Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagáljak a testvérem...

Hogy reagáljak a testvérem jóval idősebb barátnőjének az ellenünk irányuló támadásaira?

Figyelt kérdés

A tesóm a 20as éveiben jár, és egy jó 20 évvel idősebb nővel van együtt. Kb 2-3 hónapja, de már egy hónap után volt kulcsa a nő lakásához, és nem is nagyon jár haza. Először próbáltam jó képet vágni a helyzethez vagy legalábbis úgy csinálni(bár a testvérem egész jó pasi, jóképű, jó alakú, kedves, vicces stb, ez a nő meg szép szavakat használva is egy kiélt vén túlsúlyos riba**), mert tudom, hogy frontális támadással csak azt érnénk el, hogy elfordulna tőlünk. De már túlzásba viszi a nő, tesóm a világ másik feléről jött haza több hét után, és kihisztizte, hogy ne jöjjön hozzánk haza, hanem csak egy hét eltéltével látogasson majd ki. A tesóm egy papucs ez tény, de nem tudom, hogy hogy kéne ezek után viselkednem, ill mit javasoljak anyukáméknak.

Mikor tesóm elmondta anyumnak, hogy miután hazaért, előbb a nő anyjáékhoz mennek és majd csak a következő munkahete végén jön el hozzánk, teljesen összetört, és egész délután zokogott!


2010. máj. 28. 21:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
16%
Ne félj előbb utóbb kivágja a nőt. Szórakozni most jó neki, mert tapasztalt nő, és láthatóan irányítja a tesódat, mint egy bábot, de hidd el a sarkára áll. Akár tetszik akár nem egy 40-es nő nem parti egy 20-as éveiben járó srácnak hosszú távra. Egyébként tényleg szörnyű lehet, hogy ennyire befolyásolja, nekem is rosszul esne, ha a fiamnak fontosabb lenne egy kiélt nő anyja mint a sajátja, szóval azért finoman utalhattok arra a nőnek, hogy nem kellene. Magamat ismerve már úgy beugattam volna neki, hogy csak na, de hidd el ez csak a dühöt vezeti le, nem megoldás, szóval ezt ne tedd.
2010. máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
63%
Sehogy. A tesód felnőtt ember. Gondolom, ha a nő vele egyidős lenne, nem lenne semmi problémátok. Érdekes, azon senki nem háborodik fel, ha egy huszonéves csaj van együtt egy negyvenes pasival. És ne ri.bancozd le a csajt addig, amíg nem tudod, hogy milyen érzés az, hogy a párod családja minden ok nélkül lerib.ancoz. Neked is hasonló megértő családot kívánok jövendő párkapcsolataidhoz.
2010. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%
Előzővel egyet értek, a testvéred fenőtt ember. Azzal van és annyit, akivel akar. Neked nincs jobb dolgod, mint beleszólni, már ne haragudjál meg! Lehet hogy a hölggyel boldogabb, mint veletek valaha volt. Ismerettség nélkül (több hónap) pedig ne ítélj el senkit! Pláne külsőre ne!
2010. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

2. kommentelőnek:

Akkor is gondom lenne ezzel a kapcsolattal ha 20 éves csajról bezsélnénk, hiszen ez nem az első és nem az utolsó húzása volt. Pl másfél hónap alatt kb fél millió megtakarítását élte fel a tesóm csak úgy a semmibe, hetente egyszer jön haza, akkoris hívogatja óránként, hogy mikor megy már vissza, a lánya komplett ballagását a tesóm fizette, kb wc-re is kocsival viteti magát, nem foglalkozik a barátaival stb.

És a családunk éppenséggel boldog és kiegyensúlyozott volt eddig, nagyon is jó testvérek voltunk, és a szüleinkkel is jól kijövünk. (tudom ez ilyen meseszagú, de vannak még családok ahol több a jó, mint a rossz)

Mint az írtam is, próbáltam jó képet vágni ehhez (szüleimet is csitítgattam) azzal a jelszóval, hogy ha így boldog akkor legyen vele.... de kezd egyértelmű lenni, hogy csak kihasználja és ellenünk hangolja, ezért is kényes a helyzet, hogy hogy viselkedjünk, reagáljunk.

2010. máj. 28. 21:59
 5/29 anonim ***** válasza:
42%
Első vagyok, én továbbra is egyetértek veled, undorító, amit a nő művel. Még pénzzel is lehúzza, meg hát mekkora buli egy 40-es vénlánynak egy 20 éves srác. Tesómat is leszidnám, térjen már észhez...elveszi az összes pénzét. Ami megoldás, ne adjatok tesódnak egy fillért sem, akkor a nő nem tudja elvinni. (Ha dolgozik akkor nem tudom mit tehetnél, de ha egyetemista, akkor tényleg egy fillért se).
2010. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

A tesódat papucsnak nevezed,hmm,ismerős!Tudod,ezt azok az emberek szokták mondogatni,akiknek savanyú a szőlő.Mernék rá fogadni,hogy Neked nincs senkid.Tudod,a tesód magánéletéhez abszolút semmi közöd!Tudod,a tesód egy felnőtt emberi lény önálló akarattal,aki szépen el dönti,hogy kivel és hogyan érzi jól magát,és azt is,hogy mi a jó Neki!

Remélem,ha egyszer barátod lesz,majd az ő testvére,meg a családja áskálódni fog ellened,és akkor meg fogod tudni,milyen érzés!


Egyébként a tesód helyében én sem szívesen mennék haza egy primitív,egoista emberekből álló,okoskodó,képmutató családhoz!Szerintem elege van belőletek,amit meg is értek...Remélem,hamar el tud költözni tőletek!

2010. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
26%
A lepontozóknak ezer köszönet, ha már ennyire kreatívak és értelmesek :):)
2010. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném,hogy igen,Ti kívülről ezt látjátok,de fogalmatok nincs arról,milyen a kapcsolatuk!Vagy hogy valójában mi hogyan történik,ki szeret kit,és miért,de ha tudnátok,az ő életéről akkor is neki kell döntenie!
2010. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen lepontozlak máskor is.Csak hogy mutassam,mit gondolok a Te hozzáállásodról,az értelmi képességeket pedig,megsúgom: nem kéne idekeverned!
2010. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

22 04nek


Érdekes, és agresszív a hozzászólásod, valóban jelenleg nicns senkim, azért mert éppen kiléptem egy kapcsolatból, de ez sztem lényegtelen.

És az egyszerűen hülyeség, hogy semmi közöm a magánéletéhez, hiszen a testvérem, szeretem, és féltem. Sztem ez így a normális.

2010. máj. 28. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!