Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy 23 évesen...

Hogy lehet, hogy 23 évesen nincsenek ÉLETCÉLJAIM? Ennyire későnérő vagyok vagy mitől van ez? Később "rájövök", hogy mit is akarok?

Figyelt kérdés

Először is nagyon jó helyen van ez a kérdés szerintem, úgyhogy maradjon csak itt!

Járok főiskolára, tulajdonképpen már el is végeztem (már csak az államvizsga van hátra) de azt sem tudom, hogy mit akarok. Ettől meg magamba tudok fordulni.:S Más emberek, pedig ilyen korban már tudatoan építik a jövőjüket. Én meg azt sem tudok, hogy mihez is kezdjek.


NEM KÉREK A PARASZT VÁLASZOKBÓL!!


2010. máj. 28. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én 7évvel idősebb vagyok,és még mindig nem alakult ki nálam ez a dolog,nem vagy egyedül:)Amit esetleg szeretnék,annak meg anyagi akadályai vannak,szóval nem egyszerű...
2010. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy rá jössz-e, mert lehet, hogy te olyan típus vagy, akinek nincsen szűksége „életcélokra”.

Nézd, én 40éves vagyok és soha nem voltak „életcéljaim”, ha csak a csendes, szolid éldegélés nem számít annak. Bár, nem tudom, te mit értesz az alatt, hogy életcél.


Remek államvizsgázást! Az is egy cél.

2010. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy állsz a jogsival?

Ha nincs, tedd le, ha van, vegyél kocsit!

Nekem nagy célom egy sportkocsi volt ami már meg van, valamint az hogy anyagilag ne függjek senkitől.

Ezt akarom megteremteni, ez a cél lebeg előttem amikor dolgozni megyek.

Lepontozhattok, de szerintem a PÉNZ egy olyan dolog, ami sok embert hajt és késztet törekvésre.

Van barátod/Barátnőd? Ha nincs, az is oka lehet annak hogy nincs célod!

Ha lenne, tuti motíválna például az, hogy összeköltözz vele!

24/F

2010. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj, majd alakul az életed, jönnek találkozások, lehetőségek, amikkel vagy élsz vagy nem, és idővel rájössz, hogy mit akarsz. Én sem voltam soha céltudatos alkat, egy ideig szenvedtem tőle, aztán rájöttem, hogy nem is én vágyom igazán célokra, csak akaratlanul is meg akarok felelni a körülöttem levőknek, és persze manapság mindenkinek az az első kérdése, hogy mik a céljaid az életben.
2010. máj. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

19.56-os


Ilyen jellegű céljaim vannak.

Nincs jogsim. Szeretném letenni, mert fontos, hogy legyen.

Szeretném megszerezni a diplomámat, mert fontos, hogy legyen, de ehhez kell még két nyelvvizsga is. Ezeket is leakarom tenni. Barátnőm 167 éve nincsen, de hát nem is tudok szerezni. Mindegy ez most nem lényeg.

Tulajdonképpen nem tudom, hogy mi is az amivel szeretnék foglalkozni életem hátralevő részében, munkára gondolok, mert ez a nemzetközi tanulmányok szak érdekes, de ugyanakkor semmitmondó.:S Én hittem benne az elején, de az utóbbi időben már nem hiszek.

Sajna tényleg nem tudom, mihez kezdjek az életemmel. Remélem, így már világosabb, hogy mire gondolok.

2010. máj. 28. 20:02
 6/16 anonim ***** válasza:
én 49 éves vagyok,és pont mint a 19.55-ös.
2010. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi is az az életcél? Nekem voltak nagy célok az életemben. És meg is valósítottam, és rájöttem nagy barom voltam több olyan dologban, amiben majdnem belerokkantam. 48 évesen visszafogottabb vagyok, mert teljesen ráment volna az egészségem, ha folytatom a hajtást.
2010. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Megválaszolod a saját kérdésed, itt a cél 2 nyelvvizsga, diploma egy barátnő, munka elég korrekt és elérhető dolgoknak tünnek.

Amúgy ne es kéttségbe sok veled egykorú ember vann úgyanígy, és hidd el akinek vannak céljai azzok is sok mindent feladnak belőle idővel.

2010. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A mai világban nem csoda, ha fiatalnak, idősnek nincsenek céljai, mert minden változik. Ami ma volt, holnap megszűnik. Ami ma igaz volt, holnap hamissá válik, és fordítva. Ma van munkahelyem, holnapra kirúgnak. Ma fiú udvarolt nekem, holnapra nőnek képzeli magát.Régen évszázadok alatt nem történt annyi változás, mint ma 10 év alatt. Ott egy változáshoz hozzá lehetett szokni, itt meg nem érdemes megszokni semmit, mert mire jól éreznénk magunkat, már az nem is igaz, s nem létezik. Szóval kell valami fix pont, amibe kapaszkodhatnánk. Én ezt a családban találtam meg. Férj, gyermekek. A munkámban már kevésbé, mert ott nem tőlem függ sok minden, de van egy szál, amiben tekintélyem van, szakembernek tartanak, s nincsenek nagy vágyaim. Anyagilag sose leszek topon, mert ez nem is tud motiválni, meg gondolom tisztességtelennek kell lenni, hogy sok legyen. Vagy olyan befektetés, ami nem éri meg a jelenben, hogy a jövő talán jobb legyen. És a könyvek, filmek-hogy minél szebb, és jó gondolatokat ismerjek meg. Nem tudom,segítettem-e? De nálam ez a fontossági sorrend jött be, mint Cél, ami mozgasson.
2010. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
én 21 éves srác vagyok és 6 hónapja nem dolgozom,erre nem vagyok büszke egyáltalán! lenne munka,de érdekel engem napi 8-10 órában egy helyben állni,nem is értek másokat hogyan tudják csinálni 20 évekig, nem érdekel se az,hogy nincs pénzem,se az hogy jogsi,nem érdekel semmi engem a társadalommal kapcsolatban:( álmaim persze nekem is VOLTAK,az hogy egyszer egy neves csapatban focizzak,és hogy Magyarországot jobban ismerjék el nekem köszönhetően,most lehet röhögni meg cikizni engem,de ez van,de sajnos anyagi okok miatt abba kellet hagynom,meg a jegyeim is leromlottak így maradt az átlag ember szerep.
2010. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!