Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zároltathatom a férjem bankbet...

Zároltathatom a férjem bankbetétjét válás előtt?

Figyelt kérdés
Mert kiakar semmizni és eltudja tüntetni ?!
2017. okt. 4. 16:45
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, nem lehet, hogy ugyanaz a férjünk?


Az én fejemhez is pont ugyanezt a mondatot vágta a férjem, megtoldva azzal, hogy nélküle életképtelen vagyok, egy lumen. Egyszerre diplomáztunk anno, azonos fizetéssel álltunk munkába, csak hát megszülettek a gyerekek...

22 év házasság után váltunk egy nagyon gusztustalan válóperrel. Nekem akkor évek óta nem volt jövedelmem, mert az volt az elvárás, hogy maradjak otthon a gyerekekkel még bőven a gyes után is és ne akarjak én is karriert, mert két dudás nem fér meg egy csárdában, az káros lenne a gyerekeknek, no meg milyen jó így, hogy neki nem kell otthon napi dolgokkal foglalkozni, mint háztartás, gyereknevelés és még az építkezés alatt is sok mindent magamra tudtam így vállalni. "Azt a szekeret kell tolni, amelyik halad", ez volt a szavajárása. Tény, hogy amíg én otthon maradtam a gyerekekkel, az ő pályája felívelt, a nincstelen fiúból sikeres felső vezető lett egy nagy cégnél. Tipikus az is, hogy a bíróságon egyedül az én folyószámlámat kellett bemutatni, amin volt még egy kis saját örökségből megmaradt pénz, az övé valahogy nem került elő, mint ahogy a saját vállalkozás bevétele se. A vagyonmegosztás kész röhej volt, bár akkor nem nagyon tudtam ezen nevetni, az exem mégis évekig tömte a gyerekek fejét azzal, hogy én kifosztottam őt, mert a ház és a kocsik értékét meg kellett velem osztania. Azt viszont sosem említette, hogy én a házasság alatt több ingatlant is örököltem, ami a jog szerint külön vagyon. Amíg a gyerekek kicsik voltak (bár a gyermektartás nem volt kevés ahhoz képest, amiket másoktól hallok, nem érte el az igazolt jövedelme 10%-át sem) a sok-sok év kimaradás a munkaerő piacról nagyon keserves éveket hozott nekem. 40 év fölött újra pályakezdőnek számítottam, ami meg is látszott a fizetésemen. A rezsivel, deviza alapú lakáshitelemmel folyton megcsúsztam, ha a saját családom nem segít ki akkor, biztosan végrehajtásra került volna a hitelem. Kb 10 év kellett hozzá, hogy kimásszak a gödörből és vissza tudjam adni a családi kölcsönöket is. Azóta pályát módosítottam és nagy örömömre ma már nincs anyagi problémám. Most így 50 év fölött egy több milliós lakásfelújítást tervezek, de megkerestem már a rávalót egyedül, nem lesz probléma kifizetni. Számtalan hasonló életutat látok magam körül azzal a különbséggel, hogy a korombeli nők nagyon ritkán tudnak talpra állni. Nem egy velem egykorú nő van a környezetemben, akinek a válás teljes anyagi összeomlást hozott, mert nem tud újra visszakerülni a munkába és nem képes váltani se, míg az ex férjük azóta is jó anyai körülmények között él. Természetesen tudom, látom, hogy vannak más fajta történetek is, de amikor azt hallom, olvasom akár itt is, miért irigykednek az emberek, ha a feleség megteheti, hogy otthon maradjon, nagyon szívesen beleordítanám a feleség arcába, hogy LEGYEN ESZE, MERT EZT A DÖNTÉSÉT KÉSŐBB MÉG NAGYON MEGBÁNHATJA.

2017. okt. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!