Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy 23 évesen...

Hogy lehet, hogy 23 évesen nincsenek ÉLETCÉLJAIM? Ennyire későnérő vagyok vagy mitől van ez? Később "rájövök", hogy mit is akarok?

Figyelt kérdés

Először is nagyon jó helyen van ez a kérdés szerintem, úgyhogy maradjon csak itt!

Járok főiskolára, tulajdonképpen már el is végeztem (már csak az államvizsga van hátra) de azt sem tudom, hogy mit akarok. Ettől meg magamba tudok fordulni.:S Más emberek, pedig ilyen korban már tudatoan építik a jövőjüket. Én meg azt sem tudok, hogy mihez is kezdjek.


NEM KÉREK A PARASZT VÁLASZOKBÓL!!


2010. máj. 28. 19:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
* nem érdekel.
2010. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

24/F vagyok


Belefáradtál a tanulok-jóleszek-tanulok-nincs csajom-tanulok de kevésnek érzem magam dologba.


Ha van iwiwed megnéznélek, mert igazábol egy kutya vagyunk.

Volt amikor odavoltam a gyúrásért például, de már kiszerettem abból is.

Nekem nehéz volt csajt összehozni, megtartani meg még nehezebb.

Tudod a pénz érmébe vert szabadság, de ezzel a külföldi szakkal nem hiszem hogy sokra lehet vinni ebben az országban.

Érdeklődési köröd ha nincs, azt nem is fognak tudni itt adni, de a helyedben inkább szümneteltetném a sulit, melóznék, vennék egy ilyen 150 lóerős verdát: [link] (ilyen van nekem is)


Aztán szereznék egy csajt, és ÉLNÉK. Engem például az is hajt, hogy vajon hányszor fogok eljutni siófokra, vagy balaton bármely partjára!

2010. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha már elvégezted ezt a szakot, akkor biztos, hogy nem véletlenül választottad, biztos érdekel valahol. Egyik ismerősöm jövőre akar ilyen szakra jelentkezni, s a ponthatár 468 körül mozog, úgyhogy buta sem lehetsz, mert sikerült egy elég erős, népszerű, s egyáltalán nem büfészakot kifognod.


Hogy mihez kezdesz a diplomával, csak rajtad áll.

Ha már vannak kisebb céljaid (államvizsga, egy állás megtalálása = stabilitás, egy egzisztencia megteremtése, egy utazás stb.), akkor, ha ezeket megkapod, lesznek nagyobbak is. Persze az embernek kell érte tennie.


Keresd meg azt, amit igazán szívből tudnál csinálni. Vagy egy olyan állást, ami elfogadható, ami stabilitást nyújt, de mellette legyen egy olyan hobbid, ami feltölt.


Lehet, hogy később még lesznek céljaid, hiszen a fiúk amúgy is később érnek. Hosszabb ideig van bulis időszakuk és tovább el tudnak lógni a világban, mint a nők. Ez nem baj. De használd ki ezt a lógós időszakot is, mert később bánni fogod, ha csak úgy eltelt semmivel (alvás, tanulás stb.)az idő.


Nekem vannak céljaim, csak valahogy a megvalósítás kicsit hosszadalmas. Meg lett 4 éve a két államvizsgám, utána a nyelvvizsgára hajtottam, aztán az egyik szakomból egyetemi kiegészítést csináltam, most egy alap nyelvvizsgáért hajtok, s közben már egy stabilabb állást keresek (eddig sajnos sikertelenül), mert ami eddig volt óraadói, abból nem lehet tovább lépni,lakást, családot, de még csak egy utazást sem.

Úgyhogy most a cél egy jó állás, megtalálni a másik felem, család, lakás, gyerekek.

De mindig vannak helyi projektek. Most például elhatároztam, hogy több olyan szépirodalmat elolvasok, amelyek középsuliban nem voltak kötelezők, nem is beszéltünk róluk, de a gimiseknek kötelező, s azt hallottam róluk, hogy jók. Most épp Tolsztoj van porondon.


Próbálj meg kis célokat kitűzni, s majd csak jönnek a nagyok is.


26 L

2010. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Nagyon tetszettek.


20.12. Ha nem gond nem mutatom meg magam iwiwen.:)

A nyáron biztos, hogy elmegyek dolgozni egy párhónapot, mert, úgysem kapom meg a diplomámat, mivel nincsenek meg a nyelvvizsgáim. Szóval Meló + nyelvtanulás.

Az autót illetően jó kocsi az a Toyota. ;) De egy Opel Calibrát is szívesen elvezedgetnék. :D


A 26 éves lánynak/hölgynek


A sulimnak sajnos nincs vmi jó híre. Jó tanáraim vannak, de az oktatás színvonala nem túl jó sajnos.:S

Így nem vagyok olyan "jó helyzetben, mint egy ELTE hallgató vagy egy Corvinus-os.


Azt ismerősöd ha erre a szakra akar menni, akkor a jobb helyekre menjen. Ez csak egy tanács.

2010. máj. 28. 20:28
 15/16 anonim ***** válasza:

voltam könyvesbolti eladó,akkor könyvkiadó szerettem volna lenni. aztán kihúztam Görögországba idegenvezetőnek és sohasem akartam hazatérni. aztán ügyfélszolgálatos lettem, végül közgazdász és elmúltam 30, mire rájöttem mi az életcélom. a valódi.

ne aggódj az ember egy életenát többször is vált irányt. ha épp céltalan,annak is megvan az oka. Előbb robolni kell a régit, aztán megpihenni a romjain végül építeni az újat :)

kell az ilyen időszak és nem vagy elkésve :)

2010. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:16 vagyok.


Az ismerősöm azt hiszem a Corvinusra akar menni. Tudom sajnos, hogy van egy pár főiskola/egyetem, amit lenéznek, pedig nem kellene, hiszen ott is küzdeni kell és ugyanolyan értékű a diplomád, hiszen színvonalas oktatás kell, hogy folyjon.


Sok sikert és ne add fel. Én sem teszem! Keresgélek, s bár titkon félek a szeptembertől, hogy mi lesz velem, ha nem találok munkát, de próbálkozom, keresek, kutatok. Ha nem találok... (bele sem merek gondolni) akkor feladhatom az álmaimat, s nem csinálhatom azt, amit mindennél jobban szeretnék: tanítani.

2010. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!