Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Macskák miatt szét válni 14...

Macskák miatt szét válni 14 év után?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a párommal 14 ève, jelenlegi kertes házunkba 3 ève költöztünk be ès megbeszèltük, hogy nem lesz macska a házban. Ugyan szeretem èn is a macskákat (16db) de sajnos a legtöbb nem szobatiszta és kellemetlen, hogy össze vissza vègzik a dolgukat a házban (nappali, ètkező, szobák, fürdősz., Wc) ahova sikerül kis vagy nagy dolog meg persze hullajtott szőr mindenhol. Mondogatom egy ideje neki, hogy ez azt eredményezi majd, hogy szètmegyünk. Almot nem akarunk mert a másik háznál volt, meg persze büdös is volt mindig! Nem règi házat kell elkèpzelni, 10-be van eddig ès mèg nincs teljesen kèsz, és nem 6 elemis a párom hanem 4 diplomás! Ezèrt is állok èrtetlenül ehhez mert nem hiszem, hogy nem fogja fel, hogy az ok-ból milyen okozat lehet! Gyerekünk nincs de ilyen miatt szètmenni? Ti mit tennètek?

FF



2017. szept. 27. 09:43
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
86%

"Gondolom arra senki sem gondolt, hogy nem voltak ivartalanítva az első cicák, ezért elkezdtek szaporodni, ezért van most 17 darab macska a házban."


16. Ha jól értettem. És miért nem voltak ivartalanítva? Hol volt a kérdező, miközben az állomány ennyire felszaporodott? Miért nem fogta meg azt az első, második macseket és vitte el ivartalanítani?

2017. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
52%
Kit érdekel, hogy az a 16 macska miért lett 16. Még, hogy az alom nem büdös, hát még macskaszar nélkül is alapból büdös..Na meg nem egyszerre fognak szarni azok a macskák, cserélgeti majd 10percenként?
2017. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
73%
párodnak igaza van!! pedig nekem is macskamvan, 3 .
2017. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
77%
bocs , elírta :)) neked van igazad.
2017. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, te nem gondolsz arra, hogy gyereked legyen?

Keress egy normális nőt és élj boldog családban (csak kinti macskával vagy cica nélkül!).

2017. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
72%

A párod valószínűleg beteg és érzelmileg pótolni akar valamit a macskákkal. Jó lenne, ha pszichológushoz fordulnátok, aki ki tudja deríteni miért kezdte el gyűjtögetni a macskákat. Tudna megoldást javasolni a helyzetre és segít abban, hogy a párod boldog és teljes életet éljen anélkül, hogy macskákat gyűjtögetne és beteges körülmények közt tartaná őket (wc-nélkül egy lakásban??!).


Ha a párod nagyon szereti a macskákat, akkor kössetek mindkettőtök számára elfogadható megállapodást erről. A te elvárásod, hogy rend legyen a lakásban, tisztaság és friss illat. Az ő elvárása, hogy legyen macska. Tartsatok meg a 16-ból maximum 3-at, a többit ajándékozzátok el, hirdessétek meg jófogáson, facebookon stb.

Azt a 3-at pedig tanuljátok meg felelősségteljesen tartani! Az alom NEM lesz büdös, ha a macskákat ivartalanítjátok, oltjátok, féreghajtjátok és bolhairtjátok. 3 külön alomtálca legyen a cicáknak minimum, amibe csomósodó vagy szilikátos alomot tesztek. A kakit minden nap dobjátok ki belőle, az egész almot 2 hetente cseréljétek. Semmi rossz szag nem lesz!

A cicák szőrét heti 1x fésüljétek ki, és kapjanak minőségi tápot, akkor nem fog hullani a szőrük és erős lesz az immunrendszerük.

Plusz legyen kaparófájuk, hogy azon élezzék a körmüket. Akasszatok fel ízlésesen kis madzagokat, labdákat, legyenek saját játékaik, akkor nem fognak mindent leverni. A lakásban tisztaság lesz, friss illat és nem fognak a macskák sem mindent összesz*rni. Ők is boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak lesznek. A macskák nem szeretnek összetömörülve élni, frusztrálja őket, ha ennyi más macskával vannak összezárva. Sokkal barátságosabbak, kötődőbbek, taníthatóbbak és nevelhetőbbek lesznek, ha nem kell folyamatosan dominanciaháborút vívniuk. 3 macskára ti is jobban oda tudtok figyelni, mint 16-ra, így kialakulhat köztük és köztetek is egy egészséges ragaszkodás.

Ha tiszteled a párod, akkor engeded, hogy tartson macskát és ha a párod tisztel téged, akkor ezt felelős gazdiként teszi.


Nyilván ebben a helyzetben egymás tisztelete most még kevés! A párod beteg és ezen CSAK pszichológus tud segíteni. Minél hamarabb keressetek fel szakembert, mert a helyzet már most is nagyon komoly és garantálom, hogy segítség nélkül egyre rosszabb lesz!

2017. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
49%

Szeretem az állatokat, a macskákat is, de ott ahol emberi kapcsolatokról van szó, ott nincs mérlegelési lehetőseg....

Macskákat takaritanám el....

Ha az asszony hepciaskodna, akkor 14 év ide, 14 ev oda mehet a macskák után, es keresnék egy normális kapcsolatot....

2017. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
72%

Amikor a 10. madárpók után jött a kígyó én váltam mint a szél. Ugyan nem 14 év csak a fele után.

És nem is a darabszám meg maguk az állatok miatt (bár leszögeztem, hogy MAX 2 pók) hanem mert úgy festett a dolog, hogy: akkor etesd már meg őket légyszi itt vannak a bogarak, ott a bébi egerek...

Nem lehet minden állatbolonddal együtt élni, hiába szeretjük mi is az állatokat.

Ami közös, az legyen olyan, ami mind a kettőnek megfelel, amibe szeret hazamenni, ami nem büdös!

Oda adni őket valakiknek úgy sem fogja, szóval csak a menekülés maradt. És ki tudja hány darab lesz még ott.

2017. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádom a macskákat, de ez rengeteg. Nekünk 6 volt a legtöbb, már az is durva volt. Rengeteget ettek, nem győztük az almot venni és mindenhol szőr volt. Próbáljátok meg elajándékozni őket, bár felnőtt macskát nehéz. Nálunk most csak egy benti van, bőven elég ő is, illetve van egy kijárós, ő hetente párszor jön csak haza.
2017. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
70%

"Kit érdekel, hogy az a 16 macska miért lett 16."


Engem speciel igen, ezért is kérdeztem rá.


"Még, hogy az alom nem büdös, hát még macskaszar nélkül is alapból büdös."


Nem, nem büdös alapból. És ha rendesen takarítva van, semmikor sem.


"Na meg nem egyszerre fognak szarni azok a macskák, cserélgeti majd 10percenként?"


Hát 16 után tényleg sűrűn kellene, de 1-2-3 után naponta nagyjából 2-szer kell takarítani. Reggel és az esti etetés után. Meg fogsz lepődni, de a ciccek sem szarnak percenként.

2017. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!