Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon meg tudnám változtatni...

Vajon meg tudnám változtatni a páromat? Legalább egy kicsit. De hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátomat, de van egy(-két) idegesítő tulajdonsága:

Hogy is mondjam?! Nehéz ezt így leírni, de megpróbálom. Úgy vettem észre, hogy utálja az embereket, tömegben lenni, buszozni például gyűlöl, még ha alig vannak rajta akkor is.. utazni nem is nagyon lehet vele kocsin kívül..

Nekem például nagy álmom, ha majd lesz egyszer sok pénzem szeretnék kiutazni valami külföldi országba pár napra,hétre nyaralni. De ő utálja az idegen kultúrákat, úgymond le is nézi az embereket,lehülyézi ha valaki más mint egy átlag ember vagy valami furcsa ruhában van vagy a haja érdekes.. És ez engem nagyon feldühít, mert én meg pont az ellentettje vagyok. Mondtam már neki szépen is,csúnyán is, de nem érti meg,nem is érdekli amit mondok csak hajtja a magáét. És ez sok más dologgal is így van. Nagyon idegesítő. Persze ilyen miatt nem fogok halálosan összeveszni vele, szakítani meg pláne, mert én nagyon szeretem, viszont így néha elmegy nekem is a kedvem még az élettől is..olyan energiavámpír féle :D

Nem lehet valahogy megváltoztatni? Sajnos senkire se hallgat, akármit mondunk neki, csak mondja az ő véleményét.. :S

És főleg ez az emberutálat idegesít nagyon. Én meg imádok tömegközlekedéssel utazni, de vele nem lehet egyáltalán..amikor tud, kocsival megy/megyünk..én meg kocsiba ülni utálok :S


2010. máj. 27. 10:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

kérdező, te kezded feladni a személyiségedet egy pasi miatt...ez nem lesz így jó


1. pasi nem változik soha

2. ha ennyi dologban (és még másban is) más a véleményetek fontolóra kellene venni a szakítást, ugyanis ebből állandó konfliktusok, egymás megutálása, és asaját személyiséged feladása lesz.

3. az energiavámpíroktól meg MENEKÜLJ!!!!!!


Ha nagyon el akarod cses*ni az életedet és együtt akarsz vele maradni, akkor még mehetsz tömegközlekedéssel és utazni is, csak nem vele, hanem pl. a barátnőddel.


Amúgy is milyen ember az, aki másokat lefikáz??? Mi lenne ha menne az utcán és őt fikáznák?

Azért gondolkodj el ezen, hogy tényleg van -e maradása melletted, vagy ő is enged egy kicsit és te is.

Egálban. De a saját személyiségedet, álmaidat akaratodat ne add fel, nyilvánítsd ki.


Mert ha a saját személyiségedet elhagyod miatta, az ki balul fog kiütni.


Ezért kell neki is, és neked is kedvezni!!!!

Egálban!

2010. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Most még csak feldühít, de 20 év múlva, amikor már végleg elvette a kedved az élettől, akkor már gyűlölni is fogod.


A barátod senkire sem figyelve csak mondja a magáét, egy rugalmatlan, szűklátókörű, begyepesedett görcs (ja, és idegesítő is), nyugodtan válj te is ilyenné, hogy végre teljesen megérthessétek egymást.

2010. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Megváltoztatni nem tudod, ő ilyen. Ha vele maradsz, akkor mondj le az utazásokról, vagy menj el nélküle.


Ami a kellemetlen az egészben, hogy eleve úgy indítottad a mondókádat, hogy "szeretem, de...", illetve, hogy "ő is szeret, de...". A probléma ezzel a "de"-vel az, hogy idővel a "de" mögötti tagmondat egyre inkább fog zavarni, és a végén áthidalhatatlan falat képez majd közöttetek. Ez pedig csúnya szakításhoz vezethet, ha nem vagytok képesek kompromisszumokat kötni.


Éppen nemrég beszélgettem egy harminc körüli ismerősömmel, aki hat éve van együtt a barátnőjével, két éve együtt is laknak. Normális esetben eljegyzésen, házasságon, gyerekvállaláson kellene a fiúnak törnie a fejét, DE...

Ehelyett a fiú most éppen azt tervezi, hogy elhagyja a lányt. Az ok egyszerű: teljesen mást várnak az élettől. A lány irodában dolgozik, és jelenleg minden vágya az, hogy gyereket szüljön. Nem azért, mert annyira gyerekre vágyik, hanem mert már unja a munkáját, és ki akar lépni, ez meg egy jó indok lenne. A lány otthonülő típus, utál utazni, hidegen hagyják az idegen kultúrák, és szíve szerint a fiút is leláncolná ebbe a "nyolctól négyig munka, aztán együtt nézzük este a Győzike Show-t"-típusú életbe. Azt szeretné, hogy a fiú is találjon magának egy "rendes", nyolctól négyig munkát, és adja fel az álmait.


Merthogy a fiúnak lételeme a szabadság, imád utazni, autózni, és nagy álma, hogy felfedezze Amerikát és Ausztráliát kamionosként. Ő a maga ura, akit bénít a helyhez kötöttség, és szíve szerint menne, ahová a szél sodorja. Szereti a nyelveket, az idegen kultúrákat, szeret mindig új emberekkel ismerkedni...


Egyszóval szöges ellentéte egymásnak a két ember. Az első pár évben még mindketten reménykedtek, hogy sikerül "megváltoztatni" a másikat. A fiú keresett irodai állást, amit utált, de a lány kedvéért megtette, annyit rágta az a fülét. A lány egyszer elment a fiúval külföldre "autózni", közben végig vágta a pofákat, és folyamatosan megjegyzéseket tett arról, hogy ő így milyen roszul érzi magát...


Tudod, pár évig tűr az ember, mert szereti a másikat, aztán rá kell jönnie, hogy vagy a saját útját járja, vagy feláldozza magát. Náluk most jött el a pillanat. Szegény fiú nagyon szégyelli magát, mert a lány nélkül tervezi a jövőjét, de nem képes elfogadni, hogy a barátnője állandóan hisztizik, ha két napra egyedül hagyja, mert az ország másik végébe megy dolgozni...


Szóval szerintem vigyázz ezzel a "de" kötőszóval, mert sokkal erősebb, mint az ember gondolná. Ez meg csak hosszú idő után szokott kiderülni.

2010. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!