Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Macskák miatt szét válni 14...

Macskák miatt szét válni 14 év után?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a párommal 14 ève, jelenlegi kertes házunkba 3 ève költöztünk be ès megbeszèltük, hogy nem lesz macska a házban. Ugyan szeretem èn is a macskákat (16db) de sajnos a legtöbb nem szobatiszta és kellemetlen, hogy össze vissza vègzik a dolgukat a házban (nappali, ètkező, szobák, fürdősz., Wc) ahova sikerül kis vagy nagy dolog meg persze hullajtott szőr mindenhol. Mondogatom egy ideje neki, hogy ez azt eredményezi majd, hogy szètmegyünk. Almot nem akarunk mert a másik háznál volt, meg persze büdös is volt mindig! Nem règi házat kell elkèpzelni, 10-be van eddig ès mèg nincs teljesen kèsz, és nem 6 elemis a párom hanem 4 diplomás! Ezèrt is állok èrtetlenül ehhez mert nem hiszem, hogy nem fogja fel, hogy az ok-ból milyen okozat lehet! Gyerekünk nincs de ilyen miatt szètmenni? Ti mit tennètek?

FF



2017. szept. 27. 09:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
41%

Elmacskásodhat egy ház, elmacskásodhat a tudatállapotuk az embereknek, elmacskásodhat egy szerelem, egy kapcsolat. És az a normális emberi élet végét jelenti. Sajnos, nem tartanám ezt - egy életünk van, meg kell próbálni szabad gondolkodással, tiszta érzésekkel, értelmes tevékenységgel eltölteni.

*

(Konrad Lorenz írja, hogy a macskákkal tévedésben vannak az emberek, nem igazán háziállat, megtartotta a vadon élő szokásait és az emberhez nem is úgy kötődik, mint a többi háziállat. Egy kicsit olyannak tűnik, mintha ezerdiplomás nő lecserélt volna a macskákra)

2017. szept. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
46%

Ez bizony válóok. Én semmilyen állatot nem tűrök meg a lakásban. Vannak kutyák, macskák nálunk is, de lakáson kívül biztosítok nekik védett helyet.

Ja, és ivartalanítva van minden a nem kívánatos szaporulat miatt. Ha én csak 2 macskát akarok, akkor az kettő is marad.

A párod pszichiátriai eset. A sok tanulástól bekattant.

2017. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
98%

Hát az 1-essel nem értek egyet, a macska is tud ugyanúgy kötődni.

De jól értem, 16 macskátok van?? Ez kissé beteges, ennyit nem hiszem, hogy felelősséggel tudtok gondozni. Ez meg, hogy nem akartok almot, érthetetlen. Jobb, hogy mindenhova odacsinálnak? Ez gusztustalan. Nekem is van 2, de rendszeresen takarítom az almukat, így nem büdös.

2017. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

"3 ève költöztünk be ès megbeszèltük, hogy nem lesz macska a házban"

Akkor miért van mégis???


" Almot nem akarunk mert a másik háznál volt, meg persze büdös is volt mindig! "

" a legtöbb nem szobatiszta és kellemetlen, hogy össze vissza vègzik a dolgukat a házban (nappali, ètkező, szobák, fürdősz., Wc) ahova sikerül kis vagy nagy dolog meg persze hullajtott szőr mindenhol."


Miért az nem büdös, ha 10-16 macska összevissza szrja, hgyozza az egész házat???


Én megmondanám, hogy a macskák vagy én. Mert arról volt szó, nem lesznek bent, mégis bent vannak.

2017. szept. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
81%

17 macska? Te jóságos isten. Max 2-3. Ivartalanítva, beoltva, körmük vágva, legalább 2db napi szinten takarított alomtálcával. Helyedben ivartalanítanám, beoltatnám mindegyiket, aztán kiraknám a kertbe, kivéve talán 1-2 cicát, aki esetleg felügyeletre szorul, mert kicsi még, idős vagy beteg.

Na markold meg a tökeidet, aztán állj neki elintézni. Ne legyél here.

2017. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%
Ha büdös az alom és a macskák nem használják, hanem mindenhova piszkítanak, akkor nincsenek normálisan ellátva. Ha rendesen álomra szoktatja őket és az almot ha kell, naponta többször takarítja, az sem lenne jó kompromisszum?
2017. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
48%

Ha ennyire macskabolond,miért jön össze olyan egyénnel,aki kerek-perec megmondja, hogy nem akar macskát tartani? Nekem elég lesz egy diploma is,de valahogy sose akarnék összeköltözni olyan emberrel,aki nem akar saját macsot.Az elején közlöm,hogy vagy beadja a derekát majd a saját macskával kapcsolatban, vagy kívül tágasabb.

Te tisztességes voltál,tisztáztad magadat az első alkalommal,de az ő hülyesége miatt lehet,szétmentek.

2017. szept. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
65%

Én szétválnék akármennyi év után is.

16 db macska nekem eleve mániákusnak tűnik, kivéve ha valami menhelyet tart fenn. De hogy ezek a házban????? Hogy mindent tönkretegyenek???

Egy macskát is meggondolnék. Imádom őket. Édesek, cukik, de eddig még csak kinti macskánk volt. Sima házimacskák, akiknek lételeme a jövés-menés, vadászat. Szóval nem szobacicák voltak.

2017. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
90%

" Almot nem akarunk mert a másik háznál volt, meg persze büdös is volt mindig!"

Mondjuk ha naponta kitakarítanátok az almokat - mert TÖBB alomtálca kell, pláne ennyi cicánál - akkor nem lenne büdös? Vannak mindenféle almok, illatosított is, de az a minimum, hogy csomósodó legyen és úgy könnyebb takarítani. Plusz az ivartalanított kandúr vizelete pl. kevésbé büdös és nem fog jelölgetni.

Amúgy ez rengeteg cica, nekünk az egyszem cicának van két alomtálcája.

Ha kertes házatok van, akkor a macskáknak kell macskaajtó, amin bármikor kimehetnek. Ha mondjuk forgalmasabb a hely, létezik macskabiztos kerítés megoldás, hogy ne tudjanak elkóborolni. Minden megoldható, ha akarjuk. Még az elkanászodott macska is szobatisztaságra nevelhető, csak meg kell adni a megfelelő feltételeket.

És ugye legalább ivartalanítva vannak???


Remélem elég világos, hogy én mit tennék: alomtálcákat tennék ki, takarítanám sűrűn, plusz kijárást biztosítanék, és ivartalanítanám a cicákat, ha még nincsenek. Ja, és a szőrhullás ellen meg kefélgetném őket sűrűn! Nem csak szeretni kell az állatokat, hanem rendesen el is látni!

2017. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
57%
16 macska szerintem is sok, pedig én imádom az állatokat. Messziről kerülöm az olyan embereket, akik szerint az állat helye csak a kertben van, főleg ha nem szereti a kutyákat / macskákat.
2017. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!