Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg olyan nagy bűn?

Ez tényleg olyan nagy bűn?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy hosszú lesz a story..

7 hónapos ikreink vannak..Egészségesek,szépek.A férjem imádja őket,és nagyon büszke apa lett.Nem is itt a gond hanem az anyósommal van probléma.

Amióta az ikrek megszülettek az anyósom egyszer sem jött látogatóba,hogy megnézze az unokáit.Egy kicsit messze lakunk egymástól,de a férjem már felajánlotta,hogy érte megy kocsival,vagy ő viszi az ikreket le hozzá.De mindig valami ürüggyel lemondja az egész találkozást.Írt neki levelet is,mellékelve az ikrek fotóit. A postás bontatlanul visszaküldte.A férjem már nagyon el van keseredve,és bántja,hogy nem tudja miért ilyen az anyja.(Az ikrek születése előtt semmi gond nem volt)

Egyszer el is ment hozzá,de semmit nem mondott neki.

Én megígértem,hogy nem szólok bele,de ma nem bírtam tovább,és felhívtam az anyósomat,hogy mondja el miért haragszik.Háromszor tette le a telefont.Negyedjére végül is elmondta.Azért haragszik,mert az ikreket nem róluk neveztük el,hanem az én nagyszüleim nevét kapták akik 3 éves korom óta felneveltek.(a szüleim akkor haltak meg)

Hozzáteszem,hogy a férjem kívánsága is az volt,hogy így helyes,hiszen a nagyszüleim csodás emberek voltak.Mondtam anyósomnak,hogy a kicsi lány második neve az anyósom keresztneve,de ez sem volt jó neki.Szerinte mindkét gyereket róluk kellett volna elnevezni..

A férjem még nem tudja,hogy ez az ok,amiért az anyja haragszik ránk.De ez tényleg olyan nagy bűn?Ezért tényleg valaki nem kíváncsi az unokáira?


2010. máj. 28. 13:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Szerintem itt nem az a lényeg,hogy a nagyszüleim után kapták az ikrek a nevüket.Bármi nevet adtunk volna nem lett volna jó,mert nem róluk lettek elnevezve..

A férjem eleve nem is akarta,hogy egy alkoholista apa után kapja a nevét a fia,akiről a férjem mai napig nem szívesen,és nem jó emlékekkel beszél.Ráadásul az apja még gyerekkorában lelépett..

2010. máj. 28. 14:13
 12/18 anonim ***** válasza:
Ilyenen megsértődni?! Legalább mondta volna meg hamarabb. A párod biztos kiborul, ha megtudja, és meg is értem. Mindenki azt a nevet adja a gyerekének, ami neki tetszik, hisz ő fogja nevelni. Mondjuk, amikor a levelet bontatlanul visszaküldte, én onnantól, még a telefont sem lettem volna hajlandó felvenni értük, nemhogy én járjak utána, hogy őkelme, miért van megsértődve.
2010. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

én mást látok emögött

az anyósodnak valami komyolabb baja van és ezzel takarózik

csak vaktában tudok lövöldözni,hogy mi lehet annyira nem ismerem például a férjeddel való kapcsolatát , gondolhatok féltékenységre vagy bármire

a gyermekeid valóban nélkülözni fogják a nagyszülőket, ha ez így marad, de a nagyszülők is megfosztják magukat ettől a csodálatos dolgotól

és mivel az ilyen emebereknek amúgy sem lehet túl sok barátja, hát szerintem nem az ikerid lesznek a fő vesztesei ennek

kitartást és emelt főt kívánok :)

2010. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

jaj most olvasom

a férjed apja alkesz és lelépett? akkor egy tipp: anyóspajtás automatikusan a férjedet tette meg az ő párjának

hiába volt kedves, hiába mérte fel ép ésszel,hogy a fia veled boldog, TUDAT ALATT (tehát még ő sincs ezzel tisztában)te az a rohadt boszorka vagy,aki elvetted tőle, és az ikrek születése ezt nyomatékosította benne

de ez is csak egy vak tipp

2010. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hidd el csak magával cseszik ki mert a gyerekeidnek se tenne jót egy ilyen önző személy aki a szeretethez feltételeket szab.

Nálunk az apósom nem hajlandó látni a fél éves unokáját mert megsértődött azon, hogy a párom hozzám költözött s velem és a picivel jobban szeret lenni mint azt nézni ahogy ő othon piál. Egyszer még elis vittük hozzájuk (anyósom kedvéért) de ő lelépett addig othonról. Hát legyen az ő baja.

2010. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

ma 15:01-nek.

Semmi ilyesmi nincs a képben..Igen az apja lelépett,de az anyja úgy volt vele,hogy az élet megy tovább..van neki párja akivel nagyon jól elvan...Szóval nem a fiát tartja társnak..A férjemmel 5 éve vagyunk házasok,és soha nem volt semmi gond..Mivel nem lakunk olyan közel egymáshoz,hogy állandóan piszkálódjunk egymással,így ilyen nem is történt..Mindig öröm,és boldog napok voltak amikor mi mentünk vagy ők jöttek...Az ünnepek kimondottan meghittek voltak..Őszinte leszek.Még nekem is hiányzik...

Először én is arra gondoltam,hogy más oka van,és az ikrek neve csak ürügy..De nincs más...Csak azt hajtogatja,hogy mert nem az ő nevük..Azt nem is mondtam meg neki,hogy nem szívesen adtam volna József és Margit nevet...(ez apósom,és anyósom neve)Mert szerinte,így ők is tovább élnének az unokái által...

Hiába mondtam,hogy az unokák imádni fogják,és az ő szívük által fog tovább élni..

Hiszen csak addig él egy ember amíg van ki emlékezzen rájuk..Ha nem ismerik az ikrek az egyetlen egy nagymamájukat,hogy emlékezzenek rá??

2010. máj. 28. 16:11
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát, érdekes felfogása van anyósodnak.

Egyébként miért nem jelezte előbb ezt az igényét?

De ha annyira bánt ez a dolog, látogassátok meg őket a gyerekekkel. Hidd el, ha nem telefonon vagy levélben akarjátok ezt a dolgot tisztázni, hanem személyesen, sokkal hamarabb megenyhül.

2010. máj. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Amikor az ikrek 3 hónaposak voltak elmentünk meglátogatni őket.Gondoltuk ha Mohamed nem megy a hegyhez akkor a hegy megy Mohamedhez alapon...De nem fogadott minket.Jobban mondva nem volt otthon senki.Így átmentünk a szomszéd nénihez aki egy tündér,hogy egy kicsit rendbe szedjük magunkat.Nagyon meg volt lepődve,hogy nem találtuk otthon az anyósomat,mert azt mondta érkezésünk előtt alig 1 órával beszélgettek,és nem említette,hogy menne valahová..

Így úgy mentünk haza,hogy az a rossz érzés volt bennünk,hogy otthon volt,csak nem engedett be minket..Még egyszer nem ismételtük meg ezt az utat...

2010. máj. 28. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!