglalkozhatnátok a magatok dolgával is!Ez a hozzáállás meg undorító,hogy ha 20 éves lenne,akkor is pattognál..Persze,ismerem ezt az embertípust.Akkor is találnál csomót a kákán,ha nem lenne!Kiestetek a figyelem középpontjából,hát sajnálom,legfeljebb ritkábban fog Téged a Plázába furikázni!

2010. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
A szavak értelmezésének képtelensége primitívség feltételezésére ad okot, pont ezért nem teszek én olyanokat, amikhez nem értek :) Jogom nekem is lenne, de mint mondtam, nem vagyok olyan primitív, hogy ne tudjam mit jelent a hasznosság és ne ennek értelmében használjam a lehetőségeket. Azonban te csináld nyugodtan, csak mosolyt csalsz az arcomra :) Nekem mindegy hány százalékon állok, csak imádom az érveket hallgatni a semmi mellett :):)
2010. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Kicsit eltértünk a lényegtől, itt most nem az a kérdés, hogy nekiálljak-e könyörögni neki, hogy hagyja ott, mert eszembe sem jutna ilyen. Egyszerűen az volt a kérdés, hogy hogy lehetne ezt a helyzetet, hogy a barátnőjénél és annak szüleinél tölti a nyaralás utáni hetét, miközben úgy volt megbeszélve, hogy hazajön élménybeszámolózni, amivel nagyon megbántotta anyukámat. Tudom, hogy anyukám nem szivesen látná ezek után a barátnőjét, mert akkor tuti nem lesz jó a hangulat. Kérjem meg, hogy most egyedül jöjjön? Mondjuk el neki, hogy rosszul esett nekünk, hogy nemis másodlagos hanem harmadlagos szerepbe szorultunk? Vagy inkább nyeljünk megint egy nagyot?
2010. máj. 28. 22:22
 16/29 anonim ***** válasza:
42%
Megnézném egyébként néhány válaszoló hogy reagálna, ha félmilliókat húznának ki a testvére zsebéből. Nem hiszem el, hogy egy józan ítélőképességű ember ezt képes tolerálni.
2010. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
55%
Én megmondanám, hogy rosszul esett és mivel a ház nem az övé, hanem édesanyádé, nyugodtan megmondhatja, hogy nem szívesen látja a nőt. A gyakorlatban meg is szokták mondani, ezt tapasztalatból mondom neked. Ha a bátyádnak van még egy kis józan esze, nem csak a lila köd, akkor meg fogja érteni, hogy miért rossz egy szülőnek azt látnia, hogy tönkremegy a gyereke.
2010. máj. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
41%
Van egy álláspontom,és amellett érvelek.Ergo,nem a semmi mellett,hanem a véleményem mellett.Arra sajnos,hogy az legyen a véleményem,ami,nyomós okom van,de ezt nem is kell most idekeverni.A lényeg,hogy a pontozással nemtetszést is ki lehet fejezni,és igen,én más véleményen vagyok,mint Te,ezt kifejeztem a piros kezecske segítségével,és azt hiszem,itt nem én vagyok az egyedüli.
2010. máj. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ajjistenem én a lepontozós érvedre értettem a semmit. A nem tetszést akkor lehetne vele kifejezni , ha az lenne odaírva, hogy "tetszik ez a válasz", na ezt hívják tetszésnek..ne kelljen már a szavak jelentését magyaráznom. Garantálom, hogy egy 10-essel minimum idősebb vagy nálam, szóval nem hiszem, hogy az én feladatom ezt most elmagyarázni.
2010. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként a tesójának senki sem fogott a fejéhez pisztolyt,hogy költse le a félmilliót,erről csak ennyit.

ha pedig valakinek nem tetszik,hogy odamegy a nő,mert hogy az az ő háza,akkor majd szépen elköltözik a tesód,és akkor bele sem merek gondolni,hogy mihez fogtok kezdeni...Természetesen akkor is a nő lesz a gonosz,sejtem én.Csak nem tapasztalatból mondom? :-)Itt mindneki nagyon,sőt rendkívüli módon tapasztalt,és okos.

2010. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!