Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg olyan nagy bűn?

Ez tényleg olyan nagy bűn?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy hosszú lesz a story..

7 hónapos ikreink vannak..Egészségesek,szépek.A férjem imádja őket,és nagyon büszke apa lett.Nem is itt a gond hanem az anyósommal van probléma.

Amióta az ikrek megszülettek az anyósom egyszer sem jött látogatóba,hogy megnézze az unokáit.Egy kicsit messze lakunk egymástól,de a férjem már felajánlotta,hogy érte megy kocsival,vagy ő viszi az ikreket le hozzá.De mindig valami ürüggyel lemondja az egész találkozást.Írt neki levelet is,mellékelve az ikrek fotóit. A postás bontatlanul visszaküldte.A férjem már nagyon el van keseredve,és bántja,hogy nem tudja miért ilyen az anyja.(Az ikrek születése előtt semmi gond nem volt)

Egyszer el is ment hozzá,de semmit nem mondott neki.

Én megígértem,hogy nem szólok bele,de ma nem bírtam tovább,és felhívtam az anyósomat,hogy mondja el miért haragszik.Háromszor tette le a telefont.Negyedjére végül is elmondta.Azért haragszik,mert az ikreket nem róluk neveztük el,hanem az én nagyszüleim nevét kapták akik 3 éves korom óta felneveltek.(a szüleim akkor haltak meg)

Hozzáteszem,hogy a férjem kívánsága is az volt,hogy így helyes,hiszen a nagyszüleim csodás emberek voltak.Mondtam anyósomnak,hogy a kicsi lány második neve az anyósom keresztneve,de ez sem volt jó neki.Szerinte mindkét gyereket róluk kellett volna elnevezni..

A férjem még nem tudja,hogy ez az ok,amiért az anyja haragszik ránk.De ez tényleg olyan nagy bűn?Ezért tényleg valaki nem kíváncsi az unokáira?


2010. máj. 28. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyen az anyósod! Nem normális az biztos, ha csupán ezért haragszik. Már 7 hónapja! Remljük észhez tér, s kiváncsi lesz végre az unokáira. Kívánom, hogy rendbe jöjjön a kapcsolatotok vele.
2010. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Az anyósod nemcsak buta, hanem nagyon önző és még érzelmileg is akar zsarolni. Nem kell vele foglalkozni. Ha nem akarja látni az unokákat, ezzel saját magát bünteti. Úgy kell neki.
2010. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ilyen konok emberek még vannak?

Szerintem nem biztos, hogy csak ez ami sérti " őt"

Ő olyan ember lehet akinek még a sz.. is keserű.Tudom, hogy nagyon fáj Nektek anyósod viselkedése, de lehet,hogy már nem lennétek együtt,ha sülve-főve ott lenne.

2010. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hali, nem, nem bűn egyáltalán, a gyereked úgy nevezed el, ahogy akarod, a férjeden és rajtad kívül senkinek semmi köze hozzá, szard le a vén qrvát, örülj, hogy megszabadultál tőle.
2010. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: Szerintem az anyósod egy önző, hisztis nő.

Elnézést kérek, hogy ezt mondom de ez igen nagyfokú önzőségre vall.


Milyen ember az aki ezért nem szereti a gyereket, unokáit?

Előre sajnálom szegényeket, ha emiatt egész életükben távolságtartó lesz majd velük a nagymamájuk és nem tudja őket őszintén, feltétel nélkül szeretni.


Véleményem szerint hagyjátok a francba az ilyet, majd idővel rájön, mit veszített. Értelmetlen anyakára járni ő megsértve érzi magát ilyen hülyeség miatt, ha bocsánatot kérnétek az sem lenne neki elég.

Talán ha majd egy idegen vagy valamelyik ismerőse, barátja a szemébe mondja, hogy butaságot csinál akkor ráeszmél. Addig nem és szerintem azt gondolja neki van igaza.


Úgysem tudjátok meggyőzni, hagyni kell hagy főjjön a saját levében.



Én biztos túllépnék a büszkeségemen és ha eleinte rosszul is esne akkor is elmennék az unokáimhoz. Plusz szerintem ha látnám őket meglágyulna a szívem és nem is érdekelne onnantól az egész név herce-hurca.

2010. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva, hogy ilyen miatt egy nagymama ne legyen kíváncsi az unokáira. Szerintem tuti biztos, hogy nem normális. Mi köze van hozzá, hogy hogyan fogják hívni az unokát? Semmi. Gyakorlatilag saját magával "baszik" ki mert nem látja az unokáit, az első 7 hónapról már lemaradt. De ha ő ezt akarta. Elhiszem, hogy rosszul esik nektek, de ha így áll hozzá a dolgokhoz, hagyjátok. Majd egyszer rá fog jönni, hogy mit veszített.
2010. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
86%

Sajnálom, hogy így alakult, de szerintem ez egyáltalán nem ok arra, hogy így haragudjon!


Miért kéne róluk elnevezni az unokákat?? Olyan nevet adtok neki amilyet akartok, szerintem már rég nincs ilyen szokás.


Ha tényleg ezért haragszik ennyire, akkor örülj neki, hogy nem is tartjátok a kapcsolatot.

2010. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hú de utálom ezt a névválasztásba beleszólásos régimódi agybajos nyanyákat. Nálunk a nagyszüleim akarták megmondani mi legyen a lányom neve. Én nem tágítottam, akkor is Izabella lett, ha fejük tetejére álltak.
2010. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Azért nem értjük a viselkedését,mert az ikrek születése előtt nagyon aranyos volt.Én nagyon szeretem,és ezért is bánt az egész.Soha nem avatkozott bele a kettőnk életébe,és akárhányszor meglátogattuk,mindig jó volt a társaságában lenni.

Azért is fáj,mert az ikreknek csak ő van mint nagyszülő..Senki más..

2010. máj. 28. 13:59
 10/18 anonim ***** válasza:

Kinek mi köze, hogy milyen nevet adtok a gyerekeknek?? Nekem már az is sok, amikor tippeket adnak, hogy nekik melyik név tetszene.. de hogy azt akarják, hogy a nevüket kapják?? Ez beképzeltség.

De megoldhattátok volna a dolgot azzal, hogy ne a te nagyszüleid nevét kapják a gyerekek (mondjuk ezt sem értem, valakiről -hozzátartozóról-kedves emberről-elnevezni a saját gyerekemet), és akkor legalább erre nem lehetne féltékeny.

2010. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!