Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? örökséggel...

Kinek van igaza? örökséggel kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés
Örökséggel kapcsolatos a kérdésem.Megörököltem egy házat egyik szülőm után aki néhány éve halt meg...elég hosszú lenne mindent leírni nem is szeretnék belemenni.Annyi a lényeg hogy most a nagybátyámék fújnak ránk amiért nem ők kapták meg a házat hanem mi.Gondolom minket semmibe nem néznek ezek szerint.Nem vagyunk gazdagok ketten élünk anyummal egy keresetből.Sosem kívántuk a másét meg úgy egyáltalán de ez már nekem megalázó és rossz érzés hogy így vannak velünk ezek szerint.De biztosan tudjuk mert úton útfélen ezen siránkoznak már ahogy visszahalljuk.Szerintetek kinek van igaza?Az igazsághoz hozzátartozik hogy ők mármint nagybátyám vette ki a részét a munkából ami ott zajlott apumnál nagy beteg volt mi pedig anyummal már nagyon rég elköltöztünk.Így nem tudtunk sokszor segíteni pediog kellett volna mostmár belátom.De akkor még csak 16 éves voltam..Szerintem nem tehetek arról hogy megszülettem és rám maradt ez az örökség mi nem kértük.Meg ugye elég fiatal voltam még akkor nem gondolkodtam úgy mint most mostmár tudom hogy többet kellett volna segítenem nekik de kell hogy hibáztassam magam?Nem kellene iylen gerinctelen módon viselkedniük.Nem mellesleg ők 5en vannak a családban és elég jól élnek.Szerintetek emésszem magam most azért mert kapnánk valamit ami anyagi biztonságot jelentene?20 éves tanuló vagyok.
2010. máj. 28. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
nem te tehetsz arról, hogy örököltél. nem te írtad meg a végrendeletet. ne foglalkozz velük. csak irigyek, mert ők számítottak rá.
2010. máj. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

csatlakaoznék

irigyek

ne legyen lelkiismeretfurdalásod

valamiért ezt te megérdemelted

nem jogosultak ezt felülbírálni

2010. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rám is irigyek nagybátyámék, vagyis inkább a felesége, mert nagyapám halála után a háza fele részben szállt csak rájuk miattam. Ők nagy család, sokan vannak, én meg egyedül örököltem meg a fél házat. Az nem számít nekik, hogy én ahhoz, hogy egyedül megörököljek egy fél házat, ahhoz el kellett temetnem előbb a 20 éves öcsémet és aztán az anyámat is. Nem kéne nekem az a fél ház, de sajnos rá vagyok szorulva pont azért, mert ilyen egyedül maradtam az életben, a fizum meg kevés, szóval egyszer nagyon jól fog jönni az a pénz, ha el tudjuk majd adni. (Ha addig éhen nem halok.)

De hozzá kell tennem, hogy én ápoltam nagyapámat.

2010. máj. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!