Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem képes elmenni...

Anyám nem képes elmenni dolgozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az az igazság,hogy nem dolgozik már évek óta,akkor is csak néha néha volt valami alkalmi munkája.Mivel hárman vagyunk ezért kap családit meg gyerektartást, gondolom ilyen-olyan támogatást is (sajnos ehhez nem értek) de ez így nem élet. Egésznap a tv előtt ül és nézi a hülye sorozatait meg a telefonjáról chatel facebookon meg posztolgat. Hiába próbáltam számonkérni mert akkor azt mnodja,hogy "majd ha lesz saját kereseted azt csinálsz amit akarsz" meg ehhez hasonlók. Az én fejem ég néha,hogy gyakorlatilag semmi jobb normális dologra nincsen pénzünk.Nem takarít, nem főz csak 3-4 naponta egyszer pedig egésznap itthon ül. Koszos, foltos ruhákban meg iylesmi. Hosszú lenne végig írni de egyszerűen már nekem égő. 16/L

2017. szept. 15. 18:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
85%

Anyukád troger. Sajnos hiába feszulsz nem megy el miattad ha eddig se tette.


Tanulj, menj el fosulira, legyél kolis, vállalj diakmunkat, legyél onrltarto es szarj rá. Ez mar nem olyan sok ido.


Az anyam nővére pont ilyen. Lof aszt se csinal, egész nap teve, zabálás, ul a retekbe, nemtom hany 10eve nem volt nala normálisan kitakarítva. A wc okádék a fürdőbe egy disznót sem mosdatnek le. Mellette lancdohanyos. Ha meleg van le se megy az utcára hetekig. Segelyen el meg az unokatesom küld neki haza Németből penzt. (elmenekultek a gyerekei is)

Nem depressziós. Orok életében lusta volt! Mindig, szóval aki jon azzal a dumával, hogy a gyereknek nincs joga beleszólni.. De rohadtul van, mert ha valaki gyereket vallal akkor felelosseggel fel kellene nevelnie. Es ehhez nalunk hozzatartozik az is, hogy nem egy szemetdombon kell kihúzni (!!!) a fiatalkorat valakinek.

Leszakadna a pofám ha az en lányom élne ezt meg. Anyám inkabb megszakadt (volna) egymaga (mellesleg özvegy) de nalunk rend volt, tisztaság es dolgozott nyugdíjig. Igaz.. 45 ledolgozott munkaevvel ment el es nem oregsegivel.


Elég szánalmas azt irni h mekkora martir a kerdezo anyja meg szegenyt senki nem érti meg vagy az o dolga. Nem.. Gusztustalan ha valaki ennyire nemtorodom es mar a családnak kell miatta egni.


Kitartás.

2017. szept. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
81%

Na álljunk meg egy pillanatra!

Mióta a GYEREK feladata eltartani a szülőket?? Annyi idióta barom hozzászóló van ezen az oldalon, hogy nem fecsérelem az időmet a kifejtésre, úgysincs annyi eszük, hogy felfogjanak belőle valamit...


Kérdező!

Amyukádra sem mondok semmit, nem ismerem, de nyilvánvalóan nincs ez így rendben. Probálj meg 4-6 órákban diákmelózni hétvégente valahol, így lesz egy kis pénzed. Apukáddal mi a helyzet? Kitartás kislány!

2017. szept. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
79%
6-os Ha ha ha méghogy ne foglalkozzon vele mintha nem tudnad hogy még a szüleivel él te nagy tudású.:DEz olyan mintha azt mondanád hogy beléd rugtak kb 100-szor de nyugi ne foglalkozz vele fogkalkozz màssal .
2017. szept. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem jàr el dolgozni és mellette kap családit meg gyereketartàst és emellett még chatalgat akkor igenis jogosan kérted szàmon .Mi lessz vele ha már kirepültök!? Mert ha elmultok 18 akkor meszűnik a tàmogatás .
2017. szept. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem is értem, ki az a hígagyú idióta, aki a 16 éves gimnazista tinilányt zavarná dolgozni a lusta, semmirevaló anyja helyett, aki nem csak dolgozni nem jár, de még a házimunkát is bacik elvégezni. Gusztustalan!

Kérdező, tanulj, tanulj, tanulj, hogy felvegyenek majd egyetemre, minél hamarabb próbálj önállósodni, mert ez nem élet. Anyukád pedig példa legyen előtted: elrettentő példa, hogyan NE éld az életed. Majd ha kirepülsz, és a testvéreid is, akkor koppan, hogy nem tud megélni, dolgozni meg tapasztalat nélkül, középkorúként sehova sem kell. Akkor majd várja, hogy tejelj.

2017. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
20%
A szomszédlány meg azért rinyál, hogy az anyja állandóan dolgozik, 16 órában minden nap, és nem főz, nem csinál semmit otthon, nem mennek nyaralni sem, mert az anyja mindig dolgozik. Viszont pénz az van, valamit valamiért...
2017. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést akár én is írhattam volna tizenévesen. :D Ugyanilyen volt anyám és nagyon megszívtam miatta, az egészségem is megromlott az élhetetlen körülmények miatt. Aki szerint a kérdezőnek kellene dolgoznia, az vagy egy ingyenélő, lusta dög vagy egy rosszindulatú IQ 0. Két kicsi gyerkemekem van, de szülőként NEN TEHETEM MEG, hogy semmit sem csinálok! Azt sem tehetjük meg, hogy egy felnőtt se dolgozzon a házban. Ez így egyszerűen nem működik. Szülőnek lenni felelősség. Nem lehet az ilyenekkel mit kezdeni, csak menekülni, amint lehet...
2017. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ez olyan nagyon érdekes amúgy...


A szülők folyton utasítanak, hogy ne követelőzzél, tanuljál stb.


Tanulni nyilván azért van csak értelme, hogy sok pénzed legyen.


Erre azt mondják, az életben nem minden a pénz, plusz bort isznak miközben vizet prédikálnak-->ők sem dolgoznak semmit


Szerintem azért a példamutatás is fontos lenne. Én személy szerint utálom az ilyen legalja embereket mint a Kérdező anyja, fel vannak háborodva ha bárki megkérdezi tőlük, beképzeltek a semmire.


Az én anyám is ilyen.


17/L

2018. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
72%
Nem csak az ő dolguk, a gyereknek is van beleszólása, mivel a szülők felelősséget vállaltak a gyerekekért. Ő tanul, nyilván mehetne diákmunkázni is, de inkább a tanulásra összpontosítson, ilyenkor az a fontosabb. Ha már elvállalta azt a 3 gyereket, akkor megélhetést is kellene teremtsen nekik rendesen!
2020. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!