Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megtanulni...

Hogyan tudnám megtanulni kimutatni az érzelmeimet?

Figyelt kérdés
Olyan családban nőttem fel, ahol nem volt szokás kimutatni az érzelmeket, így nem is tudtam ezt megtanulni. Pszichikailag folyamatosan bántottak, néha fizikálisan is, dicséretet és szeretet szinte soha nem kaptam, soha nem öleltek és pusziltak meg, emiatt önbizalomhiányos, szeretethiányos, megfelelési kényszeres lettem. Kitűnő tanuló voltam, állandóan meg akartam mutatni, hogy mi mindenre vagyok képes, hátha akkor fognak szeretni, de nem változott semmi, bár a tanulás nyilván a javamra vált. A férjem segítségével változott a lelki állapotom, de még mindig úgy erzemz, hogy nem tudom igazán kimutatni az érzelmeimet, sokszor vagyok komor, nem tudok őszintén nevetni, örülni, ellazulni, mert 23 éven keresztül, amíg el nem költöztem otthonról, ezeket nem lehetett. Látva a férjem családját, rosszul érzem magam amiatt, hogy én nem tudok olyan szeretetteljes lenni kifelé, mint ők, és sokszor gondolkozom azon, hogy hogyan is adathatott meg nekem, hogy ilyen szerető családba kerülhettem. Szeretném ezt megváltoztatni és megtanulni azt, ami gyerekkoromban kimaradt, mert nem volt, aki megtanítson minderre. Hogyan lehetne?
2017. okt. 5. 20:03
 1/6 Nicy0518 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Sajnálattal olvastam a kis beszámolódat amit leírtál....

Talán kezd el avval hogy öleld és puszild meg mindennap azokat (persze akiket lehet is ) akiket szeretsz és ők is szeretnek...

Pl a férjedet és családtagjait!!!!

Próbálj megnézni egy humoros filmet és "engedd el" a nevetésed..... Hidd el jól fog esni....

Tudom ajánlani az Apaég című filmet ha még nem láttad....

De ami a legfontosabb. .... A fájdalmas érzéseket se tarsd bent.... Mert ha bent tartod.... Teljesen fel fog emészteni!!!

Kezdésnek figyeld a párod és családja viselkedését.... Ha nevetnek egy poénon... Próbálj velük nevetni

Kezdetnek ezt tudom javasolni

Remélem segíteni fog a cél elérésébe

2017. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Annyiban különbözünk, hogy engem szerencsére nem bántottak fizikailag. Nálunk sem szokás kimutatni az érzelmeket, nem is tudom, kb irtózok attól ha vki megölel. Van hogy ha hozzám ér egy tanár nem nézek ra, de látszik rajtam a meglepődöttség. Bátyámnak most van egy 7hónapos kapcsolata. Amikor csak tudják kifejezik mennyire szeretik egymást-ez nem rossz, de mikor melletted már 33ra is elkezdenek nyalakodni idegesítő. Meg hogy állandóan szeretlek, én is téged, várlak stb. Vagy a bátyámnak vagy az anyjának. Eleve fiús lány vagyok, fiúkkal könnyen megtalálom a közöshangot. Az egyik ilyen ismerősöm mondta, hogy látszik rajtam, hogy nincs jelenleg senkim, de ha lenne se tudná elképzelni, hogy nyálas legyek. Na de a kérdésedre a válasz: beszélj a férjeddel ő mit érez, mit gondol az egészről.
2017. okt. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Es meg annyit, hogy egyedul a batyam volt az aki irant "ereztem" valamit mig kicsi voltam, most is szeretem mint testvert, de ez is neha enyhul. Apam irant kicsi erzelmem van, anyam irant tobb, de regebben jobb volt a kapcsolatom vele. Egyszer egy edzomre tudtam ugy tekinteni, hogy nekem o az apafigura szamomra.

Es 18 eves lany vagyok valamint a 2es valaszolo voltam

2017. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2017. okt. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod annyira tele van érzelemmel, hogy már el is indultál ezen az úton. Csak így tovább, egyre jobb lesz, mert a régi környezetedet felváltotta egy új, emberi, szeretetteljes. Élvezd, add át magad neki!
2017. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál egy olyan családot,ahol magától ki fog alakulni minden érzelem benned,csak engedd szabadjára a lelkedet.
2017. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!